Google Pixel 5 a 4a 5G: informace

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod xixo 7. 1. 2021 20:10

Na Pixelu 4a 5G mi přenos dat přes MTP normálně funguje, USB tethering taky. Co mě ovšem točí nejvíc, že je telefon na straně displeje extrémně kluzký a zároveň poměrně lehký a stačí ho položit displejem dolů jen na malinko nahnutý povrch a placka začne nenápadně milimetr po milimetru cestovat směrem ke kraji a následně na podlahu.
xixo
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 7. 1. 2021 22:18

strny:
Nově jsem zjistil, že nemohu Pixel 5 připojit pomocí kabelu k PC. Jen se nabíjí. Po pátrání jsem zjistil, že s tím mají pixely problém všeobecně :D Věnoval jsem tomu hodinu a zprovoznit se mi to nepodařilo.


Znamená to, že v PC po připojení kabelem telefon vůbec nevidíš?
Nepomůže tohle? - http://mobilnipodpora.cz/support/navody/MTP_W10.pdf

-- 7. 1. 2021 22:35 --

Anebo toto:
Přílohy
Bez názvu.jpg
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 9. 1. 2021 13:34

Ahoj, díky za tip, ale zkoušel jsem opravdu všemožně vše. Bez úspěchu.
Alternativně přeposílám soubory po WiFi, není to tak rychlé, není potřeba kabel. Prozatím to tak přežiji.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 12. 1. 2021 22:04

Podařilo se ti nějak rozchodit to připojení přes USB?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 13. 1. 2021 00:07

Pakarna, co? Mam Pixel 4a a trvalo mi par hodin, nez jsem zjistil, ze ho k pocitaci nepripojim jen tak nejakym kabelem... Ani pro nabijeni. Mobil netoleruje odchylky od usb-c normy.
Ted jsem se na to koukal a dostal jsem se do stavu, ze pres usb kabel vidim mobil a po otevreni vidim pouze fotky, mobil se chova jako fotoaparat. Snad existuje nejake reseni... Proste je to nejaky divny.
-------------
tak zmena, uz to jde. Ale netusim co jsem udelal.
Zacal jsem tady https://www.youtube.com/watch?v=H_qVBFL66Gs
Mam W7.
Treba to za 5 minut opet nepujde.. Prosedel jsem nad tim spoustu hodin a ted to zacalo bezet po par minutach.
Přílohy
ovladac2.jpg
ovladac2.jpg (31.47 ) Zobrazeno 3512 krát
ovladac.jpg
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 13. 1. 2021 08:24

Já teda nevím k jakému PC ty Pixely připojujete (že nemůže mít W10), ale můj Pixel 5 i Pixel 2 prostě připojím kabelem k PC, na telefonu zvolím režim přenos souborů a hotovo. Žádné hraní si s driverama proboha :D Windows 10 si všechno nastavil sám, když něco potřeboval. Ještě jsem ho nepřipojoval k Macu, ale hádám, že to bude stejné.

Co mi vadí na Pixelu 5 po dvou týdnech užívání je:
Proximity senzor je dost hodně zpomalený / někdy nefunguje vůbec / spíš funguje jenom když je světlo.
Reproduktor při zvuku jak kdyby vibruje a rezonuje to celým telefonem
Strašně pomalé nabíjení - z PC mi to napíše rychlé nabíjení, ale i tak to trvá 3-4h z 25% na 100%

Pixel 2 jsem po 3 letech vyměnil za novou 5, foťák je zas o kousek dál, ve fotkách se mi zdá dost rozdíl i když jsem někde četl, že snad oba mají stejný senzor. Baterka mi na mé používání místo 2 dnů vydrží 4-5, to je luxus (uvidím ale, jak to dopadne při cestování s celodenním focením). Za mě škoda té vysoké ceny, Nexusy/Pixely jsou dlouhodobě dost parádní telefony. První jsem měl v ruce snad Nexus 5X
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 13. 1. 2021 10:18

Nejsem žádný amatér, pixel 5 prostě k PC s Windows 10 nepřipojím. Možná mám bordel v PC, jelikož jsem často androidy rootoval, instaloval drivers pro různé oživení androidů. Nicméně jediný pixel nepřipojím tečka. :)

Jinak k vašemu tématu, ta chyba proximity senzoru se projevuje kdy přesně? Já nic takového nepozorují.
S repro nemám taky problém, žádné vibrace, maximálně když zakryji reproduktor prstem, tak vibrace cítím, ale minimálně ( mám ochranné sklo, možná to má vliv :))
Rychlost nabíjení je dobrá, používám bezdrátové nabíjení, 15W. Nabíjím večer. Zkoušel jsem i přes dodávaný adaptér a je to rychlé.
Ono taky nemůžete čekat rychlonabijeni přes USB z počítače :D jestli teda nemyslíte USB C-C ale to nepoužívám. Nicméně pro rychlonabijeni potřebujete adaptér! A za hodinku máte nabito.
Já vydržím den, s rezervou, někdy i dva , ale to mám každý den displej 7-8 hodin. Baterie je na pixelu 5 úžasná!
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 13. 1. 2021 14:50

Rmann: pouzivam W7. Mel jsem P3a, pripojil jsem ho k pocitaci kabelem, normalne jsem vse videl. Pripojil jsem P4a a nezacal se ani nabijet. Musel jsem hledat kabel, kterym to slo (je to vlastnost novych Pixelu).
V mobilu mam magneticku koncovku a nabijim ho pomoci te, takze jen dva vodice. Dostanu se na asi 1,5A. Jak ze zdroje, tak z USB konektoru pocitace (coz je zvlastni, ma byt limit usb asi 500mA.). Pres USB C to samozrejme jede rychleji, pokud mam takovy zdroj - PD.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Rmann 13. 1. 2021 20:09

Nabíjím z PC USB-C <> USB-C. Teď se dívám přes Ampere, ono to sice píše rychlé nabíjení, ale dává to 780mA, to je potom jasné, kde je problém s délkou :D Dřív jsem Ampere na to nabíjení nezapnu... budiž.

Ten proximity senzor - během volání. Někomu volám, pak chci zavěsit a trvá tak 5s než se display rozsvítí, někdy ani tak, takže musím 2x přes vypínací tlačítko rozsvítit a zavěsit. Díval jsem se, že v nastavení se dá zavěšovat vypínacím tlačítkem, asi to začnu používat. S kolegou z práce, který má taky Pixel 5 jsme zkoušeli aplikaci Proximity checker. První mu to fungovalo, po chvíli se mu to začalo chovat úplně stejně. Během dne mi to blbne prakticky pořád, díky tomu pak nefunguje i rozsvícení displaye poklepáním. Když to zkouším teď, tak je vše ok. Ale 4x jsem dneska někomu volal a pokaždé jsem nemohl jednoduše zavěsit hovor, protože se nechtěl rozsvítit display.
Já vím, že pak vypadám jako trotl i v diskuzích :D ale bohužel se mi tohle děje...
Rmann
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 14. 1. 2021 18:50

Ahoj, už po zakoupení jsem si všiml pixelového kroužku v místě reproduktoru pod displejem. Všimnete si toho když voláte, někdy se mi tento kroužek zobrazí i u různých aplikací. Znamená to, že teledon poslouchá své okolí?
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lada t5 14. 1. 2021 22:27

To už asi dělají všechny telefony, ne?? :D :D
Má Pixel nějakou apku pro nahrávání hovorů?
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 18. 1. 2021 14:25

Nahravani hovoru je zakazano.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 18. 1. 2021 18:15

Aha, já myslel že už to padlo............
Mimochodem Alza už druhý den nabízí Pixely 5 k prodeji.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 2. 2. 2021 12:35

Google Pixel 4a 5G obdržel aktualizaci Aktualizace přichází tradiční formou OTA má 5Mb :D
Jedná se pouze o aktualizovaný balíček zabezpečení (Únorová bezpečnostní záplata.)
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod strny88 4. 2. 2021 08:00

Aktualizace dorazila 03.02.2021 ( Pixel 5)
Zdá se mi, že se zlepšil multitouch displeje.

NA Pixelu jako jedinou hru hraji Rush Rally 3, kde před aktualizací jsem měl problémy s dotykem.
Nyní už je hra hratelná, a problému jsem si nevšiml.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků