Realme - bugy a softwarové nedokonalosti

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod avalonboy 27. 11. 2020 16:42

Na realme 6s se mi taky stalo ze po 2 dnech wifi prestala fungovat a musel jsem vypnout a zapnout tlacitko wifi. Ale to se mi stavalo i u telefonech od xiaomi.
avalonboy
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 27. 11. 2020 18:52

dockalacek píše:Pouč mě, co znamená permanentní zpráva? Co se tím konkrétně myslí a v jaké situaci to může nastavit?

Těžko vysvětlovat někomu, kdo nepoužívá smartphone. Ale zkusím.
Při rozsvícení telefonu (třeba tlačítkem) se na zamykací obrazovce zobrazí většinou čas, datum.. Dále lze nastavit v telefonu to, aby se tam také zobrazila nějaká osobní informace (lockscreen message), kterou si sám nastavíš.
Je to dobré například při ztrátě telefonu; zadáš tam třeba email a nálezce má možnost telefon vrátit.
Při mojí skleróze jsem tuhle funkci používal pro připomenutí PIN, proto mě to tak štve..
Pro názorný příklad a pro pobavení ;-) přidávám foto.
Přílohy
lockscreen.jpg
lockscreen.jpg (6.5 ) Zobrazeno 4019 krát
anonymni

Odeslat příspěvekod dockalacek 28. 11. 2020 09:29

Dík moc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hard_core (novy) 24. 4. 2021 16:04

Taky přidám zkušenosti...vlastním Realme 6 ve verzi 8/128GB...za ty peníze úžasný stoj. Ale co mi vadí, že jednak na přímém slunci je i max. jas stejně nízký(ano, vím o nastavení šetření baterie-to mám vše vypnuto). Taky mi přijde, že automatický jas reaguje volajakosi nekorektně...přijde mi, že hodně snižuje jas víc než by měl...
Taky mám problém s ukládáním zálohy na Disk G - tváří se že: čeká se na zahájení zálohování, ale houno houno...zatím počkám těch 30dní hájení jestli to přijde k rozumu...
A taky se mi 2x stalo, že poprvé jsem byl mimo signál tak nešlo odesla sms...ale po naskočení signálu (na rolovací liště nahoře) se i přesto nepodařilo odeslat sms...pomohl jen restart...podruhé se tvářil že má 1čárku na signálu, ale sms neodešla...tady zas pomohlo přepnutí na 2G a zpět na 2,3,4G(AUTO) či jak to tam je a potom to šlo...je to přístrojem, nebo opem (O2)?
Ještě bych měl dotaz ohledně nastavení Fotoaparátu...lze nějak docílit toho, alby měl automaticky přístup k poloze? V nastavení Fotoaparátu jsem to nastavil v oprávněních na Vždy, ale kdykoliv spustím Fotoaparát, musím ručně do nastavení a zapnout GPS. Myslel jsem že Fotoaparát je systémová app, tudíž by u ní mohlo jít nastavit přístup k poloze - Povolit/Nepovolit...takto je tam Vždy,Při používání a Nikdy...
Nemáte někdo tucha, kdy proběhne update Realme UI na 6ku?
Jinak jsem s ním spokojený a z čeho jsem úplně vedle je nabíjení...z 0 na 100% cca do hodiny!!! :tleskani :tleskani :tleskani
....nesnáším České Tele-komunisti!!!!!... zejména J.P. :-)
hard_core (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlas666 24. 4. 2021 16:29

Update - viz. tady
AMD FX6300, 2x4GB DDR3 Geil CL9, Asus M5A97 R2.0,Asus GTS 250DK, SATA III 1+2TB WD Black Caviar 7200 ot., Fortron 400W GLN
mamlas666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlas666 28. 4. 2021 08:39

Zdravím, nemyslím si že bych byl lama, ale nedaří se mi na Realme 6 8/128GB dostat do aplikace Fotoaparát geolokaci(resp. do fotek). Mám zapnuto jak v nastavení Fotoaparátu, tak i v systému... Zkuste mě někdo popostrčit. thx a lot!!!
AMD FX6300, 2x4GB DDR3 Geil CL9, Asus M5A97 R2.0,Asus GTS 250DK, SATA III 1+2TB WD Black Caviar 7200 ot., Fortron 400W GLN
mamlas666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 28. 4. 2021 09:01

jestli to neumí systémová aplikace tak zkusit nainstalovat jinou, třeba Open Camera
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlas666 28. 4. 2021 09:13

Nick Cave píše:jestli to neumí systémová aplikace tak zkusit nainstalovat jinou, třeba Open Camera

No právě že systémová appka by to dle všeho umět měla...a oprávnění má Fotoaparát nastavené na přístup k poloze Vždy...tak to nechápu :hm :-\ >:-(
AMD FX6300, 2x4GB DDR3 Geil CL9, Asus M5A97 R2.0,Asus GTS 250DK, SATA III 1+2TB WD Black Caviar 7200 ot., Fortron 400W GLN
mamlas666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mamlas666 28. 4. 2021 10:19

Nick Cave píše:jestli to neumí systémová aplikace tak zkusit nainstalovat jinou, třeba Open Camera

Díky za nakopnutí...už se zdá, že to funguje ,-) Nainstaloval jsem Open Cameru...v té jsem všechno nastavil a fungovalo to jak mělo....Tak jsem totéž zkusil ve Fotoaparátu-a světe div se, v detailu souboru už se objevila poloha!!!Tak jsem zkusil odinstalovat Open Cameru (jestli to nebylo vázané na tuto apku) a i poté to funguje!!!!Takže opravdu netuším, kde byla zakopaná hydra...tímto Nicku děkuji :tleskani :tleskani :tleskani
AMD FX6300, 2x4GB DDR3 Geil CL9, Asus M5A97 R2.0,Asus GTS 250DK, SATA III 1+2TB WD Black Caviar 7200 ot., Fortron 400W GLN
mamlas666
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 6. 5. 2021 08:47

Taky se na něco zeptám - není to bug, asi vlastnost. Přítelkyně nastoupila do zaměstnání na jedné základní škole. Její notebook se v pohodě připojí k wifině, ale pokud jde o mobil, ten byl připojený jen pár hodin. Z důvodů bezpečnosti se totiž průchozí připojují pouze jako host. Když se ajťák rozhodl připojit přítelčin mobil, za chvilku ho to vykoplo, protože stejnou IP adresu používá už nějaké jiné Realme. Prý mají všechny Realme stejnou IP adresu. Je to normální? Co s tím? Nastavit jinou? Jde o to, že v systému školy nemůžou být dvě stejné IP adresy, jinak vás to na pár hodin připojí jako "hosta", ale po čase odpojí. Co s tím, jde změnit IP adresa?
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubik 6. 5. 2021 10:19

Vsechny Realme urcite stejnou IP nemuzou mit, protoze ji telefonu prideluje sit, ke ktere se pripoji. Mozna si to pletes s MAC adresou, ale ta je zase generovana nahodne telefonem, tak spis bude potreba, aby ji zmenila na fixni.
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod petrkupb 7. 5. 2021 06:02

Zdravím majitele Realme. Včera jsi dal do provozu Realme 7 vše chodí jak má až na mms. Volal jsem operátoru T Mobile ale na dálku mi nepomohli. Našel jsem si na netu i nastavení a zadal ho telefon restartoval a nic. Data a wifi samozřejmě mám. Je možné že je to závada telefonu nebo je třeba něco nastavit? Díky za radu.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 5. 2021 07:16

Já měl kdysi problém s posíláním MMS, když jsem používal mobilní data na jiné sim, než ze které jsem posílal MMS.. Musel jsem vždy přehodit na v telefonu data na tu sim, ze které jsem chtěl MMS poslat.
Ale samozřejmě nevím, jestli to je tvůj případ.
anonymni

Odeslat příspěvekod karel28420 20. 9. 2021 21:03

Realme 7 pro u operátora O2 ukončuje každý hovor po 20 minutách. Koupeno přímo z distribuce O2, a jejich řešení tohoto bugu je, abych vypnul funkci VoLTE. Po vypnutí této funkce už problém není. Ale jsem bez VoLTE:-( Na lince mi řekli, že se problém aktualizací opraví, a tak čekám už rok na aktualizaci, která asi nikdy nenastane. Další Realme už si nikdy nekoupím.
karel28420
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 9. 2021 04:39

Nekupuj.
Ale tohle vypadá na problém operátora O2, ne Realme..
anonymni

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků