Přiřazení tlačítka MENU

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Papadimo 22. 10. 2019 12:41

Dobry den, potřeboval bych na telefonu upravit jednu věc.
"Dvojtlačítkové" klávesy (kalendář a zprávy v továrním nastavením = tlačítka vedle domečku a "backspace") jsou na symbianu customizovatelné. Nicméně já bych potřeboval přiřadit funkci Menu a tam není, nevíte, jak to udělat, případně existuje na to *.rmp patch?
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2019 13:57

napiš aspoň co máš za telefon...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Papadimo 22. 10. 2019 17:22

Nokie e71

jinak v tom dlouhatánským seznamu jsou nablitý záložky, nainstalované aplikace i ty standardní. Dohromady v jednom lineárním seznamu, bez možnosti filtrování.

Tohle symbian, jinak etalon použitelnosti a promyšlenosti systému, ještě nedomyslel
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 22. 10. 2019 17:40

Papadimo píše:Tohle symbian, jinak etalon použitelnosti a promyšlenosti systému, ještě nedomyslel

Chtělo by se říct vzhledem k faktu, když Symbian už je několik let oficiálně mrtvý, tak si troufám tvrdit, že to už nikdo nedomyslí.
Co si pamatuji tyhle staré Nokie, tak do Menu se dostaneš klasicky levým funkčním tlačítkem. Jiné úpravy šly pouze přes neoficiální flashnutí upravené romky, mrkni na Youtube, jestli najdeš ještě nějaké funkční návody...ale co jsem hledal, tak většina linků na něco ke stáhnutí jsou už neaktivní.
Nevim, ale na konci roku 2019 se zabývat vážně něčím takovým je přinejmenším zvláštní O:-)
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod Papadimo 22. 10. 2019 18:43

Ano, jenže levé funkční tlačítko "je mrtvé", musím na něj tlačít velkou silou, takže se buď nezmáčkne a nebo se zmáčkne tlačítko kalendář (jelikož jde o "dvojtlačítko"). Takže přirozená volba padla na tlačítíko kalendář. Ostatně ani jiné tlačítko nepřipadá v úvahu, které by dovolilo vstup do menu z při jakékoli příležitosti.


Vlastně bych uvítal i možnost přiřadit funkci tlačtktu mezi hlasitostmi, které je vyhrazeno pro nesmyslné hlasové funkce/ovládání.
Papadimo
Junior

Odeslat příspěvekod jennalucas 28. 11. 2019 05:18

CosiOdvedle píše:
Papadimo píše:Tohle symbian, jinak etalon použitelnosti a promyšlenosti systému, ještě nedomyslel

Chtělo by se říct vzhledem k faktu, když Symbian už je několik let oficiálně mrtvý, tak si troufám tvrdit, že to už nikdo nedomyslí. google street view
Co si pamatuji tyhle staré Nokie, tak do Menu se dostaneš klasicky levým funkčním tlačítkem. Jiné úpravy šly pouze přes neoficiální flashnutí upravené romky, mrkni na Youtube, jestli najdeš ještě nějaké funkční návody...ale co jsem hledal, tak většina linků na něco ke stáhnutí jsou už neaktivní.
Nevim, ale na konci roku 2019 se zabývat vážně něčím takovým je přinejmenším zvláštní O:-)


Díky mnohokrát za dobré rady.
jennalucas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DaewooMaster 5. 12. 2019 11:19

CosiOdvedle píše:Nevim, ale na konci roku 2019 se zabývat vážně něčím takovým je přinejmenším zvláštní O:-)

Nezatracuj, každému hold vyhovuje něco jiného. ^^

V mládí jsem byl vždy ten, kdo si pravidelně pořizoval technologické novinky a špičky své doby. Měl jsem Sharp MZ-821, Amigu 500 a 1200, kde je jim dnes konec, pak PC vždy s nej komponentami (první 3D akcelerátory VooDoo1 a Voodoo2, hned jak se objevily - kde je jim dnes konec) a pak také první masový chytrý telefon a zároveň telefon s foťákem - Nokia 7650, kde je Symbianu a Nokii konec. Tím jsem si v praxi sám ověřil, že ta nejlepší řešení (technologie) prostě nevyhrávají komerčně a nemá tudíž smysl se hnát za stále novým a lepším „železem“...

To byla ale odbočka. Sám jsem stále aktivní uživatel Nokie N8 (prošel jsem si Symbian od prvního modelu telefonu až po ten předposlední) a stále neuvažuji o přesedlání na momentálně komerčně úspěšného koně z mnoha důvodů, které mi stále nevyhovují.

Samozřejmě stále slábnoucí možnosti (hlavně připojit se s tím na internet) na stagnujícím OS je omezující, ale ne až zase tolik. Na sociálních sítích nemrhám časem a na weby, na které jsem chodil předtím (když byl Symbian "in"), se dostanu stále. Hry mě už přestaly bavit dávno.

A nyní k výhodám, resp. důvodům setrvání – rozměr telefonu přesně tak akorát, abych si na displeji zobrazil a přečetl, co chci a zároveň mohl nosit telefon jako vždy předtím v kapse u košile. Robustnost - tolikrát spadl nebo vypadl a nikdy se mu nic nestalo.

Snadný servis - telefon zcela rozeberu během pár minut a zase složím, aniž bych něco ulomil nebo zničil (když jsem před pár lety měnil displej a sklo u tabletu s Androidem, tak to byl porod, který už nechci absolvovat znovu, v honbě za tenkým tělem jsou dnešní mobily určené pouze na výměnu a ne na opravu, když se nějaká banální součástka pokazí nebo rozbije). Se servisem souvisí i velmi příjemné výprodejové ceny součástek, povedlo se mi postupně nakoupit zásobu všech součástek, mám taky víc exemplářů N8 pro případ fatální havárie nebo ztráty. Navíc N8 je neuvěřitelný držák, za ty roky intenzivního provozu jsem narazil pouze na 2 opotřebení věkem, a to kamerka (postupně stále problematičtěji ostřila, muselo se ostřit manuálně na víc pokusů – patrně se vyběhal vnitřní mechanismus na nastavování čoček), druhou jsem zničil natáčením laserové show (vypálené černé body na objektivu), nicméně výměna kamerky pro mě jako laika práce na 10 minut a nová náhradní kamerka za asi 60 Kč z Číny. Druhá výměna byl každodenním používáním ošoupaný microUSB konektor v telefonu, nový byl za 51 Kč (v Číně by vyšel ještě podstatně levněji).

N8 používám intenzivně na focení a natáčení a stále je v tom myslím dobrá (shodou náhod jsem před pár dny porovnával focení s o 4 roky mladší vlajkovou lodí Samsungu - Galaxy S3 a rozhodně ji N8 jasně předčí) - byl to předposlední fotomobil se skutečnou spouští jako na klasickém fotoaparátu a opravdovým bleskem (to už dnes neumí nikdo a já odmítám patlat prsty po záběru, taky pod vodou (např. při potápění) je patlání po displeji nepoužitelné). Ačkoliv dnešní 3 a více-objektivové fotomobily fotí efektně (záměrně nepíšu hezky), je to jen díky šílenému postprocessingu, kdy z reálného světa, barev atd. zbyde jen animák).

Chtěl jsem mít v rodině Android pro případ nouze (čím dál víc nesmyslů člověka nutí se připojovat Androidem nebo iOSem), pořídil jsem před lety manželce celkem slušnou střední třídu s Androidem - Lenovo A660, no nikdy se s ním nezžila (je technický antitalent, takže ji neustále vadila především mizerná výdrž jakékoliv dostupné baterie, tragický foťák a mizerný displej, na který nebylo za světla vidět. Nakonec po 6 letech jsem ji letos dal jednu ze svých N8 a je nadšená! Neteři jsem letos kupoval Xiaomi Mi 9 (je štvanec sociálních sítí), tak vím, o čem píšu a jak vypadá aktuální situace na Androidech. A tak vím, že to stále není nic pro mě.

PS: Na N8 jsou nativní aplikace, které využívají HW naplno a optimálně, potom tam je také to, na čem je založen Android - JAVA (JAR soubory), neboli pomalý hnůj, který sežere neskutečnou porci systémových prostředků. Jenže dnes nechtějí dělat lidi věci pořádně, ale jen rychle a snadno a když značka je pro někoho víc než vlastnosti výrobku.
• Daewoo Leganza 2.0 CDX (2002)
• Renault Clio III Grandtour 1.2 LS Extreme (2010)
• Asus Zenfone 9 16/256GB (T-Mobile)
• Nokia N8-00 Belle Refresh (O2, manželka)
DaewooMaster
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků