iPhone SE 2020 - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 4. 2020 16:39

Nový iPhone SE

mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 15. 4. 2020 17:54

Tak vydržel jsem čekat do minulého týdne. Nakonec jsem koupil Honor 20 Pro a i když bych jej mohl vrátit a koupit tedy iPhone SE, tak to neudělám. Prim jsou pro mne fotografie a tady čekám, že je na tom Honor lépe. Videa zase budou zcela jasně v režii iPhone. Ale příplatek 4k mi za to nestojí... No nic, ještě mám pár dní na rozmyšlenou :D
Ale jinak se mi tento telefon líbí a ani ta cena není až tak mimo. :tleskani
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod mas0n 15. 4. 2020 20:37

iPhone SE features the best single-camera system ever in an iPhone with a 12-megapixel f/1.8 aperture Wide camera, and uses the image signal processor and Neural Engine of A13 Bionic to unlock even more benefits of computational photography, including Portrait mode, all six Portrait Lighting effects and Depth Control.

Jestli je tohle pravda, a bude fotit na urovni hlavniho fotaku 11, tak urcite nebude horsi nez Honor. S tim, ze bude vyrazne lepsi na video. Problem je jedine ten chybejici Night mode. Jsem zvedavy na recenze.
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 15. 4. 2020 22:28

Vaso00 píše:Tak vydržel jsem čekat do minulého týdne. Nakonec jsem koupil Honor 20 Pro a i když bych jej mohl vrátit a koupit tedy iPhone SE, tak to neudělám. Prim jsou pro mne fotografie a tady čekám, že je na tom Honor lépe. Videa zase budou zcela jasně v režii iPhone. Ale příplatek 4k mi za to nestojí... No nic, ještě mám pár dní na rozmyšlenou :D
Ale jinak se mi tento telefon líbí a ani ta cena není až tak mimo. :tleskani


Nechci ti kazit nadšení z nového telefonu, ale kolega si ~2 roky nazpět koupil Honor, v té době nejvyšší model a je to zhruba měsíc kdy mi na telefonu cosi ukazoval, koukal jsem mu přes rameno a něco tak příšerného jsem už dlouho neviděl - OS totálně zasekaný, aplikace se načítaly věčnost, multitasking naprostá hrůza. Říkal, že se to takhle "podělalo" časem. Nevím, pravděpodobně by tomu pomohl reset do továrního nastavení a všechno pak nastavit znova, ale fakt má někdo čas a nervy na takovou údržbu? Nové SE bude i za dva roky šlapat jako hodinky a v tom právě spočívá hodnota tohoto produktu. Popřemýšlej o tom...
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qsubt 17. 4. 2020 15:18

to spis neco rika o samotnem uzivatelovi ktery si tam napraskal 250 aplikaci, 50 z nich mu bezi na pozadi, ma zbytecne widgety a dalsi "blikatka" atd atd, ja mam 2.7 roku android a neseka se nic.

co se tyka fotaku, neposoudim. Pokud nekomu staci 4.7 displej v takovem kravskem tele a chce to pouzivat dalsi 2 az 5 let... nic proti, GL :D Sam mam 4.6" ale v kompaktu! o 1cm nizsi + super 2 denni vydrzi...
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone2=8610
ale zas pro me fotky nejsou priorita, to je fakt, natoz 4K video.
huh?
qsubt
Junior

Odeslat příspěvekod rewolwer 17. 4. 2020 18:57

Neznám detaily, ale to co popisuješ je trochu extrém, na takové věci nemá ten člověk ani čas, používá ten telefon naprosto běžným způsobem. Modifikace Androidu je u každého výrobce jiná a to co implementuje do telefonů Sony není 1:1 stejný OS jako ten, který do svých telefonů dává Huawei anebo někdo jiný. A teď nemyslím uživatelskou nádstavbu - Android je open-source a výsledný produkt je vždy jeho modifikace tím kterým výrobcem.

Nicméně to je asi na jinou diskusi v jiné část fóra.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 26. 4. 2020 15:03

Rozborka odhaluje: iPhone SE má zřejmě stejný fotoaparát jako iPhone 8
iPhone SE: prakticky stejné vnitřnosti jako iPhone 8
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 27. 4. 2020 09:06

Nesmysl. SE vycházi z designu iPhone 8 a na první pohled jenom vypadá jako iPhone 8.

A13, modem, gigabit LTE, WiFi 6, a tedy jiný systém antén, displej bez 3D Touch vrstvy a například další věci jako jiný konektor baterie umožňující číst podrobnější data o baterii, cívka pro bezdrátové nabíjení - to nejsou stejné vnitřnosti.

Papouškuješ senzacechtivé titulky neodborných článků.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danny202 27. 4. 2020 12:26

Tak podle tohoto videa jsou oba telefony na 99% stejné.
https://www.youtube.com/watch?v=QaBnQ2l7vbI&t=440s
PC: Intel Core i7 4790K, MSI GTX 970 GAMING 100ME 4GB, Gigabyte GA-B85M-D3H, 16GB DDR3 1600 CL9, Crucial MX100 256GB, Crucial MX500 500GB, Seagate Barracuda 7200.14 1TB, Seasonic M12II Bronze 620W, Windows 10 Telefon: LG V30 ThinQ
Danny202
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 28. 4. 2020 09:30

To video je spíše důkazem toho, že člověk, který umí rozebrat telefon na součástky může mít docela podstatné mezery v jiných znalostech, například v matematice a procentech.

Netuším komu může připadat atraktivní vyměnit si z iPhone 8 2-3 součástky z iPhone SE.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 28. 4. 2020 11:04

rewolwer píše:cívka pro bezdrátové nabíjení


Zrovna tohle uměl i iPhone 8, ale nenechte se v téhle intelektuální diskuzi rušit. :-))
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 28. 4. 2020 16:00

Já jsem asi nepochopil podstatu té informace, ve smyslu "co tím chce básník říct?". K čemu/komu je informace o tom, jestli je v iPhone SE 3, 5 nebo 90% komponent z iPhone 8? Alfou a omegou každého počítačového systému je chip (CPU) a operační systém. Tohle platí od smartphonu až po IBM zSeries mainframe.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 5. 2020 13:37

Ja jen dodam, ze u operatoru je iPhone 8 64GB drazsi, nez to SE 2020 64GB. navic SE ma CPU z 11, ma 3GB ram a to mi staci.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vaso00 6. 5. 2020 13:56

V současné době je nesmysl iPhone 8 kupovat...
Co jsem tak koukal, tak fotoaparát produkuje lepší snímky, než jsem čekal, video skvělé, ale ta výdrž no... Člověk musí hlídat optimalizaci aplikací.

Pořád ve mně hlodá touha jej koupit, ale počkám asi na uvedení iPhone 12, ta nejmenší verze nevypadá špatně.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 5. 2020 14:04

Ja si ji vcera objednal, mam 10 let androida, tak chcu zmenu. Jinak tak jak s autem, vzdy jsem jezdil starsimii a manualy, a rikal sem si nechcu nove auto a automat. a za pulroku jsem si jej kupil. A jsem velice spokojen. Ten SE novy mam s bonusem, tak proc jej neporidit. Dalsi bylo na vyber Xiaomi Mi9, ale ten je velky. kdyby to SE nemelo eSim, tak bych do toho nesel
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků