Wifi :Automatické připojení"je vypnuté"nesouhlasí+připojuje

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 11. 2. 2022 14:48

Hledám vysvětlení, proč se mi telefon s AOSP 11 připojí k některým wifi-sítím i přes to, že zmíněné uložené wi-fi sítě mají v Nastavení Vypnutou volbu Automaticky se připojit?

Zajímavé je, že u některých uložených wifin se fakt nepřipojí automaticky, ale u některých to neposlouchá.



(Jde o Lineaage OS, ale řekl bych, že tam bude základ stejný)

Jde o volbu Uložené sítě - nějaká - Rozšířená nastavení název"Automatické připojení" \ podtitulek"Povolit připojení k této síti když budete v dosahu" =Vypnuto


A co mě fakt překvapuje: (a nejspíš to s tím souvisí)!!

V seznamu Uložené sítě některé wifi sítě nemají pod názvem "Automatické připojení je vypnuté" a přesto se u nich daná volba výše (Rozš.- Auto-připojení) je vypnuté...

A namátkou jsem klikl na jednu sít ,která to nemá vypnuté a jednou dané šoupátko byl zapnuté,pak jsem prohlížel jiné wifi sítě a podíval jsem se opět na tuto a podruhé to bylo vypnuté.


(Pozn) celou dobu jsem byl připojen k jediné stejné wifi síti.



Otázka: je v tom bordel, která volba tedy má skutečnou informační hodnotu? Ta ve výpisu wifi sítí (pod názvem šedě, v případě vypnuto:Automatické připojení je vypnuté) A nebo šoupátko v detailech sítě (Rozšířené-Automatické připojení)


A to uplně si odmyslím, že to navrhoval UX zaostalec, když se musí všude idiotsky mačkat rozšířené nastavení, aby člověk viděl informace, když je půlka displeje prázdná!!!


(Jinak ostatní volby - Wifi-Předvolby mám : Zapínat Wifi & oznamovat veřejné sítě oboje vypnuto)


Pro ilustraci: obrázek řekne víc než tisíc slov:
1)(šoupátko u konkrétní wifi)
Obrázek

2. atribut na jiném místě "v saved networks"(obrázek se nenačte, asi ti šmejdi kontrolujou referer - je potřeba kliknout na otevřít v nové záložce
Obrázek
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků