AOSP hotspot - chybí fatální funkce! 5GHz a kanál a bridge

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 18. 8. 2021 16:29

Chtěl jsem si na androidu zprovoznit hotspot. (AOSP LineageOS 18.1) ale zjistil jsem fatální nedostatky!!!!
1 nelze vybrat kanál! Jak to udělám? Je dost fatální chyba ,když jsem zároveň připojen k jiné wifi a shodou okolností hotspot určí kanál stejný jako ono *
2. s tím souvisí pásmo. I když nastavím Hotspot - rozšířené - Pásmo- Preferované 5.0 GHz - Se nic nezmění, jede na 2.4Ghz. Chápu slovo preferované, ale já sakra chci aby to jelo na 5GHz. Telefon by to měl podporovat. žádná chyba se nehlásí *
3. Totéž jako 2 - ale u jiného telefonu : když zvolím pásmo 5Ghz hotspot nejde zapnout nebo to hlásí chyba. Přitom připojit na 5Ghz sítě umí. Z jakého důvodu tedy neumí hotspot 5GHz. Tipl bych stáří.

3a. Ten jiný telefon také neumí jednu věc - soubežně hotspot a wifi station. To jen pro poznámku, opět bych tipl stáří. To jen pro poznámku.

4. Pro experty: Jak jste si mohli všimnout ze začátku, používám to jako "repeater" (hodně nepřesný termín, repeater je na úrovni L1), že jsem připojen na svou wifi, kterou má zařízení chytají špatně, ale telefon dobře a udělám hotspot a konektivita funguje... (Proto bych rád měl možnost změnit pásmo a frekvence)
Funguje to celkem slušně, ale je tam jedna věc co bych rád změnil ::::
Funguje to na IP vrstvě a dělá to NAT. -----> ŠLO BY TO UDĚLAT ABY TO FUNGOVALO JAKO BRIDGE NA L2 VRSTVĚ ??? (smysl to dává jen na wifině, pro mobilní data je to nesmysl)



5. CO ZNAMENÁ Nastavení - Pro vývojáře HW AKCELERACE TETHERINGU ? Má to opravdu debilní popisek "Pokud je k dispozici HW akcelerace tthrngu, použít ji". ALE CO přesně to dělá a nemění to něco???

6. a pak jen ze zvědavosti? Proč v windows (netsh wlan show net mode=bssid) mi to hlásí Radio type 802.11 ac i přesto že je na kanálu 13 a mám u hotspotu zvoleno 2.4GHz.. Ostatní sítě okolo mám 802.11n... čím to že tedy vidím Radio type 802.11ac když předpokládám že jde o 802.11n a dokonce i s 20MHz šířkou!?



* Zkoušel jsem to i když jsem k žádné wifině nejsem připojen (abych vyloučil nějaké potenciální jevy jako omezení souběžné funkce wifi chipu pro 2 funkce : access point + station)
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Da Gony 4. 9. 2021 11:23

?Jde to
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků