Historie volání na iPhone

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 15. 7. 2019 14:30

Nějak jsem nepochopil, jak u iPhone funguje historie volání. U Androidu (Xiaomi Redmi 2E) mám všechny hovory od určitého čísla v historii volání pod daným číslem a to až roky zpětně od 1. zapnutí daného telefonu, takže okamžitě poznám, kdy mi dotyčné číslo volalo. Rovněž tak mohu číslo uložit do černého seznamu a již se mi nedovolá.

Jak tyto funkce fungují na iPhone? Umí je standardní program na volání, popřípadě lze něco takového nahrát z Apple Store? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 15. 7. 2019 16:05

A jaky mas iphone? :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod red98 15. 7. 2019 19:54

Argumentum ad hominem je argument, ktorým sa diskutujúci snaží vyvrátiť oponentovo tvrdenie poukazovaním na oponentove skutočné či domnelé nedostatky. Snaží sa previesť dialóg od diskusie o probléme k diskusii o mravnej či inej oponentovej integrite.
red98
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 15. 7. 2019 23:26

zumzumzum píše:A jaky mas iphone? :D

Uvažuji o IPhone SE.

red98 píše:https://www.fonemonitor.com/call-log/how-to-view-iphone-call-history.html

Tohle jsem vůbec nepochopil. Anglicky neumím a přes automatický překlad jsem nepochopil a mám dojem, že to tam ani není, jestli iOS na iPhone umí seskupovat historii hovorů ke konkrétnímu číslu po nějakou delší dobu, např. rok, dva, 1.000 hovorů a pod.

Prostě když mi volá manželka, tak jestli po zobrazení jejího kontaktu dokáži zobrazí všechny hovory od manželky s konkretním datem, dobou i délkou hovoru.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 16. 7. 2019 11:24

Vím co myslíte, ale tohle iOS neumí. Jediné co umí je u historie volání, když kliknete na modré “i” jako info u určitého logu, zobrazí to poslední historii (den). Tzn. k ničemu.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 7. 2019 15:08

To nemyslíte vážně? Já stále nemohu pochopit logiku historie hovorů - některé hovory mám u konkrétního čísla všechny najednou, jiné zvlášť, např. 800123456 sobota, 800123456 (3) 16:03. Proč se v seznamu vypisuje den, a ne datum (třeba to lze někde nastavit) a kolik záznamů a jakou dobu si iPhone pamatuje?

Také jsem nepochopil, jak uložit volajícího do Kontaktů, protože když zmáčknu nebo přidržím dané číslo, tak jej zrovna vytočím. Posun doleva jej rovnou vytočí, doleva smaže, a to bez ověřujícího dotazu (třeba to lze nastavit).
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Rocco_ 16. 7. 2019 16:39

Ne, prostě! iOS to neumí...
_Rocco_
Junior

Odeslat příspěvekod fildass 16. 7. 2019 17:35

Volajícího uložíš tak, že u daného čísla v protokolu hovorů zmáčkneš možnost "i" v kroužku, která se nachází vpravo vedle toho čísla a po otevření nabídky se tam nachází mimojiné možnost vytvořit nový kontakt.
fildass
Junior

Odeslat příspěvekod jege 16. 7. 2019 18:08

_Rocco_ píše:Ne, prostě! iOS to neumí...

Já se ale ptám na konkrétní věci - seskupování hovorů, počet záznamů a/nebo dobu uchovávání, uložení kontaktů a pod. Některé věci mám přímo na svém iPhone, takže nelze paušálně říci, že to neumí (seskupování hovorů), když se na to právě dívám.

-- 16. 7. 2019 19:10 --

fildass píše:Volajícího uložíš tak, že u daného čísla v protokolu hovorů zmáčkneš možnost "i" v kroužku, která se nachází vpravo vedle toho čísla a po otevření nabídky se tam nachází mimojiné možnost vytvořit nový kontakt.

No vida, že to něco umí a dokonce je tam i blokování daného čísla. Jsem si říkal, že přece nemůže být tak tupý, to by jej lidé asi tolik nepoužívali! A neexistuje nějaký alternativní dialer, který má historii hovorů vymakanější než původní dialer?

-- 16. 7. 2019 22:27 --

A ještě mě napadlo, jelikož to často využívám - umí iOS hledat v seznamu hovorů a Kontaktů přímo z číselníku? U Androidu často hledám určité číslo podle zadání několika prvních čísel nebo písmen a telefon mi nabídne čísla a jména z historie volání i z Kontaktů. U Historie hned i vidím, kdy mi konkrétní číslo volalo a další podrobnosti ohledně hovoru. Neumím si představit, že nějaký telefon v současné době může fungovat bez toho, abych na číselníku nezačal ťukat číslo nebo jméno a on mi jej po pár číslech/ znacích nenabídl. Co dělám blbě?

-- 16. 7. 2019 22:50 --

Tak asi ten slavný iPhone fakt toho hodně neumí a jediné jeho plus je velikost (u iPhone SE/7/8) a slušný foťák: https://www.svetandroida.cz/android-vs-ios-5-veci-apple-chyby/#comments! :-(

-- 20. 7. 2019 12:13 --

Zatím jsem zjistil, že iOS asi seskupuje hovory podle typu a času, t.j. všechny odchozí hovory v daný den od konkrétního kontaktu jsou v jedné skupině, příchozí hovory jsou již zvlášť a tak to je každý den. U častých kontaktů, např. u partnera tak budou každý den 3 skupiny - příchozí, odchozí a odmítnuté hovory. Může to někdo potvrdit nebo vyvrátit?

Nikde jsem ale nezjistil, na kolik položek nebo času je omezena historie hovorů u iOS. Ví to někdo?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 9. 8. 2019 11:26

Vnitřně uchovává iPhone posledních 1000 volání, z toho ale zobrazí posledních 100. Pokud se člověk potřebuje dostat hlouběji do historie musí vymazat ty čerstvější záznamy.

v iOS hledání přes číselník není, nejsnadněji se dá kontakt dohledat přes normální hledání - na home obrazovce potáhnout prstem ze středu dolů, objeví se hledací řádek a klávesnice, naťukám pár znaků a na prvním místě se mi nabídnou kontakty (s ikonami voání, psaní zprávy atd.), níže pak aplikace a jiné.

-- 9. 8. 2019 12:47 --

Aby to hledání fungovalo optimálně, je potřeba vypnout Návrhy Siri -> Návrhy v hledání. Jinak to tam cpe návrhy z internetu.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 8. 9. 2019 21:28

marts: Jo, to už jsem zjistil také včetně toho, že to snad nejde nijak obejít, ale teď jsem objevil, že nějaké externí aplikace nebo dokonce služby to snad umí, ovšem moc chytrý z toho nejsem: https://www.spyzie.com/call-log/best-ip ... tml#part_1. Nemá někdo s tím zkušenosti?

Jinak je to u iOS pěkně blbě vymyšleno, u mého Xiaomi se mohu klidně podívat na historii hovorů za celou dobu používání a to pěkně přehledně u každého kontaktu. Je to někdy velice praktické, třeba když zákazník ani neví, kdy si u mě něco zakoupil nebo naposled něco vyřizoval, ale samozřejmě "je to určitě ještě v záruce" a v historii hovorů pak zjistím, že jsem s nim komunikoval před 3 lety. 8-)
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků