Xiaomi Redmi 7 / Redmi Note 7 – obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 12. 2019 16:24

Realme prodava treba tsbohemia, Oppo je super znacka, na urovni huawei a xiaomi, daleko lepsi nez lenova/motolory, umidigi, oukitel atd. Jinak na GB a BG s kuponem vyjde za dobrou cenu.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2019 20:48

Oppo je možná superznačka, lepší než Xiaomi a podobné levné značky, až na to že se sem nedováží a je nutné si ji objednat z Číny, a patří do skupiny, kde je i OnePlus, což je jiný level oproti Xiaomi, Umidigi, Oukitel apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 12. 12. 2019 22:13

Raelme je Oppo, tak jako je Redmi Xiaomi.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 12. 2019 22:15

Realme patří do skupiny BBK, kam patří i Oppo a OnePlus
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jrk1 13. 12. 2019 08:13

Ano, premiove znacky.
jrk1
BAN

Odeslat příspěvekod mario21 10. 1. 2020 20:04

Ahoj, nepodařili se vám někomu zprovoznit na Redmi Note 7 Helium Backup (bez rootu)? Dřív jsem ho celkem úspěšně používal, tak jsem si chtěl přenýst nějaký apky včetně dat a nedaří se mi to zprovoznit. V PC mám desktop Helium, nainstalovaný ADB drivery, v mobilu povolený ladění USB. Když mobil připojím k PC, bez problému můžu procházet složky, ve správci zařízení ve Win taky vše OK, ale prostě na mobilu vůbec nevyskočí po připojení mobilu k PC hláška o přidělení oprávnění ladění USB no a Helium nejede... Na netu jsem nic moc nenašel...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 1. 2020 00:32

Vypni ladění USB a vymaž povolení a pak ho zase zapni a telefon by měl napsat žádost zda povolit přístup z PC .....

Aspoň mě se to tak vždy povedlo rozchodit když se to nějak pokazilo.

Pak taky někdy blbne když je to připojené k USB3 přepoj to na USB2.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Junior

Odeslat příspěvekod mario21 11. 1. 2020 09:46

Obojí jsem zkoušel a pořád nic. Šlo ti to přímo na Redmi Note 7?

Edit:
Tak vyřešeno. Pro ty, co by měli stejnej problém. Dle vývojáře Helium Backupu by se měl mobil při připojení k PC přepnout do režimu PTP. Uživatelé ale na netu psali, že jim Helium Backup fungoval jen když mobil připojili jako MIDI. Tuto volbu mi ale telefon vůbec nenabízel. V nastavení pro vývojáře jsem ale nakonec objevil tento typ připojení nastavit. Je to v Další nastavení - Možnosti pro vývojáře - Výchozí konfigurace USB. A zvolit MIDI. Pak už to jede...
mario21
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 11. 5. 2020 07:42

Zdravím.
Asi týden mám problém.
Vypadávají systémové zvuky, nejčastěji zámek obrazovky, cvaknutí při zapínání a vypínání a často zvuk příchozí zprávy fb Messengeru, hlasitost tak poloviční a jakoby zastřený.
Kdy to začalo přesně netuším zhruba týden a nejspíš po aktualizaci nějaké systémové aplikace.
Drobná aktualizace MIUI včetně bezp. zaplat, přišla asi před měsícem.
Hard reset nepomohl, tedy pomohl ale po aktualizaci z google play a myslím že i systémových se to zase vrátilo, která to ale způsobila netuším, asi hr zkusím ještě jednou

Note 7 4/64 MIUI Global11.0.7
Děje se to někomu z vás?

-- 13 kvě 2020, 13:26 --

Takže po dnešní aktualizaci MIUI Launcher je vše v pořádku, doufám že to vydrží.
Cheetah007
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moas 1. 6. 2020 06:04

Ahojte,
podle specifikací nemá Redmi 7a gyroskop. Je to skutečně tak? Zatím všechny telefony, co mi prošly v uplynulých dvou letech rukama, gyro měly, bral jsem to, že v dnešní době je to už samozřejmost - že je to už napevno zadrátované k akcelerometru a ani se to neuvádí.... nebo tak něco...

Uživatel bude hodně čučet na oblohu a využívat aplikace, které vám ukazují hvězdy, satelity a tak podobně. Předpokládám, že právě tady najde gyro uplatnění. Fosilní Xiaomi 4X, co tu mám na stole, gyro má...

Děkuji.
Moas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 1. 6. 2020 10:14

Redmi 7A dedikovaný gyroskop nemá. Jeho funkci emuluje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 11. 7. 2020 09:52

Redmi Note 7: Koľko stojí výmena batérie? | Servis

Sice Slovensko ale tak lepší než nic :D

Obrázek

[Zdroj: Androidportak.sk]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tiro 4. 1. 2021 15:55

Zdravím pánové,
mohu poprosit o radu jak k Redmi Note 7 připojit více bluetooth zařízení?
Děkuji Karel Brno

-- 8. 1. 2021 15:30 --

Tak vyřešeno. Chtělo nový bluetooth dongle a ten připojí až 7 zařízení k PC.
.... věci kolem nás se stávají živými teprve tehdy, když mají své jméno...
Nevím kdo to napsal ale je to móóóc chytrý.
Tiro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cucumis-melo 4. 2. 2021 15:54

Mám Xiaomi Redmi 7 a přestal mi částečně fungovat zvuk. Ze sluchátek slyším vše, ovšem když sluchátka odpojím, vydává reproduktor jen zvuk vyzvánění a zvuk rádia (při tom jsou připojená sluchátka, která fungují jako anténa, ale zvuk se vydává přes reproduktor). Žádné ostatní aplikace (telefonování, Instagram, Soundcloud ...) nevydávají zvuk přes reproduktor. Nemůže tedy jít o hardwarovou chybu reproduktoru, protože u některých aplikací zvuk jde.

Je zajímavé, že u těch aplikací, které nevydávají zvuk přes reproduktor, nelze zvýšit hlasitost nad určitou mez - což je funkce, která při připojených sluchátkách zabraňuje ohluchnutí uživatele. Ale já mám teď tuto funkci aktivní i bez připojených sluchátek. Jako by si telefon myslel, že sluchátka jsou stále připojena.

Zkusil jsem reset včetně vyndání SIM karty, aktualizaci systému, vypnutí bluetooth, vyčištění cache - nic nepomohlo.

-- 4. 2. 2021 16:26 --

Tak jsem to vyřešil sám. Opravdu šlo o to, že telefon byl v trvalém režimu připojených sluchátek, i když sluchátka byla odpojena. Pomohla aplikace Disable Headphone(Enable Speaker).
cucumis-melo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wenzel_ 13. 3. 2021 10:52

Zdravím všechny . Koupil jsem si robotický vysavač Rowenta Explorer 40 s mobilní aplikací do které se nedokážu připojit . Dle mého názoru je problém v ověřování WiFi sítě kdy to pokaždé chce potvrzení a tady bych řekl že to vše končí . Dokázal by někdo poradit s nastavením? Vše jsem už zkoušel dle návodu a podobně .... Moc děkuji za každou radu .
wenzel_
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků