Xiaomi Poco X3 NFC - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Xiaomi

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 25. 12. 2020 11:47

https://m.mobilmania.cz/jak-foti-poco-x3-nfc/a-1349394


...........Oko­men­to­vat sto­jí za to ješ­tě noč­ní re­žim. Ten si­ce umí do fo­to­gra­fie do­stat vi­di­tel­ně vět­ší množ­ství svět­la a mít tak lí­bi­věj­ší fot­ku na dis­ple­ji te­le­fo­nu, ale po při­blí­že­ní ne­bo zob­ra­ze­ní na PC/TV je vi­dět ob­rov­ská po­st­pro­ces­sin­go­vá de­for­ma­ce ob­jek­tů, kte­ré čím vět­ší vzdá­le­nost ma­jí, tím ví­ce plo­ché, sli­té a bez de­tai­lů jsou. Tak­že noč­ní re­žim ano, ale jen při fo­ce­ní blíz­kých ob­jek­tů
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ogyn Bk 30. 12. 2020 21:06

Renata888 píše:Dobrý den, dostala jsem Poco X3 - při zhorřených světelných podmínkách špatně fotí obličeje - např. fotky člověka večer u stromku nejsou ostré, někdy dokonce velmi umělé. Máte někdo tuto zkušenost? Mobil jsem si přála kvůli dobrému fotoaparátu a jsem velmi zklamaná. Jinak fotky věcí, krajiny jsou výborné. Moc děkuji za zkušenosti, nevím, zda je to vada tohoto kusu nebo je to standard pro tento model. Např. mobil Xiaomi mi 9 lite fotí lépe!


Chtít po telefonu ze střední třídy aby fotil jak vlajkové lodě není dobrý nápad! Focení je hlavně o světle a za zhoršené viditelnosti se prostě fotí špatně, zvláště osoby v místnosti je třeba lépe nasvítit nějakou lampou
Ogyn Bk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vestor 20. 4. 2021 19:52

Dneska mi na telefon (EU distribuce) přišel update na Android 11 s dubnovými záplatami, velikost 2.3 GB. Změny skoro žádné, pořád je to MIUI 12. Jen se trochu změnil font hodin na zamykací obrazovce. A také vám nyní správce oprávnění umožní při spuštění aplikace udělit dané oprávnění pouze jednorázově. Spíš doufám, že časem ještě poladí optimalizaci, některé animace se trochu trhají, možná si to po pár dnech sedne. Uvidíme co přinese MIUI 12.5, kde slibují o 30 % menší náročnost.
Vestor
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 20. 4. 2021 20:17

ještě jsem neviděl telefon s MIUI co by se nesekal. pořád se to jen ladí a opravuje až to vyšumí a vyjde další model, zas ale ta cena a svoje to udělá, ale uživatelsky tragédie.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 20. 4. 2021 22:15

Nikdy sem nebyl fanda MIUI. Když sem si ho vyzkoušel tak mi nesedl. AO už zabili tak sem za pár šupů koupil mobil z MIUI. Momentálně měsíc 12.0.8 na A 10. Není to nic co by mě nadchlo, ale taky to určitě není tragédie.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 21. 4. 2021 02:22

Správně miu není nic co by bylo tragické.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 21. 4. 2021 05:17

To není pokud od telefonu nic nechcete, sekání animací není funkční problém, ale jednou jede telefon plynule a jindy ne a to je prostě blbý. Druhá věc je, když chcete od telefonu víc, třeba android auto, tak tam už je to o náhodě a hodně nastavování a stejně nepojede jak má. Promítání obrazu na TV taky problém. No 2x jsem tyhle telefony zkusil a potřetí už ani náhodou. Podle mě jsou to telefony pro děcka na hraní. Cena a HW super, ale raději si připlatím za wow ono to všechno funguje. Stejně třeba těch 120Hz, ty tam jsou skoro výjimečně, ona ta frekvence je natvrdo variabilní, takže 120 jen výjimečně.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 21. 4. 2021 06:09

Pokud je to tak špatný tak je to pro děcka na hraní? To asi ne, ty jsou dnes mnohem náročnější než já starej kozel :mrgreen: Mě momentálně stačí a výhrady k telefonu za tu cenu nemám. A Android Auto? To je kapitola sama o sobě, to není jen o telefonu. Promítání obrazu mi zrovna s telefonem a MIUI funguje dobře, u AO na stejné televizi to byl problém.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 21. 4. 2021 07:41

Děckám stačí internet, sociální sítě, nějaká hra a to zvládne každej telefon. MIUI se s Android Auto vůbec nespojí, pokud jsou používané duální aplikace, pokud se spojí, tak nejdou spustit aplikace, Spotify, podcast, ale musí se spustit napřed v telefonu. Pokud hraje hudba z telefonu přes AA a někdo zavolá, následně zvuk pokračuje z reproduktoru telefonu a ne z auta a to nemluvím o odpojování a bezdrátově připojit se, je vyloženě utopie. Tohle děcka neřeší. Zrcadlení fungovalo tak, že spojení trvalo velice dlouho a videa sekaný, fotky rozkotičkovaný. Takže je vidět, že všechno sice funguje, ale otřesně. Přímo srovnávám s jiným výrobcem, kde jsem neměl zatím problém vůbec s ničím. A nejhorší je, že se o těch problémech ví a další aktualizace něco vyřeší, ale něco zase rozdrbe. Další kapitola jsou foťáky. Nefotí špatně, ale ty barvy! Pořád nepřirozený s barevným nádechem. Tohle všechno vykupuje cena, ta je skvělá vzhledem k výbavě. Ale stačí vystřídat pár značek a k MIUI už se nikdy nevrátíš, ani za tu cenu. První týden jsem byl z Poca nadšenej, ale jak jsem začal zjišťoval, co všechno jede polovičatě, šel pryč.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod šulda 21. 4. 2021 08:27

Tak sem asi ještě míň jak děcko. Soc. sítě nevyužívám, hry taky ne a AA sem kdysi zkusil a nějak nezjistil proč to používat. Mě stačí spojení s HF přes BT. Nějaký Spotify atd. sou mi šum a fuk a navigaci mám dobrou přímo v autě. Tím nechci říct že nemáš pravdu. Je to o tom komu co stačí, takže vlastně sem mohl napsat jen že tragédie je přehnané slovo které patří jinam.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajs 24. 4. 2021 06:17

Komu není miu pochuti nemusí tyto founy kupovat samozřejmě každý foun má něco co uživateli vyhovuje a co ne,podle toho si vybíráme a samozřejmě ceny pokud to někomu vadí at si koupí samsung či aple,sony oneplus,lg,motorolu a jiné ale plácat ty blbosti zde o děcku atd.
iq tykve.
rajs
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 24. 4. 2021 14:01

vormen píše:Děckám stačí internet, sociální sítě, nějaká hra a to zvládne každej telefon. MIUI se s Android Auto vůbec nespojí, pokud jsou používané duální aplikace, pokud se spojí, tak nejdou spustit aplikace, Spotify, podcast, ale musí se spustit napřed v telefonu. Pokud hraje hudba z telefonu přes AA a někdo zavolá, následně zvuk pokračuje z reproduktoru telefonu a ne z auta a to nemluvím o odpojování a bezdrátově připojit se, je vyloženě utopie. Tohle děcka neřeší. Zrcadlení fungovalo tak, že spojení trvalo velice dlouho a videa sekaný, fotky rozkotičkovaný. Takže je vidět, že všechno sice funguje, ale otřesně. Přímo srovnávám s jiným výrobcem, kde jsem neměl zatím problém vůbec s ničím. A nejhorší je, že se o těch problémech ví a další aktualizace něco vyřeší, ale něco zase rozdrbe. Další kapitola jsou foťáky. Nefotí špatně, ale ty barvy! Pořád nepřirozený s barevným nádechem. Tohle všechno vykupuje cena, ta je skvělá vzhledem k výbavě. Ale stačí vystřídat pár značek a k MIUI už se nikdy nevrátíš, ani za tu cenu. První týden jsem byl z Poca nadšenej, ale jak jsem začal zjišťoval, co všechno jede polovičatě, šel pryč.

jaký máš důvod tvrdit, že miui se s ANDROID AUTO vůbec nespojí? já AO na šaomi používám už rok a půl, teď sem si spároval i mapy.cz a normálně to funguje vč hlasového ovládání , tak nevím, něco asi dělám špatně, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 24. 4. 2021 16:41

Jenže těžko používáš AA rok a půl na Pocu X3 NFC a o něm je tohle vlákno a tam to prostě nefunguje jak má koupit polotovar a doufat, že to někdy třeba pojede, když to potřebuješ používat hned je trochu divný. Jak jsem psal 2x jsem koupil telefon s MiUI a nikdy nefungoval jak má, ikdyž to byly drobnosti. Několikrát jsem koupil Samsung, Nokiu, Sony a na tolik problémů jsem nenarazil. Asi mám opravdu iq tykve a tyhle geniální ryze činské skvosty jsou pouze pro držitele červenýho diplomu a těm to běhá potom naprosto plynule a spolehlivě a my blbci s modrým tomu nerozumíme.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roy1 24. 4. 2021 18:59

No asi to tak bude, poco X3 máme doma skoro půl roku a běhá naprosto bez problémů, ale je fakt že ho užívá dcera a ta ještě studuje VŠ, tak je možný že když to nedá na červený diplom tak to běhat přestane.
Já mám diplom taky jen modrý a s miui problémy nemám, asi taky dělám něco blbě jako dědek Metyn.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BigT 6. 5. 2021 10:49

Po aktualizaci na A11 se telefon značně zpomalil, otevírání aplikací, odemykání otiskem, všechna rychlost šla do kytek. S A10 byl svižný, nic se nesekalo, ale teď celkem tragédie.
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků