Nový telefon 4-5 tis

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod don-leo 21. 1. 2024 09:20

Zdravím, doporučíte něco? Asi ideálně xiaomi, motorola, realme. Běžné používání, co největší paměť. Sem tam fotka. Velké plus by byla vyměnitelná baterie, pokud to ještě někdo dělá. Díky
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 1. 2024 09:35

Motorola G54 5G Power Edition
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod don-leo 21. 1. 2024 10:37

Díky. Není G72 lepší?
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 1. 2024 15:44

Moto G54 Power Edition je momentálně nejlepší volba do 5 a možná i do 6 tisíc
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jean_Valjean 21. 1. 2024 16:42

Za 6000 Kč už je Moto G84 s OLED.
Jean_Valjean
Junior

Odeslat příspěvekod lada t5 22. 1. 2024 12:22

Vyměnitelné baterie snad dělá Nokia neboli HMD.
Google Pixel 5, Google Pixel 6
lada t5
Junior

Odeslat příspěvekod don-leo 22. 1. 2024 15:23

Díky všem
don-leo
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 22. 1. 2024 17:32

Ty Motoroly vypadají bezva, ale u obou se opakují v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.
Co byste doporučili v této cenové kategorii s kvalitním foťákem?
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 22. 1. 2024 18:52

V této ceně nic fotit líp nebude.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 1. 2024 19:05

Kvalitní fotoaparát má až Pixel 6a za cca 9tis.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 1. 2024 19:25

Miroslav Kaspar píše:Ty Motoroly ... v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.


Nenazval bych ho podprůměrný. Dělá to, co může v dané cenové třídě. Neurazí, ale ani nenadchne. Zkušenější ruce mu mohou pomoci (výběr ostřícího a expozičního bodu, +-EV, zamčení ostření a expozice, manuální režim).
Doporučuji zkusit nainstalovat aplikaci pro fotoaparát pro Pixely (Google Camera, GCam) - ta dává zejména v nočním focení o třídu lepší výsledek. Ale i přes den jsou výsledky jiné, řekl bych líbivější (živější barvy a systost, více detailů - možná až přeostření...). Aplikaci bude nutno nainstalovat z nějakého alternativního aplikačního úložiště - normálně je GCam na Google Play Store dostupná jen pro HW od Googlu.

Tady jsem dělal jednoduché srovnání GCam a nativní kamery při nočním focení:
viewtopic.php?p=13326703#p13326703

Doporučuji odzkoušet, co komu bude víc vyhovovat.

Osobně mi na aplikaci foťáku od Motoroly nejvíc vadí to, že nemá "bulb" režim blesku - tedy nejde si svítit na to, co budu fotit před zmáčknutím spouště. Resp. má tuhle funkci, ale jen v makro režimu. Nicméně i to se dá vyřešit alternativní aplikací pro foťák.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Miroslav Kaspar 22. 1. 2024 19:29

A netušíte ve srovnání s foťákem u Xiaomi Redmi Note 12s? Ten se prodává za 5t. Nebo třeba nějaký Samsung? Ale tam by se asi muselo jít taky cenově výš...

-- 22. 1. 2024 19:34 --

5uch píše:
Miroslav Kaspar píše:Ty Motoroly ... v recenzích stížnosti na velmi (pod)průměrný foťák.


Nenazval bych ho podprůměrný. Dělá to, co může v dané cenové třídě. Neurazí, ale ani nenadchne. Zkušenější ruce mu mohou pomoci (výběr ostřícího a expozičního bodu, +-EV, zamčení ostření a expozice, manuální režim).
Doporučuji zkusit nainstalovat aplikaci pro fotoaparát pro Pixely (Google Camera, GCam) - ta dává zejména v nočním focení o třídu lepší výsledek. Ale i přes den jsou výsledky jiné, řekl bych líbivější (živější barvy a systost, více detailů - možná až přeostření...). Aplikaci bude nutno nainstalovat z nějakého alternativního aplikačního úložiště - normálně je GCam na Google Play Store dostupná jen pro HW od Googlu.

Tady jsem dělal jednoduché srovnání GCam a nativní kamery při nočním focení:
viewtopic.php?p=13326703#p13326703

Doporučuji odzkoušet, co komu bude víc vyhovovat.

Osobně mi na aplikaci foťáku od Motoroly nejvíc vadí to, že nemá "bulb" režim blesku - tedy nejde si svítit na to, co budu fotit před zmáčknutím spouště. Resp. má tuhle funkci, ale jen v makro režimu. Nicméně i to se dá vyřešit alternativní aplikací pro foťák.

Tak to srovnání fotek je skoro až neuvěřitelné, zkusím i na svém Xiaomi, jestli to bude takový rozdíl��
Miroslav Kaspar
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 1. 2024 19:38

Netuším, Xiaomi jsem v ruce nikdy neměl.

Mohu porovnávat jen s Honorem 6X (čili cca 7 let starý telefon, právě v cenové třídě okolo 5 000, ale tehdy výhodná koupě se skvělou výbavou a slušným duálním foťákem za tu cenu).

Moje G41 fotí o fous lépe, hlavně za horšího světla, asi trochu pomáhá stabilizace.

G54 se stabilizací a podobnými parametry foťáku na tom bude dost podobně. Přítelkyně dostala G54 k vánocům a zatím si foťák chválí (též proti Honoru 6X). U ní je to ale také o tom, že víc fotí lidi než krajiny... a taky je zbrklá a netrpělivá, takže o nějakém klidném držení foťáku při focení nemůže být řeč. ;-)

Tak to srovnání fotek je skoro až neuvěřitelné

Taky mne to překvapilo, jak velký vliv může mít na fotku software. Doteď jsem razil tezi, že důležitý je objektiv a snímač. A to čas snímání na GCam byl výrazně delší, fotka je ale ostřejší.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 22. 1. 2024 19:49

Za mě ber co největší paměť. Když jsem dnes četl články o tom, zé Microsoft pro notebooky požaduje minimum 16 GB RAM kvůli AI = umělé inteligenci, a viděl jsem co dá Samsung z AI do řady S24, tak si myslím, že jestli to samé udělá Google třeba v Androidu 15, tak paměť bude opravdu potřeba. Jestli si chceš koupit telefon na další 2 až 3 roky, tak za mě určitě aspoň nutné minimum 8 GB RAM, spíš 12 GB RAM, a k tomu OiS. :D To je základ, který dnes jde za 4 7xx az 6 000 Kč koupit.

Mě vyšla G54 Power Edition na 4 2xx Kč (protože odpočítávám ještě 500 Kč za 2TB cloud na 2 roky, co jsem k ní gratis dostal, což si myslím, že tu cenu má) a jak lítá s těma 12 GB RAM :))
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 22. 1. 2024 22:53

Rozhodl jsem se vytáhnout z telefonu víc porovnávacích fotek a věnovat tomu srovnání GCam x Motorola Cam samostatný příspěvek:

viewtopic.php?f=10&t=1336229
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků