Výběr telefonu 5k +-

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 8. 2021 15:53

Ahoj,
vybírám a kandidátů je na mě nějak moc. Tak snad poradíte. Požadavky - nic speciálního. Ram asi 6GB+, uložiště 64GB + Cena okolo 5k
5G už má cenu řešit?
Media Tek vs Snapdragon je nějak hodně znát rozdíl?
Co bude mít teoreticky nejdelší podporu?

Tak tedy, co z toho vzít:

POCO M3 Pro 5G
POCO X3 Pro
Motorola Moto G 5G
Realme 8 5G DualSIM
Realme 7 Dual SIM 8+128GB
Xiaomi Mi 9 SE LTE
Xiaomi Redmi Note 10S
Xiaomi Redmi Note 9 Pro LTE
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 15. 8. 2021 18:07

Neškodilo by to lépe specifikovat. Takhle je fuk co vybereš, když nemáš žádné požadavky.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 8. 2021 18:40

Na moje použití bude jakýkoliv z nich v pohodě. Jen mi jde o nějaké poznatky lidí co je mají, nebo aspoň o nich něco ví.
Prostě poměr cena/užitná hodnota
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daja33 15. 8. 2021 18:41

Čau po skoro dvou letech jsem hledal nástupce Motorola G7 Plus.Zkusil jsem odbočku k Xiaomi Redmi Note 10.Bylo to někdy v březnu jako novinka.No cca po dvou měsících jsme se s Xiaomi rád rozloučil.Za mě pro běžného uživatele jsem se nedokázal smířit s nastavbou xiaomi kdy mě nejvíc štvalo třeba to že jsem nemohl přijít na to jak vypnout třeba vyskakování oznámemí sms,messenger dvakrát.Věřím že to nějak jde ale já na to nepřišel.A to patřím k těm co se ve všem hrabou.Takových věcí tam bylo x.Dobředu jsem veděl že xiaomi je rozmanitostí nastavení známo ale prostě jsem to chtěl zkusit.Teď mám Motorolu Moto G 5G a chrochtám blahem.Ano taky má své mouchy např.na to že je to ani né rok starý model pořád jede na androidu 10 když starší model g8 dostal 11??.Ale bezpečnostní záplaty jsou aktuální 07/21.Takže Xiaomi nezavrhuji ale děkuji nic pro mě.K ostatním tebou navrhovaným značkám se vyjadřovat nebudu jelikož nemám zkušenosti a na rozdíl od spousty zde rádoby odborníků nerad vařím polívku bez vody.�
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 8. 2021 18:56

Hmm. Moto g5g byl takovej můj tajnej favorit.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiříTechnik 15. 8. 2021 19:11

Xiaomi budou dostávat updaty ještě roky, ale jsou to jen updaty MiUI, nový systém někdy nepřijde už nikdy... G5G je v půlce životnosti konec updatu je naplánován myslím 8/22 nebo něco kolem toho. Realme updaty posílá co 2 měsíce, ale jejich SW oddělení je v plenkách a občas to stojí za to... V ceně kolem 5K si výběr podle toho, který se ti líbí, je to opravdu buřt :-)
JiříTechnik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 15. 8. 2021 19:29

Moto g5g je prý hodně hamatný fon, chtělo by to osahat, zdali bude vyhovovat, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 15. 8. 2021 19:31

Na ten Moto sw tým jsem narazil i nějaké recenzi. To jediný mě trošku odrazuje ho vzít. Mám druhej xiaomy - v podstatě vyhovuje, ale láká mě zkusit něco jinýho.

Dík Meta, ruce mám relativně nadprůměrný, ale ještě je varianta, že ho dostane mladej, kterej svůj utopil. Tak mě napadlo mu přenechat moje redmi 8t a sobě koupit novej.
Jen nevím zda mě neukecá, že nejnovější telefon si zaslouží on.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 15. 8. 2021 21:06

vem Motorolu, spolehlivý, bezproblémový mobil bez zbytečných aplikací s minimální nadstavbou, jen fce moto displej a moto gesta
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 15. 8. 2021 21:55

K Motorole G 5G jsem psal prvni dojmy nekdy pred mesicem, zatim nemam moc co menit. Dle info na webu by mel dostat i Android 11, dokonce jsem cetl, ze v US uz ho dostava. Tak treba v dohledne dobe dorazi i k nam.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php ... #p12928312
ilja2001
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 16. 8. 2021 13:42

hele, narazil sem na realmi 8 4/64gb za 3900, bez 5g, na yt sou docela příznivé recenze, zkus mrknout zdali nebude vyhovovat, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 16. 8. 2021 13:50

Dík. Koukal jsem. Zatím mě pořád nejvíc láká ta Motorola. Musím rozštípnout zda budu kupovat pro sebe, nebo mladýmu.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 8. 2021 18:34

Tak dneska jsem vyzvedl moto g5g. Čekal jsem větší kousek, ale oproti redmi 8t je jen trošku delší. Z mého pohledu příjemně padne do ruky.

Zatím jen aktualuzuju.Překvapila baterka. Měla už jen cca. 20%. Poslední nabití hlásila před 198 dny.
Bojuju s gesty, ale to se podá. Nikdy jsem nepoužíval.
Jinak pěknej kousek, zatím se mi líbí. Uvidím až začnu skutečně používat.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod asusmaniac 18. 8. 2021 20:30

Pak prosim jeste o nejakou kratkou recenzi na zaklade zkusenosti. Chci pro zenu novy telefon, aktualne ma xiaomi redmi a2 lite a dost bojujeme se zasekavanim, nepresnosti reakce na dotyk a obcasne uplne zaseknuti systemu v zamknutem stavu.
Jde mi hlavne o vetsi vydrz baterie, plynulost systemu, obstojnejsi fotky a aspon 128GB.
Diky �
asusmaniac
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod m.kv 18. 8. 2021 20:49

Hele pro ženu nevím. Mám velký ruce, pro mě velikost v pohodě, ale pro ženskou hmm?
Nejdřív aspoň zkusit někde v showroomu osahat.

Jinak k tomu co tě zajímá. Baterka je velká, výdrž v recenczích chválí.
Plynulost díky hw bez obav.
Fotky jsou podle úhlu pohledu každého soudruha. Co mě bude plně stačit, nemusí být pro druhého ani na avatar. Navíc já fotit neumím. To zkus pohledat na netu s nějakým komentářem od někoho, kdo ví o čem mluví.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků