Tablet

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Redswift 6. 9. 2021 16:43

Zdravím,
rád bych uvítal radu s výběrem tabletu. Sekci jsem tu pro to nenašel, tak zkusím zde, snad nevadí. Předem uvádím, že nechci iPad a nepotřebuju jakékoli diskuze k tomuto produktu. Tablet chci využívat spíše na prohlížení webových stránek s konektivitou LTE. Dále na filmy. A poslední věc která mě zajímá, jak je na tom s propojením s klávesnicí na práci ve Wordu (snad existuje nějaká aplikace pro práci s doc soubory).
Alcatel OT Easy, Nokia 3310, Siemens MT50, Siemens M65, SE K750i, SE K800i, Samsung Galaxy S, LG G2, LG G6, Xiaomi Mi Note 10 Pro, Pixel 7
Redswift
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 16:53

kolik máš rozpočet? je LTE nutné, nemůžeš si udělat hotspot ze smartphonu?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alpha8520 6. 9. 2021 16:57

Když ne iPad, tak jedině nějaký Samsung. Hlavně nekupovat nějaké čínské braky od Huahej, Leninovo nebo Šitaomi.
Alpha8520
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 17:00

dovolím si nesouhlasit, mám 1,5r Lenovo Tab M8 FHD a funguje perfektně, za 4tis. není lepší tablet
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redswift 6. 9. 2021 17:19

Huawei bych ani nebral. Používám takřka vše od Googlu. Rozpočet ideálně do 10.000,-. Hotspot řešit nechci. Aktuálně mám Dual SIM telefon s kartou od O2, kde je 100GB za 300,- a ta by směřovala do tabletu a telefon chci měnit v dohledné době.
Redswift
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekjankovatej 6. 9. 2021 17:41

Lenovo Tab M8 Helio P22T 2,3 GHz, RAM 3 GB
To bych fakt nechtěl používat pravidelně
janekjankovatej
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 17:51

tady se nikdo neptá, co by jsi chtěl nebo nechtěl, ale co máš a jak jsi s tím spokojen... ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 6. 9. 2021 19:46

https://www.zbozi.cz/vyrobek/lenovo-tab ... za7y0017cz
Za 7,5k nic lepšího s LTE nekoupíš
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod daja33 6. 9. 2021 20:25

Nick Cave...To Lenovo Tab M8 jsem kupoval pro dceru na distanční výuku 04/20.Občas jsme si pujčil abych udělal aktualizace atd.No tvl.to láguje i při prohlížení netu.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 20:45

daja33
...a tak jasně že není bleskurychlý, ale jak jsou na tom jiné tablety ve stejné cenové kategorii...? řek bych že stejně, a vlastně ani není konkurence, když Huawei přišel o GMS
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod daja33 6. 9. 2021 22:32

Boužel pokud člověk do toho nechce vrazit ranec tak je to katastrofa už spoustu let.Z levných tabletů jedině Samsung.Máme doma Samsung Galaxy Tab A 10.1 2019 a Samsung Galaxy Tab A 10.4 2020 a max.spokojenost v poměru cena/výkon.Hlavně Samsung je o level jinde s aktualizacemi.Oba A11 a záplaty max.co 3 měsíce.
daja33
Junior

Odeslat příspěvekod Ondrej1 6. 9. 2021 22:33

V širší rodině používáme několik generací Lenovo Tab M10/8 a k tomuto účelu jsou dostačující. Pro nás je důležité, že Lenovo jako jediné má nekompromisní podporu více uživatelů. Pokud bych kupoval další tablet, tak to bude zmiňovaný Lenovo P.
Ondrej1
Junior

Odeslat příspěvekod vosoun 6. 9. 2021 23:02

Ahoj, koupi tabletu řeším už taky nějakou dobu.
V cenové relaci do 10 000 moc možností není. Osobně neuvažují kvůli plynulosti systému o ničem, co nemá alespoň 4 GB RAM.
Od Samsungu v podstatě Tab 5e a Tab 6lite. Jsou myslím trochu předražené, ale mají celkem dobré recenze. Každopádně jsou cca 2 a 1 rok staré, takže je otázkou, jak dlouho ještě budou mít aktualizace. Já kdybych si koupil tablet za tuhle cenu, tak bych očekával, že vydrží aktuální alespoň 4 roky, ale možná jsem trochu naivní.
LTE by mělo mít určitě Lenovo tab P11. Vypadá zajímavě, ale nejsem si jistý, jestli ten SD, co má, je dost silný na pěkný plynulý chod. S aktualizacemi je na tom prý hůře než Samsung.
Můj očekávaný favorit je Xiaomi mi Pad 5, který by se měl teď v září objevit u nás a to hlavně z hlediska výkonu a poměru k předpokládané ceně. Jestli bude i verze s LTE se ale teprve uvidí.
Kdybys chtěl investovat kolem 20 000, tak už jsou o moc lepší možnosti.
Mimochodem jsem laik, v tabletech se teprve začínám orientovat, tak jestli jsem napsal nějakou blbost, tak buďte schovívaví :)
vosoun
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 23:29

velikost RAM by se měla odvíjet od toho, kolik aplikací chceš mít neustále v pohotovostní paměti, jinak je požadavek na co největší RAM zbytečný, systém android má správu RAM a dokáže nebo by měl dokázat nepoužívané aplikace zavírat, v tom případě stačí i 3GB RAM
další docela rozšířený omyl spočívá v tom, že potenciální kupující předpokládájí, že čím silnější a výkonnější procesor je, tím údajně je plynulejší systém, ale skutečnost je taková, že plynulost systému ovlivňuje především optimalizace a odladěnost systému a nadstavby, a také to, kolik je v nadstavbě zbytečných aplikací které nejdou odinstalovat a zasírají tak leda systém, silný a výkonný procesor je dobrý na náročnější gamesky, ale na běžné použití není potřeba

-- 7. 9. 2021 00:33 --

jinak Samsung garantuje u smartphonů a tabletů až čtyřletou podporu, takže v tomto ohledu je na tom ze všech výrobců nejlíp
https://www.smartmania.cz/kralovska-pod ... tualizaci/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Redswift 7. 9. 2021 14:03

Vzhledem k určení využití tabletu jsem víceméně dospěl k závěru, že mi to vychází na jeden z těchto: Samsung Galaxy Tab A7 LTE anebo Lenovo Tab P11 LTE. A k tomu nějakou klávesnici (budu případně rád za nějaký tip). Kdy bych se měl dostat na tu 10tku+-. Tablet za 20 by pro mé využití byl zbytečnost a myslím, že jeden z těchto by měl být taky na slušné úrovni a být plynulý na práci, kterou chci. Co myslíte?
Alcatel OT Easy, Nokia 3310, Siemens MT50, Siemens M65, SE K750i, SE K800i, Samsung Galaxy S, LG G2, LG G6, Xiaomi Mi Note 10 Pro, Pixel 7
Redswift
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků