Samsung Galaxy S20,S20+ obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 17. 12. 2020 22:14

Absence 3.5mm výstupu není úplně příjemná, ale člověk ji snadno nahradí třeba tímto v super kvalitě:
https://www.audigo.cz/Prenosne-audio/Sl ... DC03-Black

Navíc, dají se koupit vysoce kvalitní symetrické DAC s 2.5mm výstupem. A kvalita je samozřejmě úplně jinde než integrované převodníky.

Třeba tento:
https://www.linsoul.com/products/e1da-9038s-gen-3
A nějaké to měření:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.8424/

Když má člověk špičková kabelová sluchátka za 15 tisíc, je to výtečná volba.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 07:50

Spickova sluchatka za 15 000. To je takovy oxymoron. To je jako bych napsal drahe auto za milion.
Spickova sluchatka jsou cenove jinde.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod cosemdesiatsedem 18. 12. 2020 07:56

Tak vcera som aktualizoval svoju S20 na novy android 11 a mam tu hned par postrehov. Podotykam ze som po instalacii vykonal tovarensky reset aby som zacal s cistou instalaciou tak ako ju Samsung vydal.

1. Balast - oproti androidu 10 bol polovicny. Toto ma az milo sokovalo ! Samsung konecne pocuvol svojich zakaznikov a predinstaloval do 11tky ozaj len niekolko aplikacii a ostatne si mozete potom dostahovat.... wow klobuk dole.
2. Citacka otlackov - v podstate cely den mi fungovala bez jednoho zavahania i pri 60hz obrazovke... ked to porovnam aka bola katastrofalna predtym tak tuto ozaj velky krok vpred.
3. System - celkovo na mna posobi rychlejsie a vyspelejsie, zatial velka spokojnost. Konecne Samsung pridal gesto ze dvojitym poklepanim mozes aj telefon uspat. Trvalo to sice roky ale podarilo sa.

Teraz budem sledovat ako budem natom vydrz baterie. Okrem par zakladnych veci som si ho neoptimalizoval v podstate nijako a necham zit telefon svojim zivotom, cize k tomuto sa vyjadrim neskor
cosemdesiatsedem
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 12. 2020 08:52

SerifJohn píše:Spickova sluchatka za 15 000. To je takovy oxymoron. To je jako bych napsal drahe auto za milion.
Spickova sluchatka jsou cenove jinde.


Pro telefon je 15 tisíc za *malá přenosná sluchátka* rozumný limit. O moc lépe než třeba na míru uším vyrobená in-ear sluchátka s 8 měniči to zvukově nejde. A stojí cca těch 15 tisíc Kč:
https://thecustomart.com/harmony-8-2/

Nebo Fibae 7:
https://thecustomart.com/fibae-7/

Samozřejmě, pro desktopovou sestavu se dá jít výš, třeba fantastické Audio-Technica ATX-ADH5000 https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-doma ... TH-ADX5000 za 55.000 Kč překonávají cokoliv od Meze či Audeze, a přitom pořád nestojí obří ranec, ale snesitelnou částku.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 09:44

Ja prave uprimne divim, pro poslech z mobilu resit top sluchatka a prevodniky. Prijde mi to jako nacpat do Skodovky osmivalec. Pojede to lip, ale poradny auto stejne neni.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 18. 12. 2020 10:16

Když v telefonu má člověk Tidal a jede 96/24 stream, je to špičkový zdroj hudby. S kvalitním DAC a sluchátky je pak i telefon vysoce audiofilní záležitost. A je super, že existuje něco tak kompaktního a přitom kvalitního.
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 11:40

No smozrejme to vetsine populace staci a souhlasim. Je mi prislo vtipne, jak zde nekdo psal, ze pisnicka v jeho mobilu 1,5GB. Jako nohama na zemi budme. Pro mobil jsou jakakoliv sluchatka na desitku fakt jen pozerstvi.
Tot muj nazor, se kterym nemusite souhlasit.

A jeste si stahovat Tidal. Me uprimne na cestach bohate staci AAC (Apple). Ale kazdej ma jinou uchylku.
Me by zajimal slepy test pro ty, co tu nejvice vykrikuji, jestli by poznali rozdil hubdy s trojnasobnym bitratem na sluchadlech za desitku. Dle meho nazoru by to bylo groteskni ty vysledky.

Ale proti gustu. To je jako s tou cteckou pod displejem - Note jsem chtel kolikrat rozslapat, ak to nefungovalo. Jsem rad, ze tu pisete o zlepseni.
Ale Samsung, teda i Android me nastval bohuzel i v jinych vecech a zase jsem musel koupil Apple, abych mel klid a cas na jine kratochvile. :tleskani
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod BaldaP 18. 12. 2020 12:34

Jediný, kdo tady napsal o 1,5 Gb za písničku, jsi ty, serifjohn.
BaldaP
Junior

Odeslat příspěvekod miromen4 18. 12. 2020 12:52

Tak v komunismu se nějaka ta bachorka hodi. Tam toho času v omezenosti je vic než dost.
FOCUS 1.5 EB
miromen4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 18. 12. 2020 12:58

Hele s tema velikostma souboru tam neco zaznelo.
Ale vicemene je me to putna. Ja vsechno streamuju a kdyz pojedu do lesa, chci slyset ptaky a ne AC/DC :D
Ale kazdej mame jine potreby. Proto je tak krasne, ze si kazdy vybere to, co mu vyhovuje. ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod rakepka 18. 12. 2020 16:31

Vyhlížím nějakou super akci na S20. Pod stromeček ho mít nemusím, ale musím to stihnout účetně ještě v roce 2020. Tak snad ještě něco zajímavého spadne. Kdybyste o něčem věděli...:-)
rakepka
Junior

Odeslat příspěvekod wit.cz 18. 12. 2020 23:31

Jiný telefon? :-) Já už se nemůžu dočkat, až mi telefon vydrží zase aspoň jeden den a noc :-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 19. 12. 2020 17:50

V galerii mě u prohlížení fotek zmizelo v horním pravým rohu klikátko na otočení fotky. Zmizelo to po aktualizaci na A11. Automatický otáčení obrazovky mám vypnutý, takže tu fotku nejde nijak otočit.
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod damca1 20. 12. 2020 10:53

Ano není to tam. Já to řeším přes Bixby routines už od android 10ky, kde jde zvolit aplikace ve kterých chci aby se obraz otočil jako by bylo automatické otočení zapnuté. Obrázek nápoví.
Přílohy
Screenshot_20201220-103655_Bixby Routines.jpg
damca1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drabek06 20. 12. 2020 12:17

Super! Díky! Nastaveno a funguje to dobře. I tak nechápu, co Samsung vedlo k tomu, že tam teď to tlačítko není . . .
drabek06
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků