Samsung A53 5G - rozmazané fotky pohybu

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Dejvidas 16. 1. 2023 10:21

Dobrý den..

Koupil jsem manželce k Vánocům tento mobil, ale trochu bojuje s fotoaparátem.
Máme tři malé děti, které neposedí a vyfotit je tak, aby fotky nebyly aspoň lokálně rozmazané, se jí vůbec nedaří.
Dá se prosím nějakým nastavením nebo nějakým software ten foťák poladit tak, aby zvládal lépa fotit pohybující se objekty ?
Jsme laici, takže moc děkujeme za případná doporučení.
Dejvidas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 16. 1. 2023 11:13

Na pohybující se objekty si pořiď skutečný fotoaparát a ne tu srandu v mobilu (a týká se to všech mobilů, nejenom A53). Nebo místo fotek pořizovat videa, když jsou objekty "neposedné".
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 16. 1. 2023 11:38

Jediná možnost,přepnout na pro mód.Zvednout ISO a zkrátit čas.Ale je to trochu nepohodlné a i tak nejspíš bude maáznuto nebo hodně šumu.
Jinak měl jsem kontakt Panasonic LX7 a také to nebylo nic extra na fotky v baráku.A to měl docela slušnou světelnost,ale zase malý chip
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod romo.11 16. 1. 2023 11:56

Existuje apka Good Lock. V nej su doplnky, stiahni Camera asistant. V nej zapni Rychlejsiu uzavierku. Trochu by sa to mohlo zlepsit. Ak tu moznost tam mas, ja nemam A53.
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 16. 1. 2023 12:12

Tak na tohle jedině iphone, tam to nebude rozmazaný nikdy, SW prostě čaruje a popírá principy klasické fotografie. Nechci vyvolat flame, ale pro focení dětí v interiéru nic lepšího není. Mluvím z vlastní zkušenosti uřivatele iphonů a Samsungů řad A, S a Note.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vaso00 16. 1. 2023 13:30

Jak napsal kolega výše. Tuto disciplínu, obzvláště v interiéru, zvládne z telefonu leda iPhone. Já měl S22 a ty fotky děti byly tak naprd, že jsem ho málem hodil o zeď. Koupil jsem iPhone 13 a i když mne ten SW štve, zlatý Android, tak ten foťák mi stojí za to to přetrpět. A A53 bude ještě horší než S22.
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod hanes1 16. 1. 2023 13:42

Dejvidas píše:Dobrý den..

Koupil jsem manželce k Vánocům tento mobil, ale trochu bojuje s fotoaparátem.
Máme tři malé děti, které neposedí a vyfotit je tak, aby fotky nebyly aspoň lokálně rozmazané, se jí vůbec nedaří.
Dá se prosím nějakým nastavením nebo nějakým software ten foťák poladit tak, aby zvládal lépa fotit pohybující se objekty ?
Jsme laici, takže moc děkujeme za případná doporučení.


Potiahnite spúšť smerom doprava, čím vytvoríte sériové snímanie. Následne zvolíte, ktorá fotka sa má uložiť (tá nerozmazaná) a označíte ju. Zvyšné (rozmazané) časom zmažete.

A53 týmto trpí obzvlášť .. nepodarený Exynos a nie moc vyladený FW...
A52s so SD 778g je na tom oveľa lepšie.
hanes1
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 16. 1. 2023 15:53

Doprava, pokud je telefon orientován na šířku (když je na výšku, tak spoušť dolů). Nelze ovšem použít u vysokého rozlišení 64 Mpx a také ukládání fotek nelze na SD kartu, ale pouze do paměti telefonu (lze je ovšem potom přemístit).
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kitt2002 16. 1. 2023 16:15

Mám doma a52s a S10+ a obojí nestačí na děti s horším osvětlením.Samsung obecně nastavuje nižší ISO a delší čas.A předpokládám,že i s22 na tom nebude lépe.
Zbývá Pixel nebo Iphone,ty na tom budou lépe.Ale pixel nepodporuje hlavne u o2 Volte a 5g...
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod kubush 16. 1. 2023 16:39

Dejvidas píše:Jsme laici, takže moc děkujeme za případná doporučení.

Je potřeba silné světlo, fotky v tmavém interiéru jsou problém i pro foťáky, natož pro mobil.

-- 16. 1. 2023 17:40 --

romo.11 píše:Existuje apka Good Lock. V nej su doplnky, stiahni Camera asistant. V nej zapni Rychlejsiu uzavierku. Trochu by sa to mohlo zlepsit. Ak tu moznost tam mas, ja nemam A53.

Camera Asistant tam chybí
kubush
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod romo.11 16. 1. 2023 17:39

ani priamo v Galaxy Store?
romo.11
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 17. 1. 2023 14:08

Sériové snímání a vybrat fotku.
Nastavit v ručním režimu co nejmenší čas za cenu vyššího ISO.
Koupit fotoaparát. Či jiný foun.
Bohužel, v tomhle mě Samsung také zklamal. Jelikož fotím děti a kočky nejvíc.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .soul 17. 1. 2023 15:18

Ja manzelce koupil S21+ a take z foceni deti neni nadsena, navic na fotkach nemaji uplne prirozenou barvu. V tomhle je fakt iphone hodne napred, na iPhonu XR byly fotky deti lepsi.
.soul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 17. 1. 2023 15:28

Problém je dlouhý čas expozice, který zvolil automat.

Sumář možných zlepšení:
- Fotit děti na lepším světle (zkrátí se čas expozice) - venkovní světlo, v interiéru rozsvítit co se dá, ideálně použít reflektor namířený na scénu
- Zkusit si vynutit blesk (zlepší osvětlení a typicky dává nějaký středně dlouhý čas expozice, který zvládne zmrazit pomalejší pohyb). Přímý blesk ale dělá ošklivou kresbu, stíny a červené oči.
- Zkusit nějaký trik se zaujetím pozornosti dítěte, které ho na chvíli "šokuje a zmrazí" (ve stylu fotografického: "pozor, vyletí ptáček!"... na dítě může fungovat ukázání maňáska... bude to ale viditelně "aranžovaná a nahraná" fotografie
- Pokud je to možné, pomoci automatice ve volbě parametrů snímání a použít ruční nastavení, zkrátit čas expozice na úkor jiné kvality (patrně vyšší ISO = větší zrnitost, menší clona - menší hloubka ostrosti). Ale možná už teď automatika dělá vše pro nejlepší fotografii za daných okolností, tak to nemusí pomoci
- zařadit sériové snímání, pořídit více fotek a vybrat tu nejlepší
- na focení v náročnějších podmínkách použít kvalitní fotoaparát s osvětlovací technikou (ne ten zázrak v mobilu), nebo si na focení pozvat profesionála s řádnou výbavou.

-- 17. 1. 2023 15:35 --

Pokud jde o SW pro foťák... raději než vestavěný SW levné Motoroly používám Google Camera
https://play.google.com/store/apps/deta ... mera&hl=cs

Sice tam nefungují některá nastavení, ale statické fotky dělá lepší (zejména je to vidět za horších světelných podmínek). Děti a zvířata moc nefotím, tak nemohu povědět, jestli to pomůže i v tomto směru.

G-Cam patrně nepůjde nainstalovat z oficiálního Google Play Storu na jiné telefony než ty od Google - je třeba zariskovat a hledat nějaké jiné důvěryhodné úložiště aplikací (APK pure?) a nainstalovat ji "bokem" (musí se povolit v nastaveních).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvidas 17. 1. 2023 16:42

Moc všem děkuju za tipy.. :-)
Dejvidas
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků