Samsung Galaxy Z Fold3 5G & Z Flip3 5G - obecná diskuze

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Armies25 8. 9. 2021 18:57

Však jsem psal že to je jen můj názor- zde jsem nepsal nic o technologii panelů u S - verzí a ohebných u Z , když je položím vedle sebe tak panel u Z flip 3 se mi líbí více...... je na tom něco špátné......

-- 8. 9. 2021 20:06 --

flatliners píše:Ehm, Ultra ma 5000 a je na tom omnoho lepe nez Flip:) A cetl si blbost..
A panel je diky sklu vzdy lepsi nez na ohebnejch panelech..
Ale uznavam ze Flip ma svoje prednosti:)

Oooo promin za nespravné udaje o baterii, ....můžu ti oba vyfotit, S21 utra mi vydržela o 3 hodiny déle než Z flip 3 , prostě u mně jsou oba modely 1,5 denni výdrží.
zde máš odkaz :
Zase ta baterie! Majitelé Samsungu Galaxy S21 Ultra hlásí nepříjemné problémy.
https://mobilizujeme.cz/clanky/galaxy-s21-ultra-ma-problemy-s-baterii-vybiji-se-i-pri-necinnosti-telefonu
Armies25
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod welby 8. 9. 2021 20:57

Mohl by mi někdo vysvětlit, proč se má Flip nabíjet bezdrátově v zavřeném stavu a ne v rozevřeném? Abych řekl pravdu, tak jsem ho doteď nabíjel v rozevřeném stavu a fungovalo to bez problému. Ale samozřejmě bych ho nerad nějak odrovnal...

https://www.samsung.com/cz/support/mobi ... nabijecky/
welby
Junior

Odeslat příspěvekod Polux 8. 9. 2021 22:08

Není to z těch obrázků v odkazu zřejmé? Flip na rozdíl od neskládaček Samsungu nemá cívku zhruba uprostřed telefonu, ale ve spodní části. Tudíž když se telefon na nabíječku položí, jak je zvykem u neskládaček (doprostřed, těžiště na těžiště), nebude se cívka v telefonu dotýkat cívky v nabíječce po celé své ploše. Když se telefon položí tak, aby se cívka v telefonu dotýkala po celé své ploše cívky v nabíječce (která je pouze ve spodní části telefonu a tudíž mimo těžiště), bude na ní nestabilní. Proto Samsung doporučuje telefon nabíjet v zavřeném stavu. Cívky se budou dotýkat po celé své ploše a zároveň telefon bude na nabíječce stabilní. Alespoň tak si to Samsung představuje. Nic jiného v tom není.
Polux
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 9. 9. 2021 07:40

OK, myslel jsem, že to má nějaký jiný důvod. Já mám bezdrátovou nabíječku od Samsungu (EP-N5100) a tam mi přijde lepší a pohodlnější dát na ni mobil v rozevřeném stavu než ho kvůli nabíjení pokaždé skládat. Mobil se nabíjí bez problému a je na ní ve stabilní poloze...

Je mi jasné, že pokud má někdo menší bezdrátovou nabíječku, tak ten mobil složit musí, aby se dal nabít.
welby
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 9. 9. 2021 09:21

Nick Cave píše:https://www.smartmania.cz/recenze-samsung-galaxy-z-fold-3-ultimatni-pracant/
nedostatky tam jsou, ty najde každý, kdo si přečte tuhle recenzi Z Fold 3

a nejlíp to vystihuje tahle věta v závěrečném hodnocení:

,,Samsung Galaxy Z Fold 3 není určen pro běžné uživatele, ale má poměrně úzce vymezenou cílovku, která jeho možnosti dokáže ocenit a především využít.''

To ale není nedostatek, ale vlastnost. Stejně tak S21 Ultra 512GB je jen pro ty, kteří chtějí tahat velký a těžký mobil a využijí 10x optický zoom. Nebo chceš říct, že třeba lokomotiva je věc na houby, protože ji ne každý využije?
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danbed 9. 9. 2021 09:41

Také mám aktuálně současně S21 Ultru a Z Flip3. Co se týká baterie, je to sice znát, ale při mém stylu fungování (vyloženě pracovní mobil) do večera s rezervou vydržím. Mám všude bezdrátové nabíječky, takže se průběžně dobíjí. Problém jsem zjistil u vertikální bezdrátové nabíječky v autě, tam cívky nesedí a nenabíjí se. Na motorce ho mohu v nabíječce bezpečně ( na rozdíl od auta) posunout a již to funguje. Způsob používání telefonu je samozřejmě jiný a musí si na to člověk trochu zvyknout. Otevřít, zavřít :-) Co fakt kvituji, je čtečka v power tlačítku, ta je fakt perfektní a praktická. Klidně bych ji mohl mít i na Ultře. Co jsem vypozoroval, Flip má jinou citlivost display. Neříkám, že horší, ale prostě jinou. Co mě hodně vadí. Mám léta koupenou aplikaci True Phone, oproti originál telefonním aplikacím je to jiná planeta. Ale bohužel, když ji mám aktivní, na vnějším display se nezobrazuje, kdo volá >:-( To je blbý. Mám ale na ruce stále velké Garminy, takže to vidím tam. Ale tohle mě fakt vadí. Originál telefonní aplikace je fakt strašná... Co mě dále vadí, je nemožnost odmítnout hovor na vnějším display pře SMS, což normálně hodně používám. Bylo by to rychlé a praktické (denně mám klidně desítky hovorů). Co se týká konektivity, musím jednoznačně říct, že BT je naproto stabilní a s mými Garminy funguje na 100%. To se u Ultry rozhodně říct nedá a tam spojení občas vypadává. BT spojení u Flipu drží na větší vzdálenost a dokonce i před 1 zeď. To u Ultry ani náhodou. To potrzuje můj názor, že to je telefonem a ne Garminy. Co je samozřejmě skvělé je velikost a skladnost. To je pecka. Zatím si stále zvykám a ještě nejsem rozhodnutý, jestli si ho nechám, nebo se vrátím k Ultře :-D
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 9. 9. 2021 10:02

Zkus jeden pracovní den bez průběžného dobíjení :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Libb 9. 9. 2021 10:30

danbed píše:Mám léta koupenou aplikaci True Phone...

Prosím tě jak u ní nastavit správně režim nerušit? Když mám zapnuté, aby to zohlednil, tak sice nezvoní, ale ani neukáže hovor, i když třeba hodinky vibrují. Stock dialer sice nevydá žádný zvuk ani vibraci, ale když si toho všimnu, hovor přijmout můžu, tady ne. Jde to nějak vyřešit?
P.S: Mám Fold3
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danbed 9. 9. 2021 12:37

Mě v režimu Nerušit normálně hovor ukáže, jen nezvoní, ani nevibruje. Hodinky Garmin ukazují normálně, tam je to pořád stejné. Úplně nerozumím "neukáže hovor". Při tom volání? Jak jsem psal, když mám True Phone aktivní, také mě na vnějším display hovor neukáže... A je jedno, jaký profil je aktivní. Zmeškaný už ale ano.
S22 ultra - S21 Ultra- Z Flip3 - OnePlus 8 Pro - S10+ - Oneplus 6T - S9+ - Huawei Mate 10 Pro - OnePlus 5 - OnePlus 3 - S7 Edge - NOTE 4 - OPPO 7a - Lumia 925 - Lumia 920 - LG G3 - SONY Z3 - asi dalších 20 - a první byla Nokia MD59 v roce 1995 :)
danbed
Junior

Odeslat příspěvekod Libb 9. 9. 2021 18:07

No mně se právě nezobrazí ten dialog, kde bych mohl přijmou hovor. Ale už jsem v nastavení našel položku "Příchozí hovory/Režim nerušit". Když je to zapnuté, tak to nezobrazí vůbec nic.
Libb
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod druh8472 10. 9. 2021 09:07

Uz někomu přišel voucher? Ja se po týdenní hádce se Samsungem dostal aspoň k zaregistrování ale dal uz ne. Stále čekám na další email. Jinak Fold i Flip není pro každého q logicky uz s podstaty každý bude tvrdit, ze tohle nebo tamto nez qv rekl ze na to nemá nebo to nechce. Ja měl delsi dobu Folda jak 1 a 3 mel jsem všechny 3 flipy žádný problém nebyl ani signál ani baterka nic.
druh8472
Junior

Odeslat příspěvekod D2MAC 10. 9. 2021 11:04

Mi taky nic, už jsem jim psal, že očekávávám kompenzaci výkupní ceny, bude li mezitím snížena.
D2MAC
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 10. 9. 2021 11:16

Si stěžujte, já teď koukal tady ve Francii na Fold3 a Samsung dává na výkupu za S21 Ultra 256GB 579 Euro :D
To tam může dát jen idiot.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod welby 10. 9. 2021 11:26

druh8472 píše:Uz někomu přišel voucher? Ja se po týdenní hádce se Samsungem dostal aspoň k zaregistrování ale dal uz ne. Stále čekám na další email. Jinak Fold i Flip není pro každého q logicky uz s podstaty každý bude tvrdit, ze tohle nebo tamto nez qv rekl ze na to nemá nebo to nechce. Ja měl delsi dobu Folda jak 1 a 3 mel jsem všechny 3 flipy žádný problém nebyl ani signál ani baterka nic.


Já jsem telefon (Flip3) kupoval 20.8. a registraci provedl 22.8. To mi došel mail, že registraci přijali a mají 30 dnů na její ověření a zaslání voucheru. Ve středu 8.9. mi konečně na mail došel ten voucher. Pojištění bylo aktivováno automaticky a kód z voucheru jsem použil i na vyplnění odkupu S21. Včera jsem jim telefon rovnou zanesl do servisu v Brně (mám to kousek a navíc mi tam nešlo objednat vyzvednutí kurýrem - potřebná pole s adresou a objednáním kurýra byla šedá a nešlo s tím nic dělat). V Samsung servisu borec telefon zkontroloval, rovnou vytisknul smlouvu o odkupu (smlouva je s Mobil Pohotovost) s tím, že 11.200 Kč by mě mělo dojít do 3 dnů a bonus 7.000 Kč do 30 dnů (nebo 35, teď si nejsem jistý). Trvalo to teda dlouho, ale nakonec se zadařilo.
welby
Junior

Odeslat příspěvekod D2MAC 10. 9. 2021 11:58

orgasmic píše:Si stěžujte, já teď koukal tady ve Francii na Fold3 a Samsung dává na výkupu za S21 Ultra 256GB 579 Euro :D
To tam může dát jen idiot.


A přežil si to ve zdraví? Pokud jsi nebyl v Paříži tak asi jo. :D Tam bych se spíše než nízké výkupní ceny bal vysokého kulturního obohacení. :D
D2MAC
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků