Synchronizace Samsung Galerie

O mobilních telefonech značky Samsung

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Blasterson 28. 8. 2021 13:16

Ahoj,
docela plavu v tom co si Samsung představuje pod pojmem SYNCHRONIZACE.
Při dotazu mě Samsung odkázal na Microsoft, ale to bych byl přehazován z jedné strany na druhou.

Na disku v PC ve složce Onedrive\Obrázky\Galerie Samsung\DCIM\Camera jsem smazal fotky s tím, že to zafunguje jako OneDrive funkce Nahrávání z fotoaparátu (v PC soubor do koše, na OneDrive soubor do koše, v mobilu soubor zůstává).
Bohužel jsem byl nemile překvapen, že fotky byly smazány i v mobilu (volno stovky GB) a nejsou ani v koši aplikace Galerie. Po obnovení z koše v PC, obnovení z koše OneDrive a synchronizaci jsem byl znovu nemile překvapen, že aplikace Galerie sice fotky zobrazuje, ale v mobilu k synchronizaci nedošlo. Aplikace Fotky od Google fotky nezobrazuje a potvrzuje, že fotky v mobilu nejsou.
V aplikaci Galerie po kliknutí na 3 tečky a upravit je vidět v rohu fotografií ikona mráčku (fotka pouze na OneDrive), nebo mráčku s telefonem (fotka v mobilu i na OneDrive). Bohužel ale v aplikaci Galerie nevidím nikde možnost výběru z jakých složek, nebo zdrojů má fotky zobrazovat, abych mohl fotky pouze na OneDrive odfiltrovat.
Složka Galerie Samsung na webovém OneDrive má v rohu červenou ikonu kytičky což se mi nepodařilo zjistit co znamená.

K otázkám:
1) proč mi nefunguje SYNCHORNIZACE oboustranně, když je zapnuta jak v aplikaci Galerie (Synchronizovat s OneDrive) tak i v Samsung Cloud / Galerie (Synchronizace)?
2) proč v aplikaci Galerie nezafunguje Koš, když jsou fotky odstraňovány přestože je v telefonu spousta místa?
3) kde můžu odkliknout stažení fotek z OneDrive do telefonu když nefunguje synchronizace? (v Samsung Cloud Nastavení Galerie je pouze Uvolnit místo v telefonu (Odstraní místní verze obrázků a videí, které jste synchronizovali s OneDrive) na což jsem neměl nikdy odvahu kliknout..)
4) kde jde zvolit odkud se mají v aplikaci Galerie zobrazovat fotografie?

Děkuji
Blasterson
Kolemjdoucí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků