Downgrade Nokia 3110c

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 20. 8. 2012 06:31

Hezký den,

dostal se mi do ruky jeden kousek 3110c a tak jsem si s ním hrál. Byl v něm nějaký 5kový firmware O2. Podařilo se mi jej celkem jednoduše přeflashovat na poslední 7.30. Počítal jsem s tím, že není v češtině, že prostě si s tím pohraji a pak to flashnu na nějakou 7.21 českou bez těch debilních O2 animací. Bohužel až poté jsem zjistil, že vrátit se na starou verzi nejde. Tedy alespoň mě se to nepovedlo. Zkoušel jsem ve Phoenixu povolit downgrade v Options flashování a to jak při samotném flashování staré verze, tak při opakovaném přeflashovaní 7.30 (to logicky jde), ale bezvýsledně. Není to životně důležité, ale technicky by mě to zajímalo, jestli to tedy nějak jde v domácích podmínách, nebo ne.
Napadají mě tyto způsoby řešení:
1) spustit flashování 7.30 a během procesu telefon odpojit a pak jej zkusit přeflashovat jako cihlu

2) změnit produktový kód a provést update přes NSU - to jsem zběžně odzkoušel a nepovedlo se, ale možná jsem dělal něco špatně

3) nebo prostě něco jiného

Prosím poraďte, nějak to přeci jít musí.

Díky!
Gordon_Flash
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 20. 8. 2012 08:55

Downgrade je dobrý způsob, jak telefon znefunkčnit.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dejvidek 20. 8. 2012 18:17

Udělej dead flash, jde to i na funkčním telefonu. Dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gordon_Flash 21. 8. 2012 09:10

Dead flash mi skončí na 98%, pak následuje no response. Pokud tel odpojím, vyndám baterii a zase zapnu, tak to projde a kiksne to na validaci.

-- 21. 8. 2012 10:16 --

A ta původni 7.30 se povede... Tak zkousim jiny starsi firmware...

-- 21. 8. 2012 10:43 --

a aby to nebylo tak jednoduché, tak některé firmware dojedou i do 100 %, ale nenahodí se. Pouze ta 7.30 jede.

-- 21. 8. 2012 11:01 --

Jinak postupoval jsem dle tohoto, stává se mi přesně to, co tam popisuje, ale zkrátka to nešlape. Vyskočí jen logo nokia a po chvíli se tel. vypne
Gordon_Flash
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků