Jak na instalace programů a rodičovskou kontrola přes PC?

O operačním systému iOS a jeho aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 5. 7. 2021 15:03

Potřebuji nainstalovat aplikace z App Store a/nebo povolit aplikaci z pozice rodiče dálkově přes PC. Přístupové hesla a kódy mám, jenom nemám fyzicky přístup k danému zařízení. Lze to na iOS nějak udělat? U Androidu to lze přes https://play.google.com/store, ale u iOS jsem nic takového nenašel. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 6. 7. 2021 11:33

Z toho co vím, jde povolovat nákupy, respektive instalace aplikací pouze z dalšího iOS zařízení nebo Macu https://support.apple.com/cs-cz/HT201089
Přímá dálková instalace jde pouze přes MDM, alternativou je poslat dotyčnému na zařízení odkaz na danou aplikaci, např. https://apps.apple.com/us/app/apple-store/id375380948 a tento pak musí ještě kliknout na tlačítko Získat.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 6. 7. 2021 12:23

To MDM ale doma z PC s Windows asi nepůjde, co?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 6. 7. 2021 15:03

Nejspíš ne. Alespoň nevím o takovém řešení. Na jeden kus se to nevyplatí vzhledem k režii. MDM má význam při správě velkého množství zařízení v podniku nebo ve škole.
To už vyjde lépe mít nějaké druhé iOS zařízení jako správcovské a použít standardní systém rodičovské kontroly.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 6. 7. 2021 15:24

Bohužel všechna zařízení s iOS jsou spolu s daným zařízení v zahraničí a doma zůstal jenom iPad Mini 1 s iOS 9.3, ale tam jsem to nikde nenašel ...

-- 14. 6. 2022 13:26 --

Neví někdo, jak převést dítě z jednoho rodinného sdílení na druhé? Minulý rok v únoru jsem připojil dítě na rodinné sdílení k manželce, nyní jsem konečně zprovoznil svůj iPhone chtěl by je oba převést k sobě, tím spíše, že jsem si předplatil 200 GB prostoru na iCloudu a bych ho s nimi sdílet.

Manželka rodinné sdílení zrušit nemůže, dokud je na něm dítě a to nějak nemohu převést na své sdílení. Když mu pošlu pozvánku, tak mu to buďto nedojde (přes zprávu anebo osobní připojení) anebo mu to při pokusu o zobrazení pozvánky napíše, že nemůže být ve dvou skupinách rodinného sdílení. Jak převést dítě a následně i manželku pod mé rodinné sdílení?
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků