Kopírování souborů se zachovanými timestamps

Diskuze o Androidu a příslušných aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Erenae 15. 12. 2021 11:26

Zdravím,

řeším takový problém - na cestách potřebuji dostat soubory (videa) z SD karet na ext. HDD. Řeším to vložením karty do telefonu a následně OTG na HDD. Problém je, že nejsem schopen přijít na to, jak u souborů zachovat časové značky (přepíšou se časem vzniku nového souboru), což pak značně ztěžuje práci se soubory. Zároveň nemohu soubory přesouvat (riziko přerušení - telefon většinou leží i s HDD někde na šutru, takže kopíruji, po úspěchu mažu)

Nevěděl by prosím někdo způsob, jak toto vyřešit? Lze to bez práva roota? Komprimace není praktická vzhledem k velikostem souborů...

Díky moc!
Erenae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 16. 12. 2021 01:38

Prej snad android 8+ by to měl umět.
Nebo přes napájený usb hub připojit externí sd reader i ten disk.
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 16. 12. 2021 08:47

To Erenae: já používám na práci se soubory Total Commander (na Androidu) a ten čas zachovává...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 16. 12. 2021 09:30

Vidis, ja ho zrovna chtel doporucit (na PC na nej nedam dopustit), ale praktickym testem na A6 jsem zjistil, ze se chova jako v prvnim postu - pri kopirovani ma cilovy soubor aktualni datum/cas. Tak snad je to chyba stareho Adnroida...
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Erenae 16. 12. 2021 13:31

Zdravím,

moc děkuji všem za odpovědi a čas!

Total Commander se mi bohužel chová právě takto... Mám Redmi note 8, android 11...

@szantus: dokáže čas zachovat i při kopírování? On mi v podstatě správně přepíše čas, páč vytváří nový soubor, tuším že při přesunutí to i čas zachovává, ale přesunutím riskuji ztrátu souboru, pokud by mi ten telefon spadl, nebo bych musel přesun přerušit...
Erenae
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yndezit 16. 12. 2021 14:49

Asi jedině bezztrátově komprimovat... to by nemuselo být se zdržením, i zip to snad umí.
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 18. 12. 2021 16:22

To Erenae: ještě jsem to zkoušel znovu (mám Mate 10 Pro / Android 10) a jak při kopírování, tak přesunu to čas zachovává, ale je možné, že jsem si to dříve někde nastavil, zkus s tím "laborovat".
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 18. 12. 2021 18:05

Ano, u Total Commanderu se to musí zaškrtnout v nastavení, alespoň v PC verzi tomu tak je.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freddy158158 18. 12. 2021 21:08

v mobilu nemusíš zaškrtávat nic. při kopírování na kartu či flešku zachovává původní datum.
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erenae 20. 12. 2021 09:21

Moc děkuji za rady... Netuším co mám špatně, laboroval jsem s tím celkem dlouho - a vyšlo mi z toho, že bez práv roota mám prostě smolíka... Díky moc za váš čas - kdybych na něco přišel, dohodím to sem... :-)
Erenae
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků