Stavba je od 1.7.2015 v režimu "předčasného užívání" - jak sdělila mluvčí MÚ Hodonín v místním tisku. Stavebně hotovo, chybí vodorovné dopravní značení, kruháč je plně průjezdný bez omezení.
Podle nejnovějších informací má být uzavírka přilehlých silnic ukončena 21.6.2015. Dá se očekávat, že vzhledem k postupu prací tento termín bude dodržen, větší polovina kruháče a připojovacích vozovek ve stadiu dokončovacích prací, provoz aktuálně kyvadlový v jednom pruhu. Stav prací odpovídá v prv...
Děkuji za relevantní informace. Škoda, že na off webu TOMTOM /cz/ tak podrobné info není /nebo jsem je nenašel/.
Ještě jeden dotaz: je mi jansé, že připojení přes SmartPhone je za datový tarif operátorovi /u mne nevadí a není to problém/, Jak je to s připojením u GO 60?
Ahoj, dotazoval jsem se i na Helpu, dostal jsem jen obecnou odpověď, zkusím požádat zde:
Mohl by někdo popsat rozdíly mezi řadami 60, 600 a 610? Nejde mi ani tak o úhlopříčku displeje, jako spíš o konkretní rozdíly ve funkčnosti. Nějak se v tom němůžu zorientovat.
TOMTOM GO Mobile, podorobný popis je na http://www.svetandroida.cz/tomtom-go-mobile-navigace-pro-android-na-druhy-pokus-recenze-201503
Ve verzi na 75 km za měsíc /na vyzkoušení bohatě stačí/ je zdarma. Doporučuji nainstalovat a chvíli používat. Navigace použitelná, naviguje vždy na nejnovějších m...
No, nechci se zastávat Akana, nakonec jeho anabáze zde je vcelku několik let známá, ale....
Z kontextu dotazů tazatele vyplývá, že o faktu, že by navcore mohlo změnit způsob zobrazení neví nic, dotazuje se na "pote zmeni i graficky vzhled systemu a map" - citace.
Dopravní uzel Měšťanská, Purkyňova směrem na Rohatec a Ratíškovice nahradí letos okružní křižovatka, začátek stavby 1.3.2015, plán dokončení VIII/2015.
zdroj včetně obrázku: http://www.centrumnews.cz/zpravodajstvi/hodonin/vystavba-kruhoveho-objezdu-v-hodonine-zacne-jiz-v-breznu-131203 http://www.re...
Ad Gumajz: dávám ti palec nahoru :-) a dotyčnému tazateli palec dolů :pozor .
Jak je zřejmé, nejen zde, ale i na jiných forech doslova někteří neumí diskutovat, ba co, ani neumí popsat svůj problém. Znám pár lidí, kteří budou tvrdit, že to nebo ono zařízení je na "xxxx", a přitom nema...
Zdaleka nejde o vosí jnízdo a pokud to tak chápeš, pak je to tvuj problém. Je to o tom, že nejsme soupeři /ne ty a já, ale všichni zde/ a že by mělo být naším cílem vydiskutovat co která navi umí a neumí. Aby široká komunita uživatelů věděla, o čem to je. BAvme se o faktech, o doložitelných a zdůvo...
Považuji za problém, že omezení křižovatky tohoto významu není podchyceno na JSDI, alepsoň jejich mapa na www.dopravniinfo.cz cca před minutou toto neznala - tím pádem zřejmě ani výstupy JSDi toto omezení neindikují... Co na to Ostrava????
Nemám nic proti konstatování faktů. TAké WAZE používám, a to, co dnes umí WAZE v souvislosti s tím, jak indikuje dopravní komplikace je také /mimo jiné/ výsledek procesu, který probíhal od roku 2008 na poi.cz, kdy široká veřejnost dosloba tlačila ing. Zváru do stavu, aby to fungovalo.
Je divný... Tuto otázku řešíme /lépe řešili jsme v minulosti/ na http://www.poi.cz už dlouhá léta, ještě v době, kdy byl koordinátorem JSDI pan ing. Zvára. Tento pán nás tak dlouho přesvědčooval, že všechno funguje, až někteří z nás pochopili, že to nikdy fungovat nebude. Těch "technických&qu...
Dávno připomínáno a tehdy jako nepodstatné odmítnuto. Na tomto foru jsem už pěkných pár let a NEPAMATUJI , že by někdy byla žádost o opravu mapy jak "nepodstatná" odmítnuta!!! Dávno připomínánmo, kdy kde, kým, odkaz na příspěvek????
Může se stát, že nějaká oprava Gallenovi tzv. uteče n...
Mám pocit, že debata se zvrhla v boj o to, které mapy, jestli on line, nebo offline - tema je Aktuálnost map TomTom. Muj názor: Mám mapy /nové a legální/ v TOMTOM a zárověň téměř rok používám Waze.
Tvrdím, že co se týká dlouhodobých uzavírek, které indikuje http://www.dopravniinfo.cz je indikac...
Ad Akan - s důvodem neindikace souhlasím. Má to tři aspekty: 1. jak a kým, čím /zákon, vyhláška, závazný pokyn/ je stanoveno, že místně příslušný orgán by měl uzavírky v mezi své působnosti hlásit na JSDi 2. pokud toto stanoveno je, jak je možné, že příslušný úředník a jeho nadřízení nejsou popotah...
Dobré odpoledne, musím reagovat dotazem na Tonnyho.... .....Domnívám se, že smartfoun nahradí postupně všechna jednoúčelová zařízení. Měl jsem ho půjčený na testování a zatím nedosahuje kvality TT GO 750 - je pomalejší, takže při přeplánování přejedu navrhovanou odbočku, je hůř čitelný display a n...
Proč bych nemohl porovnávat offline a online navigace? Uživatele zajímá funkčnost. Data má dnes hodně lidí (už jsou levná) a například Waze žere málo za tu aktuálnost dopravy to stojí. Prostě budoucnost je jasná. Nejde porovnávat neporovnatelné, to za prvé, a za druhé, ujasněme si, o čem chceme di...
Cituji: "Tonny tu někde píše, že není zadaná měsíc uzavírka ve Waze..."
Hodně důkladně jsem si přečetl své příspěvky zde, na poi.cz i na foru Waze za poslední cca měsíc a tak nějak jsem nijak nenašel mou zmínku o měsíc nezadané uzavírce ve Waze. Že bych špatně hledal nebo jsem to vůbec...
Pozor, je třeba si uvědomit, a thomas007 to píše, že nejsou data jako data.
Rozlišujme pojem data ve smyslu internetového připojení , a data ve smyslu poskytování dopravního zpravodajství . Jsou to dvě rozdílné věci, a každá z těchto věcí múže být zdarma nebo placená.
že PLACENÁ DATA - tedy např služba LIVE firmy TOMTOM /a v konečném důsledku /byť s nějakým omezením/ i data RDS TMC, která mají zdroj v JSDI NCDI v Ostravě, ta si totiž těžce platíme v různých daních / by měla znát a navigace by s jejich využítím měla správně indikovat :
Kdo sleduje i server o poi, ví, že se RDS-TMC a hlavně službou LIVE firmy TOMTOM zabývám už hoodně dlouho. Myslím si, že v této oblasti mám docela přehled a že tedy můžu dát svůj názor.
Následující text se vztahuje k zobrazování dopravního infa v navi TOMTOM s RDS-TMC, dále v navi TOMTOM se službou...
Nedpoporučuji cestu po 1/43, kruháč zde http://www.mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=16.5857439&y=49.4185900&z=16&ut=Nov%C3%BD%20bod&uc=9mIRlxUGlQ&ud=%C4%8Cern%C3%A1%20Hora%2C%20okres%20Blansko se opravuje i s přilehlým úsekem 1/43 směrem na jih. Cesta směr Brno je přes Čer...
Nedalo, jel jsem tam v noci v dešti, od Blanska jsem odbočil vlevo a pak jsem měnil pruh do pravého průběžného. Jak je to s dalšími odbočovacími nebo připojovacími pruhy nevím, jen jsem si uvědomil, že při neviditelném vodorovném značení to bude "křižovatka o hubu".
Ahoj, Ahold koupil /stav probíhající/ obchody Interspar, v bodech zájmu na http://www.poi.cz podchyceno. Prosím kolegy od Jablonce nad Nisou - Albert tam včera uzavřel jeden ze Supermarketů a já mám pořád pocit, že fakticky nevím který a že jsem z kategorie Nákupy Albert odstarnil ten funkční, neuz...
Já se na to na http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=4890#p50554 také ptal, víceméně neodpověděl nikdo, ale to sem nepatří. Jak se zdá, jsi jeden z mála /nebo jediný/ komu se opravy MapShare načítají. Omluva Gallenovi za offtopic.
Uběhlo cca 12 dnů, během kterých jsem asi 6x načítal opravy MapShare - u mne dosud neopraveno.
Aktuální stav v mé verzi - mapa 925.5412/24.2.2014/:
Ulice Na Terase je v úseku od ulice NA Štamberku směrem k ulici Kučerové jednosměrná na jihovýchod. Ve směru od Osinalická k ulici Kučerové je jednosm...
jak jste si jistě všiml, přestal jsem na vás už dávno reagovat. Dnes dělám vyjímku.
Chci vám říct jedno:
I když někdy, podotýkám, že naprosto vyjímečně, napíšete něco, s čím by se dalo jakž-takž souhlasit, tak to zadízte svou arogancí, nesnášenlivostí a tím, jak dáváte najevo, že pouze vy...
Akan zřejmě neví, že i opravy mají nějaký řád a technologický postup. Možná by někdo mohl zopakovat, jak to je - pracovní data v různém stupni připravenosti. V obecné rovině si myslím, že nezakreslený kruháč je ta "nejmenší" možná chyba, která v podstatě neovlivňuje navigování, u mne má n...
Problémy služby LIVE /řeč je o dopravním zpravodajství teto služby/ stále trvají, po několika dalších "kolech" zpráv s takzvaným Helpem TOMTOM jsem dospěl k závěru, že firma nemá zájem řešit ani základní předpoklady této služby a stále si "mele" svou o tom, že všechno je "v...
Pokusil jsem se na obrázcích vyznačit : - křižovatky /černé body/, kde je omezení na 70 km/h a to vždy cca 400-500 metrů před křižovatkou ve směru jízdy - velmi přibližně polohu omezení na 80 km/h na ...
1/ Chápu - jenže v tomto případě bych dal jen obrázek R 46 v úseku Vyškov Olomouc. Jde o to, že na dálnici nebo rychlostní silnici nemám zpravidla odvahu zastavit, abych si označil přesné místo omezení nebo konce omezení.
Do budoucna se pokusím dát navi spolujezdci a označit místa co nejpřesněji....
Ahoj, tak jsem zase po roce projel R 46. Hned po sjezdu u Vyškova /směr do Olmíku/ z D1 je v levé zatáčce 80, pak je všude 100, pouze u Olšan u Prostějova je v levé zatáčce 80. V mapě TOMTOM mapa 910.4891 /z 15.5.2013/ je v celém useku R 46 110km/h. Je možné opravit?
Jen upozorním, že RDS TMC je v ČR na dvě věci :-) Např. v Německu je to tak o sto let před námi. S tímto tvrzením zásadně nesouhlasím, protože RDS TMC je v ČR stále na 3 věci!!!! Ale abych uvedl tuto hlášku na pravou míru - je pravda, že RDS TMC bylo ještě v době nedávné zcela nepoužitelné. Po t...
Bohužel to nemůžu najít - ale jsem přesvědčen, že se k tomuto Gallen už dříve vyjadřoval a že umí do mapy zadat pro každý směr jinou rychlost.
Za větší problém považuji to, že ve spoustě obcí začíná v mapě 50-ka jinde, než je ve skutečnosti dopravní značka Počátek obce - zřejmě proto, že si je obe...
Nikdo oficiálně nepotvrdí ani nevyvrátí to, co by to mohlo způsobit. V mapě jako takové prvotní problém asi nebude - mám na mysli to, že problém je v okamžitých vstupních podmínkách pro výpočet trasy.
Jen předesílám, že podobné případy se na poi.cz / - ale to gebič jistě ví/ řeší už dlouhé měsíce ...
Stále trvají nesrovnalosti v rychlostních indexech na spoustě míst, přitom už několik let TOMTOM pracuje s IQ Routes a třeba mezi Olomoucí a Vyškovem mohl DÁVNO (!!!!) reagovat na omezení na 100 km/h. Kdo má LIVE, schválně si porovnejte v denních hodinách, kdy se pracuje na...
Tyto zkušenosti mají všichni, kdo mají nové řady VIA a LIVE. Na webu zde i na http://www.poi.cz je toto diskutováno v několika vláknech více jak rok. Např. pouhých 38 stránek diskuse na toto tema je zde http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=3&t=3848 Rozhodně se nedá říct, že by to byla &qu...
Mám jedinou radu - piš svou stížnost na Helplinku. Jejich argumentace je, že si "nikdo" jiný nestěžoval /mohu doložit/. Komunikuji s nimi ohledně chyb služeb LIVE a bohužel, musím konstatovat, že odezva je velmi nekonkrétní, neurčitá a problém neřešící. Jsem přesvědčený, že pouze tlak u...
"Dobrý den, velice Vám děkujeme za kontaktovaní zákaznické podpory TomTom. Jmenuji se Dariusz Wloczka a velice rád Vám pomohu. Číslo Vašeho případu 130303-xxxxxx. ... Problém, který popisujete, prosím nahlaste pomocí nástroje TomTom MapShare Reporter: http://cz.suppor...
Dobrý den, už delší dobu /od XII/2012/ je otevřen úsek Praha, Patočkova ulice ve směru na Strahovský tunel. V mapě 900.xxxx byl tento úsek zakreslen jako neprůjezdný, v aktuální mapě stav trvá, navíc pravý pruh ve směru na jih je zkreslen "špatně" a a nelze ...
Mohl by někdo napsat, od kterého data je úsek otevřený? Dovolil bych si "informovat" firmu TOMTOM, že jeden z nejdůležitějších úseků v Praze má v mapě uvedený chybně.
Strahovský tunel: Zeptám se jinak. CEDA to má OK /???/ a TOMTOM tentokráte nekoupil mapy, nebo je to "špatně" i u CEDA?
Řekl bych asi takto: Rýsuje se varianta, že TOMTOM vydává /za peníze/ mapy, které nejsou aktualizované. Vzpomeň na mapy 9.00 - nějak jsem neregistroval nové věci a dop...
Na silnici I/55 se dlouhodobě opravuje most v úseku Rohatec - křižovatka I/55-I/70. Jde o uzavírku jednoho pruhu, kyvadlový provoz, řízený světelnými znameními, zdržení v dopravních špičkách ráno a odpoledne dosahuje "několik červených", tedy v praxi cca 5-15 minut. Firma TOMTOM omezení...
Dnes v 9:27 MYTOMTOM nabídl mapy 9.05 ke stažení. Stahuji od 9:29 a právě dokončeno, stažení tedy trvá v tuto chvíli cca 15 minut. Otázka je, jak dlouho bude trvat instalace, na mé GO 825 LIVE to minule bylo přes dvě hodiny. MYTOMTOM udává předpokládanou dobu instalace cca 48 minut.
Pokud nebudou nové mapy na MYTOMTOM a TOMTOMHOME, tak nemá cenu vůbec nic řešit.
Do zařízení VIA a LIVE nové mapy uživatel prostě nenahraje, pokud mu to TOMTOM přes "svou" aplikaci neumožní. Mimochodem, údaj o době stažení je k ničemu, protože každý z uživatelů má jiné připojení a jiný a...
Akane, toto tema je o chybách služby LIVE v ČR. Pokud máte potřebu zde sdělovat své POCITY na tema kdo a koho podporuje, který autoklub v které zemi a kdo jezdí na LPG - pak si prosím založte vlastní tema a nezaplevelujte konkretní tema nekonkrétními a osobními názory. Děkuji.
Pokud už jste si dal tu práci se zjištěním a ověřením, zašlete prosím svá zjištění na HELPlink TOMTOM. Zvěřejnění pouze zde na foru postrádá jakoukoli smyslupnost. Proč? Protože firmu TOMTOM bohužel nezajímá ani to, na co si jejich zákazník stěžuje jejich oficiální poštou a chtít po nic...
Podle informace zveřejněné zde: http://www.tomtom.com/cs_cz/products/car-navigation/go-live-series/go-live-825-m-europe/index.jsp jsou Rychlostní radary součástí služby LIVE. Firma TOMTOM - bohužel - někdy účelově podává informace tak, že je velmi obtížné vyhodnotit, co vlastně chce říci. Např. s...
Tuto chybu napiš na Helplinku firmy TOMTOM. Ono těch chyb, které služba LIVE vykazuje, je víc, ale Firma TOMTOM jako hlavní argument uvádí, že si na chyby nikdo nestěžuje. Viz vlákno Chyby služby LIVE zde i na poi.cz, kde uvádím podrobnosti.
...letos pak situace kolem Bystřice pod Hostýnem. Zpráva vždy obsahovala přesné označení místa, obrázek z mapy, od kdy, do kdy, přesně co...
Aktuálně od 5.12.2012 probíhá šesté kole upozornění na uzavírku na II/438, kterou TOMTON indikuje o cca 10 km jinde a tedy úplně špatně, protože to zásadním...
Tvrzení, že cituji: "Služba LIVE a RDS-TMC má v ČR stejné zdroje informací, stejné operátory a stejné vady" je značně nepřesné a zdaleka nevystihuje problém. Odkud pochází data pro dopravní zpravodajství služby LIVE TOMTOM je uvedeno zde: http://www.poi.cz/phpbb/viewtopic.php?f=18&...
Firma TOMTOM v rámci dopravního zpravodajství služba LIVE neindikuje výrazně omezující uzavírku silnice III/1043 mezi obcemi Vrané nad Vltavou a a částí obce Dolní Břežany, místní část Jarov. Podrobnosti zde: http://forum.navigovat.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=1852&t=1186085&p=9350341#p9350...
všichni zde diskutující majitelé navigací TOMTOM se službou LIVE jsou se stávající situací spokojeni.
Nikomu nevadí, že služba, která je sice první rok zdarma, ale která pro většinu z nás, kteří si nové navi kupovali vloni před turistickou sezonou bude nutná nově platit. A to částkou...
Ahoj, jen upozorňuji, že ta "malá boule na kablíku" bude s velkou pravděpodobností fungovat pouze pár desítek vteřin a pak se aktivují ochrany integrovaného stabilizátoru, tedy se zařízení defacto vypne.
Proč??
Protože - a teď počítej: Napětí v palubní síti při běhu alternátoru může b...
Není problém v té nejkratší trase??? Zkus na chvíli nastavit nejrychlejší a podívej, jestli úseky budou vynechány nebo jestli bude navigovat stejně. Volba nejkratší mívá různé vyjímky, omezení - např u řady TomTom825 je při volbě nejkratší ignorováno IQ Routes. Obecně - volba nejkratší bývá zpravidl...
8.7.2012, odpoledne, silnice II/421, uzavírka železničního přejezdu, silnice 421 uzavřena. Přesné místo uzavírky: http://www.mapy.cz/#t=s&x=16.902956&y=48.958181&z=13&u=u&umc=9n2z6xSYUG¨=48%C2%B056%2752.500%22N%2C%2016%C2%B054%2728.118%22E
1/ Na silnici 54 směr Veselí nad Moravou je přestavěná křižovatka u železničního mostu, je posunuta asi o cca 50-60 metrů směrem k východu. Viz http://www.mapy.cz/#x=17.318268&y=48.980430&z=15 Na obrázku je zřetelné umístění původní a nové křižovatky, původní silnice se změnila v chodník, ...