O2 - snížení ceny tarifu s úvazkem (HW bonus)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod 5uch 15. 4. 2021 15:53

Info pro ty, co si u O2 v minulosti vzali nějaký tarif s úvazkem (typicky HW bonus)...

HW bonus byla sleva na zařízení (telefon, tablet, notebook) až 8300 Kč. Ale musel se k tomu vzít na dva roky nový tarif (často se k tomu nabízely nějaké čistě datové tarify) s úvazkem na dva roky. I když pokuty za odstoupení od úvazku byly zrušeny, tak podle podmínek akce trvá povinnost zaplatit celou (!) poskytnutou slevu v případě předčasného odstoupení od smlouvy nebo snížení tarifu. Přitom cena tarifů šla výrazně dolů: 10 GB dat bylo za 800 Kč, nyní je za 400. 4 GB byly za 350, dnes jsou za 200...

O2 samozřejmě neoslovuje uživatele s nabídkou aktualizace tarifu na novou cenu. Ale aktualizace možná je! (setrváte na původním tarifu, jen si "aktualizuje" jeho cenu). Mně to O2 nabídlo, až když jsem chtěl tarif zrušit... s novou cenou to vyšlo výhodněji než s doplatkem slevy.

Takže... kdo máte HW bonus se starou cenu tarifu, zkuste si říci o lepší.
Je možné, že budete platit o polovinu méně (po dobu až jednoho roku).
5uch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 15. 4. 2021 19:57

...."podle podmínek akce trvá povinnost zaplatit celou (!) poskytnutou slevu v případě předčasného odstoupení od smlouvy nebo snížení tarifu"...
Pochopil jsem to tak, že pokud budu mít dejme tomu např. 33% slevu na tarif a následně poskytnutou slevu na zařízení (HW bonus), budu muset při předčasném ukončení smlouvy doplatit slevu u tarifu i slevu na hardware?
Naposledy upravil davsopl dne 15. 4. 2021 22:00, celkově upraveno 1
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 15. 4. 2021 19:59

První a asi jediný vstřícný krok k zákazníkům od O2. :tleskani Jen mě napadá : "A není to málo, Antone Pavloviči?"
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 15. 4. 2021 20:02

Poslední dobou na retenčním v O2 začali trošku makat. Možná větší odliv zákazníků. Záleží, ale na koho narazíte. Oproti T-Mobile, ale musí ještě zabrat.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 15. 4. 2021 21:05

davsopl píše:...pokus bud mít dejme tomu např. 33% slevu na tarif a následně poskytnutou slevu na zařízení (HW bonus), budu muset při předčasném ukončení smlouvy doplatit slevu u tarifu i slevu na hardware?


S tím bych si nebyl jistý.
HW bonus ale byla podpora prodeje zařízení, o slevě na tarif v jeho podmínkách nic nebylo. Odhaduji, že při předčasném ukončení tarifu uzavřeného na HW bonus budete doplácet jen slevu zařízení. A sleva tarifu se bude řešit podle podmínek slevy tarifu.

Pokud jde o "slevu" tarifu ve smyslu "se závazkem levněji, bez něj dráž" jak to bylo běžné do loňského dubna, tak to nehrozí. I když máte levnější variantu tarifu se závazkem, tak závazek vám už nehrozí pokutou za předčasné ukončení.
5uch
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků