DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PierreUSA87 26. 7. 2021 07:08

Nahodou nekdo jiny ma vyzkouseni, ze ten roaming nakonec jede? Nejedna se mi az tak o ty data, ale spis, abych nemusel mit dve SIMky, tak bych na ni prevedl hlavni cislo a v roamingu mi alepson prisla sms. Diky
PierreUSA87
Junior

Odeslat příspěvekod lumík930 26. 7. 2021 07:13

Ti2sto - 50 kusů nemůže, protože by je nestihl prodatovat do 31.12.2022.

No řekl bych, že tentokrát se nejspíš spekulanti přepočítali, na druhou stranu sice nějak nevydělají, ale ani nijak neprodělají. Nakupovali jako první a pořád není konec akce.
Jinak stačí sledovat aukro - aukce od koruny končí něco nad 300 korunami, výjimečně o něco víc - většinou ze staré edice. Dále se nejvíc prodává u spekulanta s 15ti vystavenými simkami za 399 korun (nové) - takže pro obchodniky nějaký zisk je. Pak borec prodává po 499 korunách, sem tam prodá a dá novou aukci. A viděl jsem, že nějaká trubka koupila výjimečně i za 600.
Takže na druhou stranu nevědomích trubek je pořád relativně dost. Takže třeba před Vánocemi ceny vylezou.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 7. 2021 08:30

to že někdo koupí něco na aukru za cenu jako může mít nové a nebo dokonce za 2x tolik (+nejspíš ještě poštovné) jasně ukazuje proč máme u nás ceny na telekomunikačním trhu takové jaké máme..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymius 26. 7. 2021 08:51

anonymius píše:Objednal a zaplatil sem 21.7. vecer , dnes odpo SMS WEDO, ze predavaji k doprave...


Kartu mam u sebe o<:)
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod metyn 26. 7. 2021 13:39

PierreUSA87 píše:Nahodou nekdo jiny ma vyzkouseni, ze ten roaming nakonec jede? Nejedna se mi az tak o ty data, ale spis, abych nemusel mit dve SIMky, tak bych na ni prevedl hlavni cislo a v roamingu mi alepson prisla sms. Diky

roaming samozřejmě jde, jako u každě jiné karty, tady se řeší datový roaming, a ten prý taky jede podle někoho zdejšího, já ti to nevyzkouším i když mám možnost jak slovenské tak rakouské operátory , jen proto, že zatím nemám aktivní ani jednu simku, dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 26. 7. 2021 14:46

"tady se řeší datový roaming"
Neměl jsem příležitost vyzkoušet 100GB simkartu v jiné síti, takže nevím.
Něco mi však říká, že datový roaming nefunguje. Jednoduše se data v jiné síti nepřenesou. Není za tím nic jiného než EU regulace roamingu a právo operátora službu nepustit.
Hlasový roaming asi ano.

Mohl by to vyzkoušet někdo, kdo pobývá v pohraničí a má na dosah jiné sítě?
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 26. 7. 2021 15:06

Když jsem byl nedávno v jedné lokalitě, kde měl signál jen český VF a pak polský Play, tak mi telefon (SIM1 O2 Datamánie, SIM2 Emtéčko) nedovolil na SIM1 přihlášení k zahraniční síti, emtéčko se chytlo samo, víc jsem nezkoušel, jiná síť v dosahu nebyla.
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 26. 7. 2021 15:48

metyn píše:
PierreUSA87 píše:Nahodou nekdo jiny ma vyzkouseni, ze ten roaming nakonec jede? Nejedna se mi az tak o ty data, ale spis, abych nemusel mit dve SIMky, tak bych na ni prevedl hlavni cislo a v roamingu mi alepson prisla sms. Diky

roaming samozřejmě jde, jako u každě jiné karty, tady se řeší datový roaming, a ten prý taky jede podle někoho zdejšího, já ti to nevyzkouším i když mám možnost jak slovenské tak rakouské operátory , jen proto, že zatím nemám aktivní ani jednu simku, dědek


U mé karty z první edice Datamánie jako takový roaming ani nevidím v samoobsluze k aktivaci. Pokud zavolám na roamingovou linku *30, systém mě oznámí hlášku, že karta není přizpůsobena pro fungování v roamingu. U nových karet netuším. Karta se mě nechytla do sítě ani v Německu. U mě roaming nefunguje.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod Ti2sto 26. 7. 2021 15:52

V aplikaci Moje O2 Roaming zapnout jde. Vyzkoušej to tímhle způsobem, ve výchozím nastavení je Roaming na SIM deaktivovaný ....
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 26. 7. 2021 16:08

Zajímavé, doufám, že to co nejdřív někdo vyzkouší. Rozlišujte pls mezi loňskou sim a letošní sim :D Pokud by v roamingu na nové verzi jely SMS a hovory, tak pohoda jazz. 8-) Stejně volám přes data + Odorik a Messenger. :lol:
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 26. 7. 2021 17:27

V aplikaci Moje O2 položku Roaming k aktivaci nemám. Nic takového tam není. Alespoň moje loňská karta. :-)
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod snoop69 26. 7. 2021 17:36

JayDeeSq píše:snoop69
jde určitě flashnout od vodafone? u předchozího typu to nešlo, od t-m jo, ale od vodafone ne a mám pocit, že jsem někde četl, že i tady to nejde, protože k němu není admin heslo potřebné k flashi


Mám verzi od T-Mobile a postupoval jsem podle tohoto návodu
https://www.velmo.cz/firmware-upgrade-b2368/
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 26. 7. 2021 17:50

Takže už víme, že loňská karta v aplikaci nemá možnost aktivace roamingu. Nová sim karta tam tu možnost má. Ještě by to chtělo, aby to někdo další potvrdil u té nové sim karty. :D Však se něčeho dopátráme. 8-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 26. 7. 2021 18:28

davsopl píše:V aplikaci Moje O2 položku Roaming k aktivaci nemám. Nic takového tam není. Alespoň moje loňská karta. :-)


neni nejakej SMS kod na aktivaci treba ?
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 26. 7. 2021 18:34

Mám novou kartu a roaming v appce aktivovat nejde, na webu také ne a na *11 nebo *30 také ne.
m4rk3J
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků