DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m4rk3J 2. 9. 2021 12:56

brumak píše:Mně u Outů hotspot/sdílení nejede vůbec. Telefony se připojí, ale data nejedou. U TM do včera bez problémů. Zařízení všechny stejný. Maj to zablokovaný?


Nemáš iOS? Tam se myslím nastavovalo APN pro hotspot separátně, tak zkontrolovat, jestli je tam "internet". Pokud tam bude "internet.t-mobile.cz", tak to u o2 fungovat nebude.
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod jUtah 6. 9. 2021 17:08

Tak musím říct, že jsem zrušil wifi ve svém přechodném bydlišti. V trvalém ji mám stále, ale na tohle ježdění a nahazování hotspotu kdekoliv a kdykoliv je to naprosto super. Doma platím za 50/50 250Kč, tady platím 300Kč, těch 50Kč beru jako poplatek za mobilitu. Ale ty rychlosti jsou teď ustálený. A nepoznám rozdíl, ať jsem na chatě, nebo někde ve městě. Mám štěstí na pokrytí no. Ještě uvidíme, když bude zataženo, bouřka. :D

Tohle se O2 opravdu povedlo a nemam problém jim za to náležitě platit. A že se jim to určitě vyplatí.

Jinak vypozoroval jsem, že se v moje.o2.cz dá změnit hlavní balíček na jakýkoliv z nabízených u Datamánie. To znamená, můžete přepnout na 7GB za 299Kč, 3GB a 100 minut volání. Minulý rok byla druhá nabídka za 199Kč, což jako společně s tím hlavním stogigabajtovým balíčkem je docela slušné (499Kč za 100 minut volání a 100GB dat).

Podle mého, pokud vlastníte některou z těch nižších edicí (tedy 7GB, 3GB +100min) můžete si přes osobní účet přes internet změnit balíček na 100GB. Bohužel už to nemohu prověřit, ale mělo by to fungovat.
jUtah
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2021 17:16

já myslím že ne, jakmile se v sámošce změní tarif, tak se přijde o těch 100GB měsíčně a obráceně to taky podle mě nejde...
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 6. 9. 2021 17:29

Na tohle přepínání bacha. Jakmile se přepne tarif, automaticky přicházíte o 100 GB a zpět už to vrátit nejde. V O2 vyloženě psali, že pokud se datový balíček nezmění, tak nabídka 100 GB dat platí “napořád”.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 7. 9. 2021 11:49

Nick Cave píše:já myslím že ne, jakmile se v sámošce změní tarif, tak se přijde o těch 100GB měsíčně a obráceně to taky podle mě nejde...


Na tyhle pokusy je dobré si koupit SIM datamánie s jiným tarifem. S obyčejnou SIM ty tarify nejsou vidět, aspoň u mě... Někdy se může hodit volání a internet.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 7. 9. 2021 12:02

Já to třeba mám k BTS O2 vzdušnou čarou asi tak 9 metrů :D A řekl bych, že to není sdílená BTS s T-mobile, páč ta je asi tak 200 metrů daleko. 8-)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ti2sto 13. 9. 2021 10:45

Tak se dívám do Moje O2 a zmizela mi možnost automatického dobití kreditu v určitý den. Už tam mám jen možnost automatické dobití při poklesu kreditu, což mi tak nevyhovuje ...
Historie:
Philips Diga, Sagem MC 922. Nokia 3510i. Nokia 6610i, Sony Ericsson K700i, Nokia E51, Samsung Galaxy Nexus, Blackberry Z10, Blackberry Classic, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 13
Ti2sto
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 9. 2021 20:24

Dotaz: má nebo bude v budoucnu SIM 100GB O2 mít podporu 5G nebo se ještě neví?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 13. 9. 2021 20:43

Odpověď: nebude mít podporu 5G , dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod GOLDman5 13. 9. 2021 21:09

jUtah píše:Tak jsem dneska zkusmo ve stejným městě, jen v zapadlejší uličce zkusil test rychlosti. Výsledek? 70 MB/s u stahování a 30 MB/s nahrávání.
Jen teď řeším problém, že jsem si vytvořil přes telefon hotspot a někdy se nahodile notebook odpojuje. U sim karty T mobile mi to také dělalo, ale méně bych řekl. Myslíte, že může být problém opravdu v telefonu? Kvalitu signálu mam přitom dobrou.

Nesranduj � 70MB (560 Mbit) a upload 30MB (240Mbit) dnes reálne nikde na 4G nedáš ( upload istotne nie �)
GOLDman5
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 13. 9. 2021 21:41

Nick Cave píše:Dotaz: má nebo bude v budoucnu SIM 100GB O2 mít podporu 5G nebo se ještě neví?

Toto mi nepřijde jako až tak důležitý pohled na věc, protože 5G v pásmu 700 MHz je o pokrytí a ne rychlosti na vše ostatní ti stačí LTE ve verzi LTE-A a k tomu, abys využil potenciál LTE-A potřebuješ telefon nebo modem LTE cat 6 a vyšší. Pak ti LTE poběží nad 100 Mbs, což je pěkné a dostačující na pár let (3-4 roky). Tedy zaměřil bych se primárně na vhodný telefon a datamanii využíval na LTE-A.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod kanour21 16. 9. 2021 20:41

Mám dotaz.. když do měsíce nevyčerpám data a nenabiju kredit tak mi tu snímku zablokují ? Nebo stačí dobít až je vyčerpám. Dík
kanour21
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 16. 9. 2021 21:21

nic neblokují, až dobiješ tak, abys měl víc než 300kč kreditu, tak se internet rozjede znova, na obnovení je potřeba mít dobito minimálně 300kč před obnovením dalšího měsíčního balíčku dat
Data která nevyčerpáš v měsíčním balíčku, propadnou
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek1999 17. 9. 2021 19:25

Dnes jsem si vsiml SMS, kterou pry poslali uz 5.9.: "Dobry den, 19.09.2021 ubehne 13 mesicu od posledniho dobiti kreditu. Timto vypovidame smlouvu pro toto cislo. Dobijte si svou kartu, jinak dojde k jeji deaktivaci a zaniku smlouvy vypovedi k uvedenemu datu. Vase O2" , tak nevim :(
adamek1999
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 17. 9. 2021 19:27

13 měsíců je dobrý, a že na to upozorní, to je další plus.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků