Přenos čísla VoIP -> mobil

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod TFSi 18. 10. 2021 12:39

Ahoj vespolek,
moje situace: mám tady poměrně slušné telefonní číslo, které bych si rád ponechal. Je to původně pevná linka O2, před léty číslo přeneseno k místnímu internetovému poskytovateli na VoIP. Poskytovatel ale změnil vlastníka, moje spokojenost s ním jde prudce dolů a plánuji odchod. Jde toto číslo přenést k někomu z mobilní trojky a používat jej dále v mobilu? Co vše pro to musím udělat?

Díky,
T.
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod szantus 18. 10. 2021 12:50

Ahoj, číslo z pevné linky (odpovídající prefix) nelze přenést na "mobil", pouze zase na "pevnou" linku (ať již na běžnou, nebo IPtel ). Umožňují to všichni běžní operátoři - např. níže Vodafone a odkaz na wiki.
https://www.vodafone.cz/pece/novi-zakaznici/zaciname/prenos-pevne-linky/
https://cs.wikipedia.org/wiki/P%C5%99enositelnost_telefonn%C3%ADch_%C4%8D%C3%ADsel
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 18. 10. 2021 14:17

Jak už uvedl szantus, že telefonní číslo pevné linky nelze přenést na mobil, tak bych ještě podotkl, že čísla pevných linek se řídí číslovacím plánem a lze je přenášet jen v rámci jednoho telefonního obvodu. Tedy Pražská čísla začínající 2x lze přenášet jen v rámci Prahy, čísla 57 Zlínského kraje lze přenášet také pouze v rámci kraje atd. atd.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod TFSi 19. 10. 2021 19:08

aha... tak to je na prd. Díky za info
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod t152 27. 11. 2021 08:15

však číslo na voipu tě nic nestojí a můžeš si ho dát i do aplikace na mobil ne?Nebo ho přenes jinde třeba na odorik,haloo a jiné,kde se nic za provoz neplatí? Musel bys mít zaplá data,aby se ti lidi dovolali nebo si nastavit přesměrování na ustředně na mobilni čislo,ale to už pak platíš jako hovor na mobil. U Odoriku 0,59kč/minutu s tarifikací 1+1s
t152
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků