Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ze.us 9. 8. 2022 12:51

neomezený z 10+ gyga dat za tři stovky.

Na to ale musi bejt tvrdak ;)
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Zdeněk L 9. 8. 2022 12:55

nnnokiaE52 píše:Zdeněk L:
neodpovídáš na dotaz, jen se chlubíš, ale my tady víme, co jsou retence a dobře to ví i Radeon504.
Když spočítám tvojí útratu s TV a pevným internetem, tak jseš taky na 1600 +-
A druhá tvoje odpověď na dotaz starý měsíc už vůbec nedává smysl.

Radeon504:
mě ta cena připadá OK.
Chápu že po roce je dobré se porozhlédnout, ale myslím, že bez omezení (=méně minut, méně GB, nižší rychlost) se o moc níže nedostaneš.
Leda že bys nějaké služby oželel. Jen můj názor.

Každý si v tom najde smysl i já byl poučen. A pravdou je vše nemám za +-1'600,-
Ale pokud tě to zajímá paušál 300 net 400 a tv 100 celkem 830,- i s pronájmem ;) ( Tohle už je vychloubání!)
Zdeněk L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2022 14:17

Tak já jsem četl u tazatele 3 mobilní tarify...

Ty jsi také psal, že máš 12+3+10gb, to stojí 300 ? :hm
Jestli ano, tak se nám pochlub ještě více :nenapadne
anonymni

Odeslat příspěvekod Zdeněk L 9. 8. 2022 14:40

Jak říkám jde jen o smlouvání už to dělám přes deset let. Nikdo z poskytovatelů služeb jako operátoři, provider či povinné ručení nechce přijít o klienty a doopravdy sleví. sStačí jen smlouvat.!
Zdeněk L
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2022 15:17

Neodpovídáš na otázky. A není tak těžká..
anonymni

Odeslat příspěvekod SoxXe 21. 8. 2022 17:06

Někdo kdo by mi poradil co nejlevnější tarif pro staříky ? Data nepotřebují žádná. Takže jen kupa minut a pár SMS.
SoxXe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milos 21. 8. 2022 17:12

Co třeba nějaký tarif od Emtéčka https://www.emtecko.cz/trz/, mezi sebou (v rámci sítě) lze volat zdarma. Čemu případně říkáš "kupa minut"?
Milos
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 21. 8. 2022 17:33

SoxXe:

Vodafone - slušná akční nabídka pro seniory - pozor, platí do konce srpna!
https://www.vodafone.cz/tarify/mobilni- ... sech-siti/

Update 28.10.: postupně prodlužováno do září, října a nyní i listopadu

Cenově srovnatelná s EMTéčkem, navíc je tam (symbolický) 1.5 GB dat (může se hodit v budoucnu). A neomezené hovory a SMS (i když těch 10000 minut a SMS od EMTéčka asi stačit bude :D). Další výhoda je, že to není nabídka virtuála (blíže ke zdroji, systémově a dlouhodobě se dá čekat lepší podpora). A další výhoda je, že může mít někdo z blízkých nějaký tarif s výhodným voláním do VF - s větší pravděpodobností, že má takovou výhodu do EMTéčka.

Další slušná nabídka na vykecávání po telefonu:
https://www.gomobil.cz/tarify/sedesat-plus
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 21. 8. 2022 17:58

A stále jde ještě objednat neomezené min/sms za 285 Kč:
https://eshop.t-mobile.cz/vyhodny-tarif-1gb
anonymni

Odeslat příspěvekod peliculiar 27. 10. 2022 16:56

Ahoj, nevím kam svůj dotaz položit, zkusím to zde ...

Včera jsem dostal zprávu od prodejce Vodafone, který mi udělal nabídku. Ve zprávě stálo, že pokud uzavřeme smlouvu do konce října, tak ve smlouvě nebude inflační doložka s dovětkem, že konkurence inflační doložku již má v (nových ?) smlouvách uvedenou. Je na tom něco pravdy? Dotýká se tato informace nějak i stávajících smluv?

Jedná se o to, že O2 nám počínaje zářím zvýšilo cenu za služby o 100 Kč a informovali o tom malým písmem v červnovém vyúčtování, nikoliv nějakým extra oznámením. To mi nepřijde vůbec fér, když vyúčtování bylo vždy téměř na stejnou částku, takže nebyl důvod v nich hledat nějaké "skryté" informace. Poté jsem se začal poptávat, zda by se daly zařídit stejné služby za výhodnější cenu, než máme zařízené nyní ...
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubík 27. 10. 2022 19:21

U O2 klasika. U O2 familly mi to udelali se sim do EZS, ktera byla za 1Kc a prevedli ji na 60 Kc. Taky jsem neresil faktury, protoze platby byly inkasem.
Zruseno a cislo prevedeno na Vodafone na "tarifni prazdniny" 0 minut, 0 SMS s pausalem 0Kc
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 10. 2022 19:40

Ta inflační doložka se mi moc nezdá, nedává to smysl.
Nevím o tom, že by se nějaká inflační doložka ve smlouvách objevila. Pokud by se tak stalo, spustil by se tu jistě velký řev a odpor. 8-) Spíš se vás prodejce tarifů pokouší dostat pod časový tlak a dát vám falešný pocit zisku jedinečné výhody. Běžná "hard sell" praktika.

Mobilní operátor vám dal takovou smlouvu, že vás vždy může migrovat na jiný tarif nebo vám změnit cenu - stačí, když to minimálně měsíc dopředu oznámí a vy máte možnost od něj odejít (bez sankce - což v dnešní už stejně skoro době nic neznamená, většina lidí může odejít bez sankce i tak). O2 vám to právě udělalo.

Zdražilo lehce O2 (za poslední 2 roky zvedlo o 50 Kč prakticky všechny základní typy služeb - nejprve pevnou linku, pak samostatné mobilní tarify, pak (nižší) balíčkované mobilní tarify, a naposled internet a TV (včetně těchto služeb v balíčcích). S inflací to nemá moc společného, prostě je to plán O2 "ze všech služeb do konce roku 2022 vyrazíme pajcku navíc". Začalo to na začátku roku 2021, tedy před prudkou inflací.
TM je také v procesu lehkého zdražování všech tarifů.
A VF bude od příštího měsíce zdražovat některé předplacené balíčky. Co bude dál... se uvidí. Operátor vám dopředu neřekne, zda a kdy bude měnit ceny.

Zvýšení ceny u O2 bylo jako vždy oznámeno ve vyúčtování. To je správně (a ze zákona to tak stačí). Lepší a fér by bylo (a operátor by mohl projevit dobrou vůli) dát vám to vědět ještě jiným kanálem, který si vyžádá více pozornosti (samostatný mail, SMS s cíleným odkazem na oznámení změn). Ale O2 zjevně nemá dobrou vůli vás informovat. Při zdražení hrozí, že by vás změna ceny vyprovokovala ke změně operátora. A když vám to oznámí dopředu a vy si toho všimnete, tak byste odešel třeba o měsíc nebo dva dříve, než když to zjistíte z vyúčtování. A to se O2 nehodí. Tak proto takhle.

Vím, že třeba VF při změně smluvních podmínek u předplacenek o tom posílá SMS, ale i to je dost na houby, protože v nich odkáže na hlavní stránku svého webu, ne na konkrétní stránku s novými podmínkami, nebo nedej bože stránku popisující změny v podmínkách.

Zase začíná platit, že tarify pro šetřivější má Vodafone:
- Nulový tarif (viz příspěvek výše) pro ty, co chtějí být jen na příjmu.
- Neomezené volání do vlastní sítě nyní za 99, brzy za 119 na předplacence (senioři 60+ sleva 25%).
- 250 minut a 3 GB dat pro seniory 60+ za 299 Kč
- "Vstupní" tarif 130 minut a 1 GB za 299 Kč
* Akce do konce měsíce: neomezené volání a SMS + 1.5 GB za 297 Kč (jednoznačně nejlepší poměr cena/výkon a nejde jim hlavně o data)... ale je to jen pro nové zákazníky nebo lidi přestupující na paušál z předplacenky.

Ale vzhledem ke zdražení tarifu u O2 o 100 Kč máte i nejspíš i internet na doma a televizi po internetu. To má VF taky, ale mohou být zásadní rozdíly v pokrytí a dostupné rychlosti (+ i -).

P.S.:
Vzhledem k tomu, jak se O2 staví ke kauze "nevyžádané podvodné mobilní platby", tak bych od něj odešel z principu na cokoliv, co bude stát stejně nebo srovnatelně.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peliculiar 27. 10. 2022 20:16

5uch píše:Ale vzhledem ke zdražení tarifu u O2 o 100 Kč máte i nejspíš i internet na doma a televizi po internetu. To má VF taky, ale mohou být zásadní rozdíly v pokrytí a dostupné rychlosti (+ i -).

Je to přesně tak. Máme 1 neomezený tarif + 3GB dat, VDSL internet 50/5 Mbps a k tomu TV modrá "zdarma" (STB a WiFi modem máme vlastní). Původně jsme za to platili 700 Kč, pak 800 Kč a nyní 900 Kč, průběžně tam byly změny v množství dat, jak šel čas a také někdy došlo k navýšení rychlosti internetu z 20 Mbps, vždy za stejnou cenu. Navyšování ceny tuším probíhalo nezávisle na těchto změnách. Balíček za tuto cenu je údajně stále výhodnější než běžné veřejné nabídky, přinejmenším v minulosti to tak bylo.
Kdo má zájem o Twisto či Skip Pay a chce bonus 500 Kč mrkněte mi do zájmů v profilu. ;-)
peliculiar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 10. 2022 22:27

Ano, řekl bych že to máte s obvyklou slevou 200 Kč proti ceníkovým cenám za tento balíček O2 Spolu pro jednoho. Ten je normálně za 1000 Kč za základ + příplatek 100 za navýšenou rychlost pevného internetu ve vašem případě (v základu je 20 Mbps, vy máte 50 Mbps).

Podívejte se do PDF ceníku Vodafone na přibližně odpovídající balíček:
RED Basic 4 GB (k pevnému internetu) 400 Kč
TV Klasik (k pevnému internetu) 80 Kč (60+ programů)
Internet 50 Mbps kabelem 160 - 360 Kč podle geografické dostupnosti podpory
Internet 50 Mbps xDLS - 500 Kč
modem pronájem (nelze jinak) 70 Kč

V případě, že je u vás dostupný internet kabelem, dostanete se u VF v ceníkových cenách v nejhorším případě přibližně na stejnou cenu jako u O2 se slevou 200 Kč a budete mít více mobilních dat. V nejlepším případě o 200 méně. No a pokud se nebudete stydět si při objednávce říci o extra slevu, třeba také nějakou dostanete. Já se nebál říci o slevu na pevný internet a mám 300 Mbps za 460 Kč včetně modemu.
Mobilní tarif mám za 50 Kč, tam se o slevu říct snad ani nedá. ;-)

Nicméně - není tu záruka, že VF v dohledné době ceny zvedne.

Vzhledem ke kauze mPlateb u O2, kde nevíte dne a hodiny, kdy začnete za nějaké kliknutí na internetu platit n krát cca 100 Kč týdně... bych šel k VF a zkusil si říct o slevu.

T-mobile nemám přehled.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 10. 2022 23:47

T-Mobile dává celkem pravidelně za 300 na půl roku pevný internet bez ohledu na technologii s maximální možnou rychlostí. A právě T-mobile dává 50% na 3 měsíce slevu z paušálu pro nové/příchozí zákazníky. Po zobrazení OKU dokáže O2 nabídnout na VDSL 350Kč i dokonce za 100Mbit(včetně O2TV základ). Možná kvůli O2TV bych tam za tu cenu zůstal. Zbytek mobilních služeb bych za půlku přesunul k T-mobile. Jen si o tu slevu musíte říct.
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků