pe.zive.cz/clanek/playstation-plus-nabidne-v-dubnu-tri-hry-vcetne-kouzelnicke-variace-na-call-of-duty" style="text-decoration:none!important;">PlayStation Plus nabídne v dubnu tři hry včetně kouzelnické variace na Call of Duty
PlayStation Plus nabídne v dubnu tři hry včetně kouzelnické variace na Call of Duty
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Marvel Rivals je free-to-play týmovka s hrdiny i záporáky. Koncept Overwatche okoření zničitelným prostředím
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Bílý Xbox Series X je na spadnutí. Bude bez optické mechaniky, ale nabídne jiné novinky
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Recenze hry Outcast: A New Beginning. Krásný mimozemský svět vyplněný nezajímavým obsahem
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
Původní Polda vyšel na Steamu. Poradí s hádankami a rozumí si s moderními systémy
', 'reklama19_webu_cz5' => false, ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1743160435, 'reklama19_webu_cz7' => 1711628039, 'reklama19_webu_cz10' => 1711628065, 'reklama19_webu_cz4' => 1711628057, 'reklama19_webu_cz3' => 1711628071, 'reklama19_webu_cz8' => 1711628072, 'reklama19_webu_cz6' => 1711628079, 'reklama19_webu_cz5' => 1711628104, ) ?> nová zákonná sleva 200 Kč na tarif pro lidi s nízkými příjmy - MobilMania.cz

nová zákonná sleva 200 Kč na tarif pro lidi s nízkými příjmy

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 25. 1. 2023 10:57

https://www.o2.cz/spolecnost/tiskove-ce ... izeni.html

O2 zprostředkovává nově státní příspěvek 200 Kč i pro osoby s nízkými příjmy. Novinkou jsou speciální telefony a zařízení
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 26. 1. 2023 18:32

O2 znevýhodněným osobám nabízí 200Kč příspěvek a iPhone za méně než 3 000 Kč

https://mobilenet.cz/clanky/o2-znevyhodnenym-osobam-nabizi-200kc-prispevek-a-superlevny-iphone-47579

Modrý operátor znevýhodněným zákazníkům nabídne rovněž iPhone SE (2022) za 2 789 Kč
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 3. 2. 2023 07:16

Státní příspěvek na služby operátorů získají nově i lidé s nízkými příjmy
Zdroj: https://www.idnes.cz/mobil/mobilni-oper ... ratori_LHR

Nárok na cenové zvýhodnění telekomunikačních služeb mají od ledna kromě lidí se zdravotním postižením také lidé s nízkými příjmy. Měsíčně mohou získat státní příspěvek ve výši až 200 korun. Slevu mohou čerpat nejen na mobilní služby včetně těch předplacených, ale i na služby pevných sítí a nově i pevný internet.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 2. 2023 17:41

Zdravím, mám od Vodafonu (bývalé UPC) kabelový internet, mám pravděpodobně nějakou dlouhodobou slevu oproti cenikovym cenám, protože platím 285 Kč včetně modemu a rychlost mám tuším 50/5 MB/s.
Ještě dodám, že VF (resp. UPC) mi tu cenu relativně dlouho výrazněji neměnily.

Zvažuju využít teď tu státní slevu 200 Kč, protože bych na ni podle podmínek nově měl nárok. Pak bych měl platit jenom 85 Kč měsíčně a ta sleva by měla trvat aspoň 3 roky.
Ale trochu se obávám, jestli by toho VF "nezneužil", a kdyby mi začal účtovat tak nízkou cenu, jestli by ho to naopak nepovzbudilo k tomu, rychleji výrazně zvýšit tu základní cenu, takže bych se nakonec i se státní slevou dostal možná na podobnou cenu, jakou platím dnes. A až pak skončí ta státní sleva, pak bych následně platil podstatně víc než dnes.
Ono jak se začne vrtat do něčeho, co dlouhou dobu běželo, tak to může mít i nechtěné efekty.

Nevím jaká je cenikova cena pro tu mou rychlost, ale předpokládám, že ta moje aktuální retenční sleva bude asi značná.
Tu aktuální "retenční" cenu mám asi proto, že jsem si v minulosti (ještě za UPC) stěžoval na jejich zdražování.

Samozřejmě se můžu zkusit zeptat Vodafonu, jak by se v takové situaci zachovali, ale nedělám si příliš iluze, že by mi dali nějakou relevantní odpověď, kterou by poté ovšem i dodrželi.

Myslíte, že něco takového, jako jsem popsal, opravdu hrozí, nebo bych si podle vás měl bez obav u VF o tu státní slevu požádat? díky


PS:
Přece jen VF je s tou mojí aktuální cenou v mé lokalitě nejlevnější, je u nás sice i Poda, ale ta má nejlevnější internetový tarif za cca 300 až 350 Kč, retenci by mi těžko nějakou dali a změna providera je celkově opruz.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 2. 2023 17:59

Kdo se bojí, nesmí do lesa. ;-)

Zkusil bych zavolat na VF linku a dohodnout se. Ten příspěvek je od státu (pokud se nepletu - skládáme se na něj všichni v daních...), tudíž VF může být jedno, jestli vám ho přizná nebo ne, "bolet" to bude daňové poplatníky a ne VF. Vodafone má na to náklady "jen" s tím, že si musí uhlídat, aby příspěvek dával jen těm, co na ní mají nárok.

Kdyby vám ve výsledku chtěli cenu zvýšit, můžete z toho vycouvat a jejich nabídku nepřijmout. Je tu sice nějaké riziko, že tím "vrtáním" přitáhnete nechtěnou pozornost a budou vás nuceně převádět na jiný tarif... ale IMHO není velké. Prostě vždy můžete říct "zapomeňte, že jsme spolu mluvili".

Před voláním si dobře rozmyslete (a raději napište) své mantinely - jaká rychlost max za kolik. Asi vám budou nabízet navýšení rychlosti (a nebylo by to od věci). Do 150 Mbit je navyšování znát, pak už je to skoro jedno (pokud v domácnosti nejede x přístrojů konzumujících ve velkém internet).

Já na linku nedívno volal a upravil si tarif na 250/25 za 299 + 70 za modem.
Předtím jsem měl 300/20 za 390 + 70, což ceníkově bylo za 560 + 70.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 2. 2023 19:17

děkuju pětuchu za názor.

No já se nebojím VF ohledně toho dotazu kontaktovat, tím se nic nezkazí, ale po mých zkušenostech s nimi spíš nevěřím tomu, že od nich dostanu nějakou relevantní a důvěryhodnou odpověď.
Čekám, že mi budou deklarovat, že si můžu bez obav požádat, že slevu dostanu - ostatně mají zákonnou povinnost ji poskytovat.

Ani se nebojím, že by mi základní cenu zvýšili hned po přiznání té státní slevy 200 Kč, to by bylo taky okaté. Spíš bych se obával salámového zdražení třeba po pár měsících nebo po půl roce a nemusí to být ani vnucením jiného tarifu, prostě mi oznámí, že mi tu slevu už nebudou poskytovat tak vysokou a když se mi to nelíbí, tak můžu odejít.

Zatím je to u mne v rovině obav na základě mých zkušeností s providerem, které tedy mám podstatně delší s UPC, ale ani pop převzetí VF nebyly pozitivní.

Nicméně Skoro si říkám, že je škoda, že v tom zákoně není zakázáno, aby operátor po poskytnutí státní slevy navýšil základní cenu účtovanou klientovi o tu slevu (nebo o něco nižší částku). I když by se to formulovalo obtížně.
Nevím, jak často to nastane, ale jistě nebylo úmyslem poslanců, aby se o tu státní slevu dělili klienti s operátorem nebo ji dokonce schramstnul operátor.

Jinde se to v minulosti dělo při zavedení nějaké dotace, např když byla zavedena sleva pro seniory a juniory v dopravě, tak někteří dopravci (myslím i ČD) uměle navýšili základní ceny, aby se z těch vyšších cen počítala ta sleva. Jiní dopravci zase začali vykazovat nebývale vysoké množství seniorských a juniorských cestujících, které neodpovídalo realitě, jen proto, aby si prišli na vyšší dotace. tak mám obavu, aby to u operátorů nezafungovalo podobně.


PS Ten Vodafone bych ohledně slevy asi nekontaktoval primárně telefonicky, ale spíš písemně na FB popř mailem, protože dle mé zkušenosti je od nich nejlepší mít všechno černé na bílém.
S rychlostí netu 50/5 jsem spokojen, nemám doma taková datově náročná zařízení, díky kterým bych se byť jen přiblížil k tomuto limitu, takže žádné nabídky na navýšení tarifu bych od nich neakceptoval, naopak stávající tarif vůbec nechci měnit...

-- 27. 2. 2023 19:26 --

ještě doplním, kdo by zvažoval žádat o tu slevu 200 Kč, tak třeba u VF (nevím jak jinde) je takový opruz, že se ten nárok na slevu v případě osoby s nízkými příjmy - tedy čestné prohlášení - musí dokládat opakovaně vždy na začátku každého kvartálu, a pokud si pamatuju dobře, tak je na to doložení vždy lhůta pouhých 10 dnů, což mi přijde téměř absurdní. Ale aspoň to prohlášení jde poslat datovkou..
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 2. 2023 19:51

Osobně si myslím, že tu stávající slevu vám neseberou. A pokud ano, tak v rámci nějakého plošného "upgrade" tarifů a jejich cen. Takže byste mu stejně neunikl. A vzhledem k tomu, že jeden "upgrade" proběhl právě teď... tak další bude za dva, tři roky (očekávám).

S UPC/VF na domácí internet mám vcelku pozitivní zkušenosti. Vždy jsme se dohodli, servis techniků byl rychlý (2x chcíplý modem, 1x nucená výměna modemu kvůli navýšení rychlosti, 1x povolené koaxy na lince).

A jestli to chcete řešit přes FB nebo mailem... no rozumím důvodu, ale zavolat na linku by bylo rychlejší. Z toho FB vás podle mne stejně přesměrují na hovor na zákaznické lince.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Persbrandt 27. 2. 2023 23:53

No jo, taky mám ten pocit, že Vodafone jako snad jediná větší firma (aspoň co jsem se setkal) nechce řešit na FB, a to ani v soukromých zprávách, záležitosti spojené s konkrétními účty klientů, což mi přijde až neuvěřitelné. Pak teda ještě zbývá mail.

Jinak jestli opravdu nedávno proběhl upgrade internetových tarifů u VF, tak jsem rád, že se mne nijak nedotkl.

Nemá má asi smysl moc rozebírat, jestli do toho VF zavolám nebo napíšu, ale i když bych tam zavolal a počkal si na infolince, tak je stejně budu muset kontaktovat i písemně, protože se jim musí doložit to čestné prohlášení na formuláři, a to nelze ústně.

Já jsem za tu krátkou dobu měl docela negativní zkušenosti z jednání s VF, např když se mne pokoušeli nutit hradit pevnou částku za internet inkasem místo trvalého příkazu.
Jedinou pozitivní zkušenost jsem měl, když mi po nedávné výměně starého rozbitého modemu za nový modernější ponechali cenu za pronájem modemu na původních 50 Kč místo 70 Kč standardně účtovaných za ten nový model (asi kvůli mé předběžné starosti o zachování ceny).
Na výměnu modemu jsem si ovšem musel počkat téměř týden po nahlášení, po tu dobu jsem byl bez internetu...
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 2. 2023 11:07

Info k té aktualizaci tarifů je zde:
https://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=924&t=1328728
https://connect.zive.cz/clanky/vodafone ... fault.aspx

Pokud vím, na lidi s původními tarify nesahali. VF nenabízí stávajícím zákazníkům nové tarify ani je nuceně nemigruje (vzhledem k jinak položeným rychlostem to není možné provést pod heslem "budete mít za nižší cenu to samé" nebo "budete mít za stejnou cenu něco lepšího"). Nicméně vzhledem k tomu, že některé nové tarify jsou výhodnější... tak jsem si zavolal na VF linku a během pár minut jsem měl novou o něco nižší rychlost a výrazněji nižší cenu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 5. 2023 13:32

Chystají se změny. Kdo bude mít nárok na slevu 200kč na volání?
https://www.novinky.cz/clanek/internet- ... i-40432656
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 5. 2023 14:03

jedniná rozumná změna je zrušit tenhle nesmysl
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 5. 2023 14:03

když tu slevu zavedli od ledna, tak je velice neseriózní to po 4 měsících bez jakéhokoliv změny vnějších podmínek zase měnit. Jen to dokládá, jak politici o věcech často vůbec v souvislostech nepřemýšlí, něco zavedou, obratem zruší, a z bežných lidí si dělají víceméně legraci.

Pokud zavedu slevu, která nakonec bude platit 4 měsíce, kdo lidem vykompenzuje ty náklady, které měli se žádáním o slevu (protože to není úplně jednoduchá záležitost), když ta sleva měla za původních podmínek platit aspoň 3 roky, jak bylo uvedeno.
Prostě klasika, předvídatelnost práva u nás minimální, odpovědnost politiků za jejich rozhodování nulová.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Kašík 28. 5. 2023 14:25

Jako ten kdo na tuto srandu platí tím co odvede na daních mi vážně nevadí změna podmínek a doufám že další změna bude ZRUŠENÍ tohoto nesmyslu
Jan Kašík
Junior

Odeslat příspěvekod Persbrandt 28. 5. 2023 15:37

další, kdo si myslí, že je jediný, kdo tady platí daně. až vám stát bude měnit každého půl roku daňové předpisy, uvidíme čo na to řeknete, pokud jste OSVČ a děláte si sám daně.
Persbrandt
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 3. 7. 2023 15:42

Stát přidává 200kč na telefonní služby. Nově ale nestačí čestné prohlášení
https://www.mobilenet.cz/clanky/stat-pr ... seni-48474
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků