U:fon: telefony, mobily, FAQ

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vladik 30. 9. 2008 12:01

Nebo pokud máš nějakého známého kdo ufona má tak si ho pozvat k sobě na návštěvu aby ti to zkusil. Já jsem to taky zkoušel kamarádoj, je na území kde má být signál jen s anténou. Nic moc, zkoušeli jsme to asi hodinu ale pak jsme našli místečko za oknem na půdě, kde by to šlo a 4 čárky, jen su bude muset přikoupit prodlužovací kabel k anténě :nenapadne
Vladik
Junior

Odeslat příspěvekod Tomas-x 30. 9. 2008 14:21

No hodně mě to láká hlavně z finanční stránky. Škoda jen že ufon neuvažuje rozšířit nabídku telefonů. Na stránkách ubiquamu jsou zajímavé kousky: http://www.ubiquam.com/eng/product/product.php

Když bych to nějak zvenku k nám dostal, mělo by to v síti ufona fungovat?
Tomas-x
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 30. 9. 2008 14:35

Fungovat to nebude.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Odeslat příspěvekod snowboarder 30. 9. 2008 14:38

Tomas-x píše:Když bych to nějak zvenku k nám dostal, mělo by to v síti ufona fungovat?

co si přečíst aspoň FAQ na úvodní stránce?

Ne, fungovat to nebude. U:fon má v Česku frekvenci, ne které provozuje služby na bázi CDMA jako jediný na světě.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pandulak 1. 10. 2008 00:20

tak s tim dual telefonem to vypada na tohohle krasavce

Obrázek

a umi R-UIM i SIM!!!! ->> takze pokud to ufon nezablokuje nejak, tak bude fungovat ufon + vf/tm/o2..
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 10. 2008 17:23

Hmm. Vypada docela hezky a vybava je uz o moc lepsi nez u stavajicich ufonovych telefonu. Konecne BT a java. Nicmene podpora maximalne 2 GB karet a displej s rozlisenim jen 176x220. O kapacite seznamu a dalsich funkcich prakticky nemozne cokoliv zjistit.
No nevim. Hodne lidi ufona nepouziva prave pro nedostupnost lepsich telefonu a timhle to moc nevytrhne.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod Vladik 1. 10. 2008 17:53

Ta podpora max 2giga to neznamená že to nezvládne víc N-Gage měla taky podporu do 256 nebo 512 a kidu tam narvali i gigovky
Vladik
Junior

Odeslat příspěvekod Fido+ 1. 10. 2008 22:04

Jo u mensich karet to slo ale nad 2 GB to potrebuje podporu HC a to nema.
Fido+
Expert

Odeslat příspěvekod pro jh 13. 10. 2008 09:50

Já jsem zkoušel o tom "duálu" Ubiquam U-520 něco zjistit u U:fona, dostal jsem ale odpověď, že o něm údajně nic neví, můze se prý jednat o únik informací od někoho ze zaměstnanců... Mě by se taky celkem líbil, nemusel bych tahat dva telefony. Rozšíření nabídky chystají na přelomu roku. Logicky by měli s něčím přijít před Vánocemi.
pro jh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ufonův uživatel 16. 10. 2008 10:59

Když se nad tím ale člověk zamyslí, ono to přeci vůbec není v jejich zájmu, poskytnout nám duální telefon. To přece odporuje jejich obchodní strategii - budeme pak volat jen v jejich síti a ostatní hovory půjdou přes konkurenci. Oni se nás musí snažit přesvedčit k volání do všech sítí přes Ufona - viz. koruna za minutu příchozího hovoru. To je jasná snaha o motivaci pro použití Ufona nejen ve vlastní síti. Já to zatím taky tak dělám, že tahám dva telefony, ale nechci to věčně........ Tak čekám, jak se to vyvine.
ufonův uživatel
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 16. 10. 2008 11:03

ufonův uživatel: tak nad tím přemýšlíš špatně :-) Duální telefon v jejich zájmu je a to kvůli roamingu ;)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod snowboarder 20. 10. 2008 21:36

Chtěl bych se zeptat, komu z vás volá někdo na ufon - volal jsem si na ufon z vodafonu, použil jsem skryté číslo a ufon ho zobrazil - a poslal sms o zmeškaném hovoru z daného čísla. Chci se zeptat, jestli to někdo můžete zkusit :)
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tomas-x 21. 10. 2008 08:26

snowboarder: Dneska jsem to zkoušel z T-Mobilu na Ufon a ten zobrazil žádné číslo ve zmeškaných.
Tomas-x
Junior

Odeslat příspěvekod White Dragon 21. 10. 2008 17:43

Tak jsem si dneska pořídil taky mobila za 0, aktivace řádově v desítkách minut po nahlášení, druhý hovor na infolajnu teď odpoledne - při aktivaci mi to slečna trošku zblbla a udělali mi samostatný zákaznický účet - to jest požadavek na převedení k službě fofrinternetu - vyřešeno během cca 4 minut a bez čekání. První dojmy z volání - občas protistrana přes výpadky nerozumí co říkám, zvukově je to trošku "plechovkoidní", ale při slušném signálu to bude použitelné. Ač jsem podle mapy v oblasti "pokrytí uvnitř budov", tak musím venku hledat místo, odkud to funguje - no uvidí se, chleba to nebaští, tak vracet na záruku spokojenosti to nemá smysl. Předpoklávám, že vysílače pro síť fofra i pro 1x mají ve stejné lokalitě, ale fofr mi tady málem ohýbá antény (-55dBm) a mobilu se moc nechce (-96 až neměřitelno)...Je fakt, že z tria stávajících operátorů je v téhle "díře světa" použitelný jen jeden (nebudu jmenovat), návštěvy s konkurenčními operátory taky chodí volat na konec zahrady na kopeček :D Takže se uvidí, do 4 měsíců tady prý mají něco nového stavět, tak snad bude líp :)
White Dragon
Junior

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 21. 10. 2008 18:51

White Dragon, a lokalita?
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS

Předchozí stránkaDalší stránka