Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hauzz 25. 5. 2022 07:47

Pro manželku s potřebou neomezenky bych zkusil přechod k T-mobile na 3 měsíce za půlku, s tím, že před ukončením slevy bych zavolal na infolinku a vyžádal si OKU, při troše štěstí a umění vyjednávat není výjimka trvání slevy na 4 roky. Zbytek bez potřeby neomezenky bych dal ke Kaktusu. Ten má bezkonkurenční ceny za minutu i data, navíc jako snad jediný přenáší nevyužité jednotky do dalších balíčků, a nerovnoměrnou spotřebu krásně dokáže pokrýt. Jediné stěžejní je hlídat dobíječku, pak ceny všeho jsou za půlku. Pro potřebu dat je nejlepší se poohlédnout po SIM 6GB třeba na Aukru, ta má při využití dobíječek náklady 100Kč/měsíc je tam 6GB dat + neomezenka na socky.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 28. 5. 2022 14:55

Čauvec ve spolek. Dlóuho jsem tu nebyl a nemám teď žádný přehled ani čas dlouze načítat info. Potřeboval bych co nejlevnější volání pro holku, aby se jednalo o paušál, jako doplněk ke 100 GB kartě od O2. Tedy paušál, data být vůbec nemusí, volné SMS také ne, volných minut stačí poskrovnu, když další placené nebudou stát 5 Kč. Co je dnes takového v nabídce? Díky za tipy. Opas
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ze.us 28. 5. 2022 15:26

Na spotrebu 'poskrovnu' bych to videl spis na predplacenku, nez na pausal. Ono i virtualove jedou tak od 50 minut vys.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jenik3 28. 5. 2022 15:46

Emtecko nejmensi za 30kc bez volnych jednotek nebo za 80kc se 70 min.
www.emtecko.cz a podivat se do ceniku, pac ten nejlevnejsi nemaji na webu.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 28. 5. 2022 15:58

opasino:
co je "poskrovnu minut"? 5 nebo 50 ?
Pokud do 50, tak Bleskmobil Balíček 50 minut za 50 Kč.
anonymni

Odeslat příspěvekod 5uch 28. 5. 2022 20:12

opasino píše:Potřeboval bych co nejlevnější volání pro holku, ... jako doplněk ke 100 GB kartě od O2. Tedy paušál, data být vůbec nemusí, volné SMS také ne, volných minut stačí poskrovnu, když další placené nebudou stát 5 Kč.


Nic moc. Paušály s volnými minutami začínají na 300 Kč s řádově 2 hodinami volání (Vodafone)... to vychází minuta na cca 2.50 Kč. A O2 nic takového nedá, pokud nejde o retenci. Tam chtějí, aby zákazník nešel na nic menšího než neomezené volání za 550 Kč. Paušály bez volných minut mají cenu volání 6 Kč/min a ještě o ně musí člověk škemrat.

Na lepší cenu minuty se člověk dostane s předplacenkami virtuálů. Pokud si správně pamatuji, nejlevnější okolo 1.50 Kč/min, Kaktus s využtím dobíjecích akcí ještě levněji.

Zajímavý tip je předplacenka Vodafonu s měsíčním balíčkem neomezeného volání do vlastní sítě za 99 Kč - ideální pro volání v rámci rodiny nebo "harému", kde jsou všichni u VF.

No a pokud má někdo 100 GB dat, dalo by se uvažovat i o pořízení účtu u Odorika a rozchození VoIP aplikace na telefonu: nulový paušál, minuta volání podle směru 0.00 - 0.59 Kč/min. Ale zase to má charakter předplacenky.

U lidí s malou spotřebou mi předplacenka přijde vhodnější - člověk zaplatí jen skutečně využité služby. Paušál znamená obvykle zbytečné přeplácení (nespotřebované jednotky propadají, resp. proč si kupovat něčeho neomezeně, když mi stačí málo). Operátoři milují balíčky, ale pro zákazníka je to dáreček od ďábla.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eetg 29. 5. 2022 04:47

Já mám na volání a SMS Kaktus, na data O2 Datamánia, asi nejvýhodnější kombinace, když člověk spíš datuje a volání nebo SMS používá minimálně.
eetg
osobne

Odeslat příspěvekod hauzz 30. 5. 2022 19:05

Přesně tak předplacenku od Kaktusu - placená SIM, dobít jí na první dobíječku za 500, bude 500 kredit+500 bonus obojí ke spotřebování na rok, a bude volat bez balíčků za 1,25/minutu se vteřinovou tarifikací (1+1). Klasický kredit se pak dá prodloužit už za 50Kč/rok. Jinak nejlevnější neomezenka je ofiko za cca 300Kč (Emtéčko, ČEZ, Laudatio...)
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod opasino 31. 5. 2022 09:25

Hmm, díky za tipy. Je pravda, že v dnešní době lpít na paušálu je zbytečné, když je druhá sim s datama a dá se volat přes různé app. Musím se tím prohrabat, ale třeba ten kaktus by nebyl marný.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod opasino 31. 5. 2022 20:57

Teď mě ještě napadá. Lze přejít z paušálu u O2 třeba na ten Kaktus, když potřebuji zachovat číslo?
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod peta809 31. 5. 2022 21:05

A proč by to nešlo? Požádám o kód pro přenos čísla a zahájím přenos a je to B)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 1. 6. 2022 00:17

Navíc jako bonus se u přenosu čísla z paušálu zaplatí u stávajícího operátora poměrná část využití ve zúčtovacím období.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Loader 16. 6. 2022 12:27

Ahojte,

jaké jsou aktuálně nejlevnější tarify které mají tuto konfiguraci: FLAT, min. 10 GB dat (bez omezení rychlosti, případně 10 Mb/s) a hlavně - 1000 minut volání do zahraničí?

Protože aktuálně má daný člověk RED LTE Super (FLAT + 4 GB + 1000 minut do zahr.) za retenční cenu 449 Kč.

Není k sehnání něco lepšího? Jde primárně o navýšení datového balíčku.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod linecur 7. 7. 2022 20:42

Existuje ještě nějaká kreditní datová karta, která se nemusí dobíjet každý měsíc, resp. platí dellší dobu? Měl jsem před časem od TM, ale už to je nejspíš nepoužitelná, víc než rok jsem jí nenabil.
linecur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 7. 7. 2022 22:05

Jedina datova karta s 'neomezenou' casovou platnosti je Twist Online. Tam mas na vyplacani 500MB cely rok. Jinak je vse mesicni balicek.
ze.us
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků