Poradna: Jaký tarif si mám vybrat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 09:50

Reku, aby to klaplo dle tvých rad, je třeba každý měsíc dobít 200Kč. To už je lepší Bonerix tarify MINI, tam je VPN za 30Kč.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod lusiferr 29. 12. 2013 09:52

LadislavM 29. 12. 2013 09:50
Reku, aby to klaplo dle tvých rad, je třeba každý měsíc dobít 200Kč. To už je lepší Bonerix tarify MINI, tam je VPN za 30Kč.


Reku má pravdu. Ty v tom máš guláš...

Dám třista, Tesco mi třista přidá, aktivuji si balíček , tím vyčerpám to co mi dalo Tesco, příští měsíc aktivuji balíček z peněz které jsem vložil, tedy třista mých a celkově to vychází 150 měsíčně, tak jak psal Reku... :-]

Reku 29. 12. 2013 09:39
A co Tesco mobil?
150 korun měsíčně - volání mezi sebou zdarma, 120 minut do ostatních sítí a 60 SMS......
Internet už od 75 korun měsíčně, 150MB FUP...
lusiferr
Junior

Odeslat příspěvekod Boďa 29. 12. 2013 10:09

PROZabak.kuk
Ahoj,byl jsemu TM cca 15 let,odešel jsem k česke servisni nebo spravni pod o2,ted je to bonerix.Musel jsem tam byt 1 rok,bral jsem telefon za 1 kč pro dceru.Měl jsem paušál za 450 kč 300 minut a 100 sms.Řešil jsem kam jít,byl to pro mě drahý paušál a propadali mi minuty.Kolega z prace mi dohodil zaměstnanecky program po o2 od jedné společnosti.Prvně jsem tam dal manželku a ted i sebe,manželka ma vypovedni dobu 1 mesic a já 3 podle jejich nových podminek.Paušál nabizeji ve třech možnostech,desitka =80 minut + 100sms za 139 kč,
2)=dvanáctka=200 minut+100sms za 249kč a 3) special =600 minut + 100 sms za 399kč.volání do o2 mají 1.4 ostatni 2,5 a sms 1.2,ve vpn zdarma mezi sebou.Maji i internet za 60kč bez dph,jinak ceny za volani jsou s dph.Zhaněli jsme dceri nejaký nulovy paušál,a ten mi doporučil 2 kolega,u emea,volani za 2,4 a sms 1,4 s dph,chteli jsme,aby dcera jen zavolala jsem doma,jsem ve skole atd,kratke telefony zkratka.vysledek byl takový,že měsíční utrata byla cca do 60kč měsíčně,ale ted se nam dcera rozkecala tak jsme ji udelali paušál za 49 kč s dph kde ma 30 minut zdarma.Vysledek?Mám s manželkou paušál a dcerou za 547s dph.Manželce pořád propadají minuty,převádí se 1 měsíc na následujíci.Mezi sebou zdarma volání a na dceru která je ted taky pod 02 to neprovolá.Jo náš program kde jsme tak nabizeji i internet,ale ten ja nemam,je tam za 59kč-150mb,149kč-500mb a nějaké baličky sms,myslim 100 sms za 20 nebo 30kč,ale to nevim,jestli je s dph nebo ne,musel bych se podivat ke smlouvě do papiru.Pokud bys měla zájem napiš mi.Jak bych měl cas,tak bych ti poslal ceniky.Jo ale u dcery si nejsem jist tam myslim musi byt rok a po roce mužeme podat vypoved.

-- 29. 12. 2013 10:18 --

Jinak jsem viděl docela dobry srovnavač asi všech operatoru i šedivek na dtestu,vceku dobry a povedeny.Zkus mrknout ještě tam.
Boďa
Junior

Odeslat příspěvekod 1alenka1 29. 12. 2013 10:31

Zdravím, v současné době mám O2 kůl s retencí. Free tarify mi nepřipadají výhodné, proto vás chci požádat o radu při výběru nového tarifu.
- 80 min do O2
- 130 min do ostatních sítí
- 500 SMS do O2
- 100 SMS do ostatních sítí
- internet v mobilu
Nyní (díky retenci) za 350 Kč/měsíc.
1alenka1
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 16:28

Děkuji za návrhy. Ad vodafone - už teď tam sleva na kamarády je - platíme 3x tarif odepiš po 12Kč/měsíčně, dcera dalších cca 100kč za smsky + já mám ten tarif ČD za 88Kč + k tomu 2 kamarády se slevou.

Jde o to, že mně chybí internet v mobilu, dcera by potřebovala nějaké ty smsky - se spolužáky si nevolá, ale píše většinou. Syna so zatím dokážeme ošéfovat, volá jen nám, takže není problém mu klidně volat z5. Samo že bych ale raději volání mezi sebou zadarmo - nemusela bych nic řešit...

Boďa: k tomu co máš ty se ale asi jen tak nedostanu co? Nedávno jsem se o něčem podobném bavila s kamarádem - říkal ale tuším že v létě s nimi zase bude jednat, tak že by se tam případně dali přidat další čísla a snad má vždy smlouvu jen na rok nebo dva?

Poradíte mi s tím tescem?

A nájaký názor na Plus4U by tu byl prosím?

Děkuji.
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lusiferr 29. 12. 2013 16:40

Zabak.kuk 29. 12. 2013 16:28
Co prosím přesně potřebuješ vědět?
Tesco je předplacenka, viz 29. 12. 2013 09:52

https://www.tescomobile.cz/nase-nabidka/
lusiferr
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 17:06

Děkuji. Prosím tě, těch 300kč bych si musela "nabíjet" každý měsíc na všechny čísla, nebo ne? Pokud ano, bylo by to nezajímavé, pokud ne, dalo by se o tom přemýšlet - to volání mezi sebou zdarma by bylo skvělé

Jenže když se dívám na ten internet - 150MB za 150Kč - to mám u toho plus4U vč. volání za tuto cenu...
Naposledy upravil Fíla dne 29. 12. 2013 18:55, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod morrma 29. 12. 2013 17:15

Zabak.kuk: to řešíš něco velmi podobného,co já.Máme 2x ČD, 2x odepiš,na jednom ČD 150MB net za 133,-kč (drahé no).Taky pořád přemýšlím,co s tím.To Plus4u je moc a moc lákavé,ale něco mě od těch šedých operátorů drží zpět. Taky zvažuju Bonerix,ale tam je zas roční úvazek,ikdyž tarif mini...Virtuální operátoři by mě lákali,ale tam mi chybí (a to by asi chybelo i u Plus4u i Bonerix) nastavení volacího limitu (jistota je jistota)-leda vybrat předplacenku, dále sms upozornění na příchozí email a spousta známých posílá sms z netu a do těch sítí virtuálních operátorů to je velmi komplikované nebo nejde vůbec.A já využívám gibosms a potřebuju taky, aby to přes něj šlo posílat na ty naše SIM.Takže zatím vyčkávám.
Naposledy upravil morrma dne 29. 12. 2013 17:18, celkově upraveno 1
morrma
Junior

Odeslat příspěvekod lusiferr 29. 12. 2013 17:18

Zabak.kuk píše:Děkuji. Prosím tě, těch 300kč bych si musela "nabíjet" každý měsíc na všechny čísla, nebo ne? Pokud ano, bylo by to nezajímavé, pokud ne, dalo by se o tom přemýšlet - to volání mezi sebou zdarma by bylo skvělé

Jenže když se dívám na ten internet - 150MB za 150Kč - to mám u toho plus4U vč. volání za tuto cenu...

Nemusíš si každý měsíc dobíjet třista Kč.
Máš to popletené. Znovu si to přepočítej a přečti si jak to u Tesca funguje.

Pro orientaci si vyděl ceny dvěma a tak se dostaneš k tomu co napsal Reku...
Naposledy upravil Fíla dne 29. 12. 2013 18:55, celkově upraveno 1
Důvod: neuváděj v citacích vlastní příspěvky
lusiferr
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 29. 12. 2013 17:27

zabak.kuk:
Dobiješ na nějakém čísle (ke kterému si ZDARMA zřídíš clubovou kartu) 300 korun. Dostaneš zdarma dalších 300 na víc.
Aktivuješ balíček s voláním do Tesca grátis a máš:
Volání a SMS v Tescu grátis, 120 minut s účtováním po vteřinách hned od začátku do ostatních sítí, a 60 SMS do ostatních sítí...
První měsíc se balíček zaplatí z bonusového kreditu 300 korun a další měsíc z normálního.... Za dva měsíce (2x30) dnů zase dobiješ 300, dostaneš plus 300 a jede to znovu... a znovu....
Synovi například nemusíš aktivovat nic - jemu voláš na TESCO zdarma, on za 1,5 koruny nebo jen prozvoní....
Pokud chceš internet, ten stojí 150 korun za měsíc.... ALE !!!!!:
Dobiješ 450 korun, dostaneš plus 450 korun, tedy máš celkem 900 korun.
První měsíc balíček TESCO za 300 korun a internet za 150 korun je z bonusového kreditu a další měsíc z normálního....
Co je na tom nejsného ???
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Boďa 29. 12. 2013 17:29

PRO:Zabak.kuk
Ta emea má podmínku rok a ten zaměstnanecký program je podmínka ted na 3 měsíce výpověď.Pošli sz s emailem a přepošlu ti letáky.A problém se tam dostat není.Večer budu tady na foru tak pokud bys chtěla,tak bych ti poradil co a jak.Jinak lidi nejsem žádný dealer nebo co předáva dal tarify,jen jsem napsal co mám já.
Boďa
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 17:34

morrma píše:Zabak.kuk: to řešíš něco velmi podobného,co já.Máme 2x ČD, 2x odepiš,na jednom ČD 150MB net za 133,-kč (drahé no).Taky pořád přemýšlím,co s tím.To Plus4u je moc a moc lákavé,ale něco mě od těch šedých operátorů drží zpět. Taky zvažuju Bonerix,ale tam je zas roční úvazek,ikdyž tarif mini...Virtuální operátoři by mě lákali,ale tam mi chybí (a to by asi chybelo i u Plus4u i Bonerix) nastavení volacího limitu (jistota je jistota)-leda vybrat předplacenku, dále sms upozornění na příchozí email a spousta známých posílá sms z netu a do těch sítí virtuálních operátorů to je velmi komplikované nebo nejde vůbec.A já využívám gibosms a potřebuju taky, aby to přes něj šlo posílat na ty naše SIM.Takže zatím vyčkávám.

Tak to koukám že jsme na tom vážně podobně... Volací limit mě tedy ani netrápí, i když samozřejmě člověk nikdy neví, je mi to jasné - ukradne mi někdo mobil a je to v háji, taky dobré upozornění, děkuji. Asi tedy taky vydržím - prosím tě, ten tarif ČD ještě funguje? Já že bych odpíchla od sebe dceru, udělala jí ČD kartu a měla ten tarif za 88Kč - to jí měsíčně bude určitě stačit a pořešila bych alespoň jednu věc. Nějaký levný net se od vodafonu asi vyrazit nedá co? No asi se s nima pokusím vyjednávat a uvidíme... A sms z netu známí samozřejmě taky posílají - to jsem nevěděla že by to byl problém. Uf, fakt moc díky za přínosně info :tleskani
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LadislavM 29. 12. 2013 17:37

Tesko je dobrá nabídka, ale příliš komplikované. Asi to bude chtít aby to celé v rodině spravoval nějaký rodinný mobilmaniak - matematik, pak to vyjde jak Reku popisuje.
LadislavM
Junior

Odeslat příspěvekod Zabak.kuk 29. 12. 2013 17:50

No tak bohužel nikoho takového ve svém okolí nemáme, o vše se starám já, takže tak...
Zabak.kuk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod morrma 29. 12. 2013 17:54

Zabak.kuk píše: Asi tedy taky vydržím - prosím tě, ten tarif ČD ještě funguje? Já že bych odpíchla od sebe dceru, udělala jí ČD kartu a měla ten tarif za 88Kč - to jí měsíčně bude určitě stačit a pořešila bych alespoň jednu věc. Nějaký levný net se od vodafonu asi vyrazit nedá co? No asi se s nima pokusím vyjednávat a uvidíme... A sms z netu známí samozřejmě taky posílají - to jsem nevěděla že by to byl problém. Uf, fakt moc díky za přínosně info :tleskani


jo funguje pořád. Ukecat slevu na net jsem zkoušela mockrát, nikdy jsem neuspěla :-(
a ohledně netu mi přišla sms,že od 22.1.2014 zvyšují objem dat u tarifu standard ze 150MB na 250Mb,cena za tarif zůstává - víc by se mi líbila sleva než navýšení MB,ale tak aspoň něco.
Naposledy upravil morrma dne 29. 12. 2013 18:00, celkově upraveno 2
morrma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků