jak dlouho trva preneseni cisla?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Pandulak 26. 10. 2008 14:46

22.10 jsem si vybehal prechod z VF na O2, kdy se tak stane? podle me je to technicky mozne behem jednoho dne, ale v tomto pripade VF me bude drzet tak dlouho jak jen bude moct, aby ze me jeste naky korunacky vytah :(..
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod Ardeth 26. 10. 2008 15:45

Co je mi znamo,tak VF prece nedela problemy pri prenosu cisla od nej,jako napriklad O2 nebo T-mobile ne?
Chci ted odejit od O2 a desim se toho,ze budu muset kazdej den volat na operatora,protoze mi budou delat neprijemnosti.

Rada je jednoducha,otravuj,vyhrozuj a nenech si nic libit.
Ardeth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pandulak 26. 10. 2008 16:19

no na prodejne VF nebyl problem jediny, vse vyrizeno za 3min, jenom uz mi volala 3x operatorka s ruznymi slevami a balicky, bohuzel nikdy nedokazala nabidnout neco, co by konkurovalo neomezenemu volani za 2000.
Pandulak
Junior

Odeslat příspěvekod Michal P 26. 10. 2008 16:30

Tak já neměl žádný problém ani při odchodu od T-Mobile. Zatím jsem od nich přenášel 6 čísel k Vodafonu a trvalo to 7-8 dní. Teď přenášíme dvě čísla taky od T-Mobilu ale k O2, tak doufám že to taky půjde rychle, výpověď od T-M mám vyřízenou taky se snad zítra dozvím datum přenosu. Nezařizuji to já, ale zprostředkovatel poněvadž nejde o standardní nabídku.
...
Michal P
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 10. 2008 11:38

Pandulak píše:22.10 jsem si vybehal prechod z VF na O2, kdy se tak stane? podle me je to technicky mozne behem jednoho dne, ale v tomto pripade VF me bude drzet tak dlouho jak jen bude moct, aby ze me jeste naky korunacky vytah :(..

Nikoliv, Vodafone tě nebude držet tak, jak je to nutné. V rámci přenositelnosti se stanovila základní lhůta a to ta, že operátor má 5 pracovních dní na to, aby paušální číslo uvolnil (u předplacenky je to 7 pracovních hodin, max. 1 pracovní den). Počitá se to od chvíle nahlášení výpovědi operátorovi. Celý proces probíhá u O2 i Vodafonu automaticky, takže ho uvolňuje pouze systém a ten ho uvolní přesně za těch 5 pracovních dní, i ve stejnou hodinu a minutu za 5 pracovních dní. Po tu dobu se samozřejmě může operátor pokoušet zlomit vaše rozhodnutí, i když zrovna Vodafone doporučuje, abyste u ostatních operátorů těmto zlomům nepodlehli a stáli si za svým rozhodnutím , dělá to taktéž :-)

Obrázek
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod bart.homer 27. 10. 2008 18:44

Já jsem nedávno přenášel Twist na Vodafone Nabitou kartu a dočetl jsem se někde na Vodafonních stránkách, že pro předplacenky má lhůtu jen 2 hodiny....
bart.homer
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 27. 10. 2008 19:34

2 hodiny na zpracování objednávky a 5 hodin na uvolnění čísla, tj těch 7 hodin :) vzhledem k tomu, že ten systém přenositelnosti pracuje denně 8 pracovních hodin (9-17), to i vychází na ten pracovní den ;)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel