Problémy s odesíláním/doručováním MMS zpráv

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KatyC 31. 12. 2009 15:46

Sláááva... Tak MMS, kterou jsem ze svého Vdf posílala mamce na O2 24.12.2009 ve 12.50h právě dorazila. Bohužel pouze ve formě webového odkazu a hesla (nechápeme moc dobře proč, ještě včera mmsku normálně přijala, že by to bylo po té "nastavovací mms", kterou jí včera poslalo samotné O2....????)
Hezkého Silvestra a do nového roku pravou!
Jsem lama. Ale učím se ;-).
KatyC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X-Brace 31. 12. 2009 21:31

Tak dnes došla MMS z Vodafonu do O2 odeslaná 24.12. Takže došla přesně po týdnu, to je teda úspěch.
@peroutka
X-Brace
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Epe 1. 1. 2010 12:12

sergio21 píše:Operátoři svou chybu za to, že MMS nechodí tak jak by měly, přiznali.

nebyl by odkaz?

AiR píše:
sergio21 píše:předpokládám, že jen idiot neumí nastavit MMS

tak to zijem asi ve state idiotu ;)

:tleskani
Epe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sergio21 1. 1. 2010 18:19

Odkaz být nemůže, ale volal jsem na informace všech operátorů a každý z nich mi přiznal, že má menší či větší problémy v síti. T-mobile údajně musel řešit své problémy s techniky v Německu...nevidím důvod těmto informacím nevěřit. Navíc takové množství lidí má najednou problémy s MMS...to není samo sebou 8-)
sergio21
Junior

Odeslat příspěvekod Epe 2. 1. 2010 15:33

ja ti verim, je jsem si chtel precist co konkretne k tomu rikaji. Protoze, ze si dovoli Vodafone davat takovy darky, tak to je sila. Kdyby nedavali nic bylo by to lepsi ;-)
Epe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 1. 2010 15:29

KatyC píše:Sláááva... Tak MMS, kterou jsem ze svého Vdf posílala mamce na O2 24.12.2009 ve 12.50h právě dorazila. Bohužel pouze ve formě webového odkazu a hesla (nechápeme moc dobře proč, ještě včera mmsku normálně přijala, že by to bylo po té "nastavovací mms", kterou jí včera poslalo samotné O2....????)
Hezkého Silvestra a do nového roku pravou!

Pekny. Me ted odepsala jedna osoba, ze ji vcera vecer prisla moje mms s pranim k vanocum. To je rychlost teda. MMS odeslana v 9 hodin rano 24.12. dorazila vecer 2.1.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido+ 3. 1. 2010 15:33

Mimochodem jdou vam nekomu u Vodafonu odeslat hromadne mms? Me to jde jen po jedne. Jakmile zadam dve a vic cisel prijemcu, vyhazuje to "neznama chyba", "chyba spojeni se serverem", "chyba <nejake nesmyslne petimistne cislo>".
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 3. 1. 2010 19:55

me sly odeslat hromadne 23.12. asi 8 prijemcu a pak i 24 .12 . a ty dosly tak do tejdne co jsem vypozoroval. ale sem tam mi to chybu vyhodilo pri odeslani.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xanderovitch_1 5. 1. 2010 21:36

Ja uz tri nedele u vodafone pozoruji akorat to, ze telefon lezi na stole s plnym signalem treba hodinu a pak mi dojdou sms o zmeskanych hovorech, dost odeslanych sms se doruci s x hodinovym zpozdenim ne-li s nekolika dennim zpozdenim.
xanderovitch_1
Junior

Odeslat příspěvekod Firestone 30. 3. 2011 06:25

Ahojte, nepřijde mně normální, že mně přijde MMSka po cca 4 dnech?! Až po této "proluce" mně přišla SMSka s odkazem a heslem na web. Nevíte, čím to může být? (Nokia 6230i, Vodafone, asi vše nastavené správně, jinak by to nechodilo, ne?)
Když jsem odesílatele požádal, aby mně poslal tu samou MMS na mé druhé číslo, tak to přišlo téměř hned. (HTC Desire Z, Vodafone)
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod Snekac 30. 3. 2011 08:26

No chyba v nastavení být může, když došla jen SMSka. Zkus tu SIM dát do jiného telefonu, kde budou nastaveny MMS a pošli si nějakou. A uvidíš.
> Jak pokračuje kampaň za svobodu informací?
>> Pardon, o tom nelze mluvit.
Snekac
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 30. 3. 2011 10:08

Firestone píše:Ahojte, nepřijde mně normální, že mně přijde MMSka po cca 4 dnech?! Až po této "proluce" mně přišla SMSka s odkazem a heslem na web. Nevíte, čím to může být? (Nokia 6230i, Vodafone, asi vše nastavené správně, jinak by to nechodilo, ne?)
Když jsem odesílatele požádal, aby mně poslal tu samou MMS na mé druhé číslo, tak to přišlo téměř hned. (HTC Desire Z, Vodafone)


Standardně se operátor pokouší doručit MMS na cílový přístroj po určitou dobu. Pokud se to v dané době z jakéhokoli důvodu nepovede, zkusí jinou, technicky schůdnější cestu - MMS doručí do svého webového úložiště a na cílový přístroj pošle SMS s odkazem k vyzvednutí.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Firestone 30. 3. 2011 11:53

No zaráží mě právě, že na to HTC mně taky přišla JEN SMSka (odkaz na vyzvednutí s heslem), ale prakticky hned po odeslání.
HTC Desire Z (Vdf) | Nokia 6230i (Vdf) | Huawei E160 (O2) | ASUS Eee 1000H | rockstable Intel Core 2 Duo@3150 MHz | Ultimate Ears SuperFi 5 Pro@iAUDIO i7
Firestone
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 30. 3. 2011 12:40

Spekulace: Příčin může být více. Systém má více možností jak poznat, že MMS je nedoručitelná a může to vzdát hned. Příklad: SMS je posílána v rámci jednoho operátora. Pak se doručovací systém může zákaznického systému "optat", zda je na cílovém telefonním čísle služba MMS vůbec aktivována. Pokud ne, je jasné, že doručit nelze a vzdá to hned. Nebo že cílový telefon je bez podpory MMS (samozřejmě, tohle není případ HTC).

Nemůže ale zjistit, že je na cílovém zařízení chyba v nastavení datových přenosů, nebo jsou data u na cílovém zařízení vypnuta.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lee-one 29. 7. 2011 14:33

Vysvětlí mi někdo zda jsem pochopil správně systém MMS u androidu a na chytrých telefonech? Přítelkyni to hodně znechutilo.
1.Pokud nemá aktivní balíček s internetem tak MMS ani nepřijme ani neodešle?
2. Pokud bude v chorvatsku s androidem (a že těch čechů tam je určitě dost), tak zatím co lidé s "obyč" telefonem veselé MMS odesílají eventuelně přijímají, ona ne, protože s datovým paketem by to vyšlo celkem draho.
3.Pokud bude chtít aktivovat data, zaplatí "nuceně" za datový tarif + za MMS, tzn. že jednu službu, v podstatě zaplatí dvakrát?
Lee-one
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků