Retenční nabídky Vodafone (vše kromě Tarifomatu)

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PavlosPM 20. 7. 2021 17:41

Manželce poslední dobou nevyhovoval tarif

Bussines Smart 100: VPN, neomezené SMS, 500MB za 210 Kč

chtěla udělat změnu k více minutám ideálně i s daty. Vzhledem k tomu, že jsou zde často uváděny neomezené tarify s 1,5 GB za 297 Kč zavolal jsem na infolinku kde jsem přednesl zmíněný požadavek a přidal, že T-mobile nabízí podobný tarif za 304 Kč a že bych rád získal obdobnou nabídku.

První člověk to nebyl schopen zařídit. Druhý hovor s jinou osobou to samé. Za dva dny hovor z 800 777 708 a bez větších problémů jsem dostal

neomezený tarif s 1,5 GB za 297 Kč.

S poznámkou, že máme kladné hodnocení za věrnost.

Takže manželka je spokojená a ve skupině čtyř čísel máme dva neomezená tarify a dva Bussines Smart s VPN...
PavlosPM
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Baf13 20. 7. 2021 20:54

Včera vyžádán OKU s pomocí o převod více čísel (2 SIM). Dnes hovor s retenčním a byl mě nabídnut RED BASIC prvně za 399,,-, ale po odmítnutí paní na telefonu chvilku tvrdila, že níž to nejde, ale nakonec jsem se dostal na 337,-.
Baf13
Junior

Odeslat příspěvekod evelista 21. 7. 2021 07:34

Jo pavlosi krasa, mas neomezene volani (sleva nevim kolik), neomezene sms (sleva nevim kolik), pak data 500mb (sleva nevim opet kolik) a zvetseni objemu dat 1GB se (to vim) 100% slevou na 24m, MSL mas 249kc, cena toho tarifu je presne 297,5kc.

Ted jina OT, muze mi nekdo napsat ci rict, jaky jsou ceny neomezenych dat v mobilu u vodace pri nabidce do cca. 10Mbits? Dik moc. (Jasne ze vcetne volani a sms)
evelista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod StabiLu 21. 7. 2021 11:45

Ahoj, máme flat 6 čísel + 10 giga, neomezená rychlost, za 2000, čili každé číslo za 333 Kč, původně s pevným internetem, dneska bez, protože nám Vodafone pevný během domácí školy nestačil a nedokázali nám v místě bydliště poskytnout lepší. Data si libovolně můžeme přesouvat, typicky nejstarší syn potřebuje 30 giga za měsíc sám, já se ženou bez omezování ani 10, ostatní děti dle provozu. Bez problémů a jakéhokoliv omezování nám 60 giga dohromady stačí. Pro nás se jedná o v podstatě neomezená data. Jediné, co nám začíná chybět, je volání v rámci tarifu do EU. Nemá někdo zkušenost, zda šlo z Vodafonu vymámit těch 1000 (případně stačí 300) volných minut do EU, aby to nebylo za tučný příplatek? Děkuji.
StabiLu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 21. 7. 2021 15:53

To dost lidi melo na studentskem tarifu Fér 1499 za 479kc, kde bylo 600minut do zahranici. (EU a do Číny, Kanady, Ruska, Ukrajiny, USA a Vietnamu) proste ultimatni svet !!!
evelista
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod necarek 21. 7. 2021 17:21

Raziel-CZ píše:
qwepo753 píše:Takze pokud jsi dosud platil cenikove ceny, nedostanes ten samy tarif za nizsi cenu.

Toto je samozřejmě naprostý nesmysl. Už samotná letitá existence tohoto tématu zde toto vyvrací.

Do ted jsem měl nějaký red basic. Dneska mě volala z retenčního a ptala se proč odcházím(vygeneroval jsem si kody) řekl jsem jí že od odborů mohu mít neomezený tarif včetně dat který oni nabízejí za 799kč jen za cenu 666kč. Ona mě řekla že pokud si udělám internet dají mě také slevu. Na to jsem jí řekl že internet nechci nebot v domě máme optiku a za to že má fima zde zázemí a neplatí nájem máme slevu a platíme 1kč takže internet nepotřebuju. Závěr byl takový že mě poděkovala a řekla že pokud chci mají neomezený za 799kč.Žádnou slevu nenabídla a hovor ukončila.
necarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod necarek 21. 7. 2021 18:48

Tak mě ted poslali sms s takovou nabídkou----Představujeme vám speciální tarif:
Datový objem 12 GB
Neomezené volání do všech sítí
Neomezené SMS
Bez závazku
699 Kč měsíčně
necarek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod odlisny 21. 7. 2021 22:50

a nyní se podíváme, co nám nabízí Vodafone v Itálii bez doprošování na jedno kliknutí
Datový objem 50 GB
Neomezené volání do všech sítí
Neomezené SMS
Neomezené volání na EU čísla
Bez závazku/aktivační poplatek 6,99€ (cca180 kč)
Měsíční platba 18,99€ (cca 499 kč)

Obrázek
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 22. 7. 2021 10:13

Jsme specifický trh... blbců. Nikdo to moc aktivně neřeší, jen pár jednotek jedinců. Je potřeba se za možnosti jiných zemí spojit a prosadit si je. Aktivismem, tzn. studiem a následnou prací ve formě srovnávání, informování, oslovování, popř. i zprostředkováváním slev atp. Založit na to například neziskovou organizaci a pomáhat.
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwertz375 22. 7. 2021 10:43

"Specifický trh" sice jsme, ale řešení určitě nespočívá v "tajném" dohadování alespoň trochu normálních cen na retenčním oddělení. Nemůžete sice přímo donutit operátory nabídnout levnější služby, ale můžete jim jednoduše přestat platit s odůvodněním, že služba je předražená. Kdo si myslíte, že by to déle vydržel? Zákazník bez mobilu nebo operátor bez zákazníků?

Bohužel v praxi nejen že má zákazník utkvělou představu o nutnosti neustále fungovat s mobilem, už mu dokonce nestačí jen volání, musí mít hromady dat kvůli naprostým nesmyslům jako sociální sítě. A než aby fungoval bez toho, raději vyhazuje peníze z okna. Takže ano, jsme specifický trh a skutečně nic jiného si nezasloužíme.

Zcela bez mobilu se dnes sice rozumně fungovat nedá, ale základní potřeby pokryje jakýkoliv tarif/předplacenka za 2-3 stovky měsíčně. V lepším případě je za to už Flat se základními daty. Víc peněz si dnešní operátoři nezaslouží.
qwertz375
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vjetsik 22. 7. 2021 11:25

qwertz375 Pod to se podepíšu bez výhrad. Bohužel to tak přesně je. Pokud nepřijde opravdu silný tlak zhora, což určitě nepřijde (viz poslední aukce kmitočtů), lidí budou mastit klávesnice a platit.
vjetsik
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 22. 7. 2021 11:42

Takže jsme se nepochopili. No tak budeme ještě čekat...
Jsem odpovědný za to, co řeknu a/nebo učiním; nemohu být ale už odpovědný za to, jak to kdo pochopí.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 22. 7. 2021 12:50

Kdyz uz jsi to nakousl, jak jede tvoje neziskovka?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vmonkey 22. 7. 2021 14:15

Ono je to složité, když tu jsou jen tři obdobně velcí operátoři. Každý samozřejmě maximalizuje celkový zisk. Když by jeden z operátorů výrazně zlevnil, těžko k němu přejde dostatečné množství lidí dříve, než to ostatní dorovnají. Tudíž se mu v součtu zlevnění nevyplatí a důsledek je pro něj výpadek příjmů. Resp. pro všechny z nich. A to nikdo (z nich) dobrovolně neudělá.

Pokud by tu byl jeden malý hráč a 2 velcí, tak zlevnění odstartuje právě ten nejmenší - přísun nových zákazníků by mu rychle pokryl výpadek ve formě snížení cen. A velcí by s tím nic neudělali -- jen by vlastně ztratili; to je ale tomu malému jedno.

Asi těžko můžeme čekat dramatické zlevnění. Cestou je (jak píšete dříve) buď individuální nabídky/retence, to ale nikdy nebude dělat většina, proto to operátory tolik nebolí. A pochybuji, že by na to přistoupili plošně (viz výše). Druhou možností bych viděl také ve formě uskupení zákazníků, které mohou na operátora vyvíjet větší nátlak a dojít k nižším cenám. Ovšem není to úplně win-win, protože tím operátorovi odpadne starost o individuální zákazníky, a (skupině) zákazníků tím přibude administrativa. Když přičteme zisk toho, kdo to řeší, tak máme podobné/horší ceny nakonec i u virtuálů :-(
vmonkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwertz375 22. 7. 2021 14:20

Není na tom nic složitého. Řešením je ty ceny prostě neplatit a službu nepoužívat. Proč by operátoři něco měnili, když mají miliony zjevně "spokojených" zákazníků?
qwertz375
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků