Předplacené karty

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Palmr 24. 6. 2012 10:13

Čus, doporučíte nějakou výhodnou předplacenou kartu?
Koukal jsem na weby operátorů a nejlepší volbou se mi zdá předplacenka od O2, co si myslíte?

O2
+ možnost nechat si zaslat až 2 SIM zdarma
+ při 1. dobití plat. kartou 20 % kreditu navíc
+ odměna za každé dobití v podobě slev. kuponů apod.
+ internet. samoobsluha
+ při každém dobití jakoukoliv částkou volání a SMS do sítě O2 4 víkendy zdarma
+ zdarma výměna SIM na microSIM
+ v červenci odstartuje akce s Coca-Colou, pod každým víčkem 0,5 l PET kód s 25 Kč kreditem

- účtování 60 + 60

Vodafone
+ karta s kreditem 457 Kč (277 + 180 Kč bonus) za 277 Kč a poštovné zdarma
+ na prodejnách zdarma microSIM adaptér, popř. oříznutí SIM na microSIM
+ Vodafone Park se slevami do různých obchodů (Vodafone nemám, dejte kdyžtak echo, co tam je za ty slevy)
+ účtování 60 + 1

co se týče cen, tak je to v závislosti na tom, zda člověk více volá nebo píše textovky.
Každá ta předplacenka je oproti tarifům nebo předplacenkám v zahraničí předražená, ale co se týče konkurence v ČR, tak se mi zdá, že O2 nemá špatné ceny vzhledem k těm odměnám za dobití.


T-mobile jsem zatím neštudoval, mám ho nyní a jsem s nima nespokojený. Hlavně s tím, že pořád někdo otravuje a chce mi nabízet tarif a pokaždé je to jiné neznámé číslo a ještě k tomu jsou dost drzí, když je člověk odmítne.
Naposledy upravil Palmr dne 24. 6. 2012 14:07, celkově upraveno 1
Palmr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 24. 6. 2012 11:19

Uveď nám svoje potřeby - tzn.kam voláš nejčastěji? A naopak, co Tě nejvíce oslovuje z benefitů operátorů, co víš, že reálně využiješ?

Víkend akce:

O2 - při dobití jakékoliv částky - zdarma volání a sms do O2

VF - při provolání 5 minut v období PO-PÁ do jakékoliv sítě (5x6,50) nebo 5 SMS (5x1,50) anebo obojí dostaneš bezplatné volání nebo sms do sítě VF o víkendu

Účtování O2: 60+60
Účtování VF: 60+1

Volání a sms O2: 5,50 do všech sítí a 2,60 sms do všech sítí
Volání a sms VF: 6,50 do všech sítí a 1,50 sms do všech sítí

http://www.o2.cz/osobni/volani-a-tarify ... karta.html

http://www.o2.cz/osobni/volani-a-tarify ... karta.html

http://www.o2.cz/osobni/volani-a-tarify ... karta.html

http://www.o2.cz/osobni/181383-uzitecne ... smrst.html

http://www.o2extra.cz/

U O2 Extra je nyní zajímavá 30% sleva na vybrané Aquaparky v ČR

VF park a slevy neznám, VF mám, ale VF park nepoužívám.

VF má vlastně teďka jen u předplacenky ty sms a volání zadarmo při splnění podmínek. Dá se říct, že O2 nabízí více benefitů, ale za cenu drahého základu SMS a účtování. (60+60)
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod Palmr 24. 6. 2012 12:25

Tak trochu paradox je, že nejčastěji asi volám na T-mobile, ale prostě mě T-mobile neskutečně sere.
O2 má sice dražší SMS, ale zase levnější volání oproti VF, takže jak jsem psal, je to o individuálních potřebách každého, já bych řekl, že to mám tak 50 na 50. :-) Benefity od O2 bych asi využil, mimo zrovna těch Aquaparků.
Jakej je rozdíl v tom účtování? Těch 60 + 60, co to znamená? Že se odečítá kredit po 60 vteřinách hovoru nebo co?
Palmr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod z.pepa 24. 6. 2012 13:27

Přesně tak, účtuje se po minutách. Provoláš 119 vteřin a zaplatíš 2 minuty, provoláš 61 vteřin a taky zaplatíš 2 minuty.
O2 je nejlepší pro ty, kteří mají nejvíc čísel u O2.
Přítel to má takto:
Internet v mobilu +S 40,-/týden - to znamená internet (150MB FUP) + grátis SMS do O2.
Jelikož dobíjí minimálně 300,-/měsíc má volání do O2 20:00 - 8:00 za 0,50/minutu
Ostatní hovory 5,50
Ostatní SMS 2,60
Tedy sečteno a podtrženo za 300,- má internet+SMS "zdarma"+ volání do O2 večer za 0,50.

Myslím si, že je to hodně dobrá nabídka, oproti T-m zcela bezkonkurenční, oproti VF celkem srovnatelná.
z.pepa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod .neo 15. 2. 2013 16:08

Chápete někdo, proč jsou u nové předplacenky od Vodafonu „Karta se vším všudy“ blokované premium SMS?
.neo

Odeslat příspěvekod radim 15. 2. 2013 16:39

Protože Se vším všudy v jejich reKLAMštině znamená "vocamcať pocamcať", no. :-))
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ze.us 15. 2. 2013 17:28

neo: uz jsi dobijel? Sice to zdanlive nesouvisi, ale jeden nikdy nevi!
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod .neo 15. 2. 2013 17:37

Ne, jen jsem to nastavoval jedné osobě, která dobíjí jednou za rok a celkem mě tahle informace překvapila.
.neo

Odeslat příspěvekod myšpulín 15. 2. 2013 17:48

U tarifů kde je nějaká výhoda za dobití je to logické. Operátor chce za dobité peníze čerpat svoje služby a ne je posílat jinam. Je to podobné jako s bonusovým kreditem.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 15. 2. 2013 17:50

http://www.vodafone.cz/podminky/podmink ... sim-vsudy/

A proč? Předpokládám, aby zákazníka ochránil. :-) Ale v sámošce by to mělo jít odblokovat. :-)

+ souhlasím s Myšpulínem, žádné soutěže, ale volej s náma a nebo piš. :-) A jenom díky nám, máš za 1200,- měsíčně - volání a sms zdarma ve Vodafone :D (sice kredit k dobru 1200,- ale ...)
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod .neo 15. 2. 2013 18:15

Nj, ale tady se žádný bonusový kredit nedostává, dostávají se služby. V sámošce to odblokovat nejde, ty volby zmizely z nabídky, ale ten člověk to stejně nepoužívá, jen mi to přijde nesmyslné.
.neo

Odeslat příspěvekod pedro-81cz 15. 2. 2013 18:34

Aha, tak to nová informace, co se týká, že tam není možnost odblokace - max. volat a ZL. Problém nastane naopak v okamžiku, když si člověk kupuje např. SMS jízdenky, apod. Což, jak říkáš, TEN člověk to nepoužívá.
pedro-81cz

Odeslat příspěvekod .neo 15. 2. 2013 18:42

Právě, pro někoho jiného to může být problém, přitom z premium SMS kasíruje operátor snad 50%, u bonusového kreditu takové omezení chápu, ale tady fakt ne. :D
.neo

Odeslat příspěvekod chocobo 2. 3. 2013 11:51

Ještě bych dodal,co jsem se dočetl,při převodu z karty se vším všudy na jinou předplacenku operátor převede kredit jen do 300 korun,takže pokud tam máte víc,vše ostatní propadne.
chocobo
Junior

Odeslat příspěvekod radim 5. 3. 2013 09:04

Však proto se ta karta jmenuje Ojeb se vším všudy, akorát že do reklam jim to neprošlo...
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků