Předplacené karty

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 8. 4. 2020 15:55

Asi jen při přenosu čísla, za poplatek a pouze pro spotřebitele, viz smluvní podmínky.

https://www.o2.cz/file_conver/333404/Vseobecne_podminky_pro_poskytovani_O2_predplacene_sluzby.pdf

Ukončením Smlouvy zbývající Kredit propadá a O2 nevyplácí za nevyčerpaný Kredit jakoukoli náhradu ani nepřevádí jeho hodnotu na jinou SIM kartu; to neplatí v případě přenesení telefonního čísla od O2, kdy do 30 dnů poté může Účastník – spotřebitel požádat O2 o vrácení zůstatku zaplaceného Kreditu dle odst. 8.6.

8.6
...
Účastník, který je spotřebitelem, může způsobem, který O2 zveřejní na Internetových stránkách pro tento účel (zejména na prodejně O2), požádat do 30 dnů od ukončení Smlouvy přenesením telefonního čísla o vrácení zaplaceného Kreditu nespotřebovaného k okamžiku ukončení Smlouvy („Zůstatek“). O2 je oprávněna podmínit vrácení Zůstatku identifikací žadatele z jeho dokladu totožnosti, ověřením jeho postavení jakožto Účastníka služby na telefonním čísle, jehož se žádost týká, a tím, že žadatel potvrdí svou žádost vlastnoručním podpisem či jiným způsobem, nahrazujícím průkaznost podpisu. O2 vrátí Zůstatek bez prodlení, nejpozději do 21 dnů po obdržení úplné žádosti Účastníka, a to dle jeho volby jednorázovým bezhotovostním převodem na bankovní účet v žádosti nebo poštovní poukázkou na adresu v žádosti k výplatě hotovosti Účastníkovi. Za vrácení Zůstatku je O2 oprávněna požadovat poplatek dle Ceníku, odpovídající skutečným nákladům vzniklým O2 při vracení Zůstatku, včetně nákladů na převod peněz do zahraničí (je-li požadován). Tento poplatek bude vypořádán zápočtem, který O2 provede jednostranně proti Zůstatku před poukázáním platby podle žádosti.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod cigisek 8. 4. 2020 16:05

To je tak, když je to v odstavci o době trvání smlouvy... Njn, holt převedu a simky zahodím. Díky za info! :tleskani
cigisek
Junior

Odeslat příspěvekod radim 8. 4. 2020 18:21

Dříve se to řešilo převodem na paušál, to už dneska nejde? Tam se celý kredit (vyjma bonusového samozřejmě) převedl. A jakmile to bylo na paušálu, číslo se zrušilo (třeba po 3 dnech) a přeplatek operátor vyplatil. Ale to bylo před 20 lety... Jak to je dneska, nevím.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lomax 22. 4. 2020 16:25

Dá se převést číslo od virtuála na již aktivní Twist?
(Ještě na něj nikdy nebylo jiné číslo převedeno. Podle webu TM se normálně Twist SIM aktivuje až po převodu.)

Někdo nějakou praktickou zkušenost?
Dík.
Kaktus. Je o 72 % levnější než po slevě (75% a 25%) u Vodafone. Nyní 6 aktivních SIM. :)
T-Mobile Twist 499 Kč za 12 měsíců po 1 GB: 7 SIM.
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 22. 4. 2020 18:24

Co se týče Twistu tak na již aktivní SIM lze přenést číslo od jiného opa ale na infolince mě odpálkovali 2x že to nejde. Nakonec na značkové prodejně to provedli takže to jde ale je to vos*r a záleží na koho člověk narazí.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hannys85 5. 5. 2020 20:11

Vzhledem k tomu, že jsem se s operátorem nedohodl na výhodném tarifu s daty, tak bych potřeboval poradit s výběrem nejvýhodnější předplacenky čistě jen na volání a sms.

Z důvodu toho, že potřebuji v telefonu provozovat dvě simky s paměťovou kartou zároveň a jako telfon mám Galaxy S20, musím použít verzi SIM + eSIM.
Díky toho, že na data mám emtéčko (vedlejší sim) a emtéčko nepodporuje eSIM (jinak bych to nemusel řešit a používal emtéčko jako hlavního operátora) a současně své hlavní číslo mám nyní u tesco mobile, který rovněž nepodporuje eSIM, potřebuji přenést toto číslo k nějakému operátorovi co podporuje eSIM (tzn. pouze kartelová trojice), tak abych mohl používat emtéčko na data (SIM) a někoho z kartelové trojky se svým přeneseným číslem na volání a SMS (eSIM). Druhé číslo, které mám nyní na data (emtéčko) používám ještě pro příjem hovorů (inzeráty apod.), prostě pro rozlišení, proto musí být zachovány dvě různá tel. čísla v telefonu.
Nevolám moc s SMS taky moc nepíšu, vše většinou směruji přes whatsup.

Poprosím o srovnání třeba i z hlediska různých bonusů za dobití apod. Vím, že u T-mobile někdy chodí SMS typu za dobití 200 Kč získáte 200 Kč atd. snad u každého operátora je nějaká malá odměna za dobití apod.

Osobně mi přišla zajímavá předplacená karta od Vodníka, max. 30 Kč za den..Když už bych se někdy spustil, tak bych zaplatil max. 30 Kč...Přijde mi to asi nejzajímavější, ale třeba jsem něco přehlédl..

Děkuji za rady
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 5. 5. 2020 20:53

Osobně mi přišla zajímavá předplacená karta od Vodníka, max. 30 Kč za den..Když už bych se někdy spustil, tak bych zaplatil max. 30 Kč...Přijde mi to asi nejzajímavější, ale třeba jsem něco přehlédl.

O2 má tarif, kdy jakékoli volání stojí 20 Kč a pak jsou další volání do půlnoci zdarma. Má to význam pokud člověk telefonuje zřídka.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod suram 6. 5. 2020 05:23

Virtuálové eSIM asi nepodporuji co?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hannys85 6. 5. 2020 19:48

Právě, že bohužel ne :-| :-|
hannys85
Junior

Odeslat příspěvekod suram 7. 5. 2020 07:01

A šediváci? Nějaký Jirka Beneš nabízí paušál 1 Kč se sazbou 60 haléřů za minutu volání nebo SMS u jakéhokoliv operátora, jestli tu jeho nabídku správně chápu.
http://superforum.zive.cz/viewtopic.php?p=12578950#p12578950
suram
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 7. 5. 2020 20:27

Šedivka je korporát akorát přeprodaný tak by měl mít stejné možnosti jako hlavní op.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 10. 5. 2020 00:55

hauzz: prej udajne ne, zdravotnikum se nepodarilo trasovat kvuli covid 19 i kdyz jim lidi dali souhlas :)
Znamena to ze i dalsi napr jako je Kaktus nemelo by jit trasovat, otazka je jak je to mozny a proc to technicky je problem.
ripper6
Junior

Odeslat příspěvekod suram 10. 5. 2020 07:08

Kaktus není šedivák, máš to nějak popletené.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod kamil2268 10. 5. 2020 15:21

Zdravím, potřebuji radu. Dostal jsem služební číslo s neomezeným tarifem a druhou sim si chci udržet soukromé číslo, mám dual sim. Jakou předplacenku s co nejdelší platností kreditu? Mám to jen na příchozí hovory a SMS z banky. Momentálně mám Tesco.

Diky
kamil2268
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hauzz 10. 5. 2020 16:42

Nech si poslat Twist sim zdarma od T-mobile ta má platnost úvodního 10 Kč kreditu rok. Pak to prožeň nějakou sim zdarma od jiného opa (třeba Kaktus ten má u 10 korunovek platnost úvodního kreditu 2 měsíce co posílá zdarma ale max 2/adresu) a pak zase na rok T-mobile další zdarma. Bez převodů co rok by to šlo u Kaktusu jednou za rok stačí dobít za 50. Někdo psal i nulový tarif od Vodafone (platím jak volám nebo tak nějak někdo tu zmiňoval na fóru a nevím jestli to už nezrušili).
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků