VoLTE v síti T-Mobile

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazz1 28. 5. 2020 06:09

Ono tedy jde zapnout VoLTE nezávisle na operátorovi a nějaké úpravě FW z jeho strany?
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 28. 5. 2020 10:09

dj.kure píše:Trochu se tu pletou výrazy HD Voice a VoLTE, které spolu až tak nesouvisí.

V síti T-Mobile HD Voice funguje na 2G, 3G i 4G (v případě VoLTE).
V síti O2 HD Voice funguje pouze v případě 4G (VoLTE).
V síti Vodafone je to stejné jako u T-Mobile (čili 2G, 3G i 4G - VoLTE).

Je to jen moderní zvukový kodek AMR-WB.

Při volání v rámci stejné sítě se (pokud to jde) použije vždy HD Voice. Při volání do jiné sítě se pouzije starý kodek AMR-NB. Respektive - Vodafone a T-Mobile testují HD Voice i mezi sebou, takže se občas hovor odbaví ve vyšší kvalitě :-) už jsem si toho všiml několikrát a bylo mi to i potvrzeno z obou stran operátorů. O2 se zatím jen krčí v rohu a HD Voice podporuje pouze ve své síti a pouze u hovorů skrze VoLTE (VoWiFi nepodporuje).

-- 21. 1. 2019 10:59 --

Jinak aktuálně řeším problém, že VoLTE nefunguje s Honorem 9 a Vodafonem. Vodafone se brání, že telefony Honor nemají vůbec v nabídce, takže ani podpora není aktuální. Naštěstí se mi podařilo po několikadenním naléhání na operátory Vodafonu i Honoru zjistit, že podpora se chystá v další aktualizaci i v jejich síti, takže se dočkáme. Zatím VoLTE podporuje u Honoru 9 pouze O2 a T-Mobile (a zde to ještě trošku blbne).


Ono se to moc neví, ale operátor se "musí" participovat při vývoji a optimalizaci VOLTE nebo VOWIFI.
Nic není zadarmo. Proto třeba takové LG podporuje všech (CZ VODAFONE, TMOBILE, SK ORANGE, TELEKOM), ale zcela ignoruje O2 v CZ i SK. Podle všeho proto, že O2 nechce spolupracovat. CO za tím zaklínadlem se skrývá nevím, ale nejspoíš to jsou nějaké peníze. :) :hm
Ozzy1980
Junior

Odeslat příspěvekod Travas 29. 5. 2020 21:14

No mě spíš zajímá, proč Vodafone podporuje VoLTE u LG G7, ale LG G8S nepodporuje... Tak doufám, že brzy se snad dočkám.
Travas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 30. 11. 2022 14:15

Funguje na Twist kartach VoLTE ? Pripadne i 5G ?
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 30. 11. 2022 14:33

Ano, buď do 24h po prvním kontaktu sítě s mobile který podporuje VoLTE/5G, nebo po aktivaci přes operátora/samoobsluhu...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků