NORDIC Telecom.cz - obecná diskuze

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snoop69 9. 1. 2021 15:47

Já si zde na foru pořídil B2368-66 přehrál fw od O2 a zamknul si pásmo 1800 jinak bych na těch 20Mb nedosáhnul. Je potřeba říci, že máš modem který prodávají i oni jinak začnou s kecama, že nezaručují funkčnost.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 9. 1. 2021 16:52

samotný zámek pásma u O2 se obávám, že nebude stačit, do toho připojení bych šel asi jedině se zařízením co umí spojit obě pásma 800+1800, krom t-m to lte tady nestojí za nic moc, O2 teda má tu 1800 teď nově, tak nemám moc otestováno, ale u O2 mě odrazuje i pověst, kdy první měsíce domacího LTE to jelo podvečer a večer max 2mbit, uměle to omezovaly, T-M nabízí slevu 50% na první tři měsíce..to pak vyjde plné LTE MAX na 587, což už je celkem zajímavá cena a můžu si tam pověsit zařízení jaké chci, teď jsem jel týden na mobilu zapojeném do USB mikrotiku, díky tomu jsem měl spojené 3 pásma, což jen tak nějaký modem/router neumí
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Radmal 19. 1. 2021 09:56

JayDeeSq píše:hauzz
o bonding jsem tu bojoval dost dlouho dobu a smůla hned na jednom rozvaděči od ústředny, kde mezi ním a ústřednou není jediný volný pár (což se mi zdá jako blbost, spíš ale jsem neoficiálně dostal od technika cetinu odpověď, že ten kabel už je tak v háji, že jim tam každou chvíli nějaký vodič odpadá, tak ho nahrazujou funkčním..ovšem zajímavé bylo, že před pár dny se v okolních objektech možnost bondingu nově objevila - paradoxně u těch, kteří mají pevné linky odpojené, ale jsou na stejném uličním rozvaděči jako já (a mezi uličním rozvaděčem a mým domem 4páry vedou určitě) a u mě ta možnost nebyla, teď cetin bonding absolutně stopnul a zrušil i zobrazování, já teď chci zkusit nějak co nejlépe stáhnout t-mobile a dát si neomezené lte max, protože za 1 175,- to už je docela dost (narozdíl od nějakých 400-600 od nordicu), ale t-mobile tu má 800+1800+2100 a při neomezené akci o Vánocích jsem tu měřil 150-200mbit při 3xCA, kapacita pevného lte je tu bohužel s ohledem na situaci beznadějně rozebrána a byla pryč do pár dní od spuštění u všech 3 opů..


Já bych se zkusil zeptat ještě i operátora na prověření, jestli tomu s tím kabelem tak opravdu je. Protože ze své zkušenosti můžu bonding fakt doporučit. Internet mi od něj funguje skvěle.
Radmal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 20. 1. 2021 11:50

já už to vzdal, du do LTE od T-M stejně i s bondingem bych tu měl max 30/2,5 a to počítám čistě 2x tolik, což v praxi to úplně 2x tolik nebude, takže spíše realita tak 25/2, ale tarifně jako 50mbit.. od T-M jsem dostal dvě nabídky tak ještě budu zvažovat, buď ekonomicky do zásuvky 20/5, nebo nabídka na max, která už by od bondingu nebyla tak daleko, ale za rychlost cca 200/50 což je úplně někde jinde. Vylepšení dsl se tu konat nebude, muselo by se to tady celý předrátovat a vykopat optiku cca 2km ze sousedního města, což nikdo dělat nebude chránička tu připravená není, takže od lidí z cetinu mám zprávy, že tahle oblast se prostě dokreje vzduchem buď 3,7GHz nebo pak výhledově přes 5G, ale kvůli cca 400 obyvatelům tu nikdo tahat 2 km optiku nebude, navíc na špatnou i místní infrastrukturu, která je už spíše v havarijném než provozním stavu, dost lidí teď přechází na starnet, který tu způsobil revoluci a díky němu se i stávající wifi poskytovatel rozhoupal k úpravě cen a rychlostí a pár rychlých štastlivců tu má lte od velké trojky (leč od vdf horší než dsl), navíc tu vysílací body staví další wifi společnost, takže tady dsl už bude brzy spíše okrajovou záležitostí, nová výstavba tu ani přípojky k pevné siti nemá
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snoop69 28. 1. 2021 22:14

Ještě začátkem týdne mi na mé adrese nabízel Nordic rychlosti 30 60 100 a dnes už jen 30 :hm
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 29. 1. 2021 11:52

kapacita vysílače je omezená, takže čím víc dalších lidí to má, tak ostatní pak mají smůlu, já takhle projel t-mobile, taky jsem pár dní váhal až nakonec nešlo vůbec nic
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod snoop69 29. 1. 2021 19:09

Ten vysílač je tu asi měsíc. Kamarádovi to podle adresy taky nabízelo v pondělí všechny 3 rychlosti tak si na středu pozval technika ten mu změřil 70Mb a teď už mu to podle adresy hlásí Je nám líto :-(,
pevný internet u vás zatím není dostupný. Zanechte nám kontakt, brzy budeme i u vás, ale dům přes ulici směrem k vysílači má stále dostupnost 60Mb.
Alcatel OT 302,Siemens C55,Siemens CX75(modified),SE K750i(W800,modified)...Samsung S8500 Wave(android port), LG V20
LCD TV SAMSUNG 42M87BD , WD TV LIVE - 2TB , 1TB , Onkyo TX-NR807 ,Heco Metas 700 , Magnat Betasub 30A
snoop69
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JurasekCZ 29. 1. 2021 21:19

Dobrý den, to samé je i u nás 5G max 60 Mega, taky jsem přešel v únoru k Nordic 5G a jelo mi to plnou rychlostí 100/10 Megabit 3 měsíce a potom to padalo od 17:00 do 21:00 ke 20 Megabitům. Tak jsem to v říjnu zrušil a vrátil se zas k Cetinu, ale naštěstí mi Cetin umožnil bonding, tak mám 100 Mega přes kabel a jsem spokojen! Jede to pořád plnou rychlostí a ping mám o polovinu menší. Nordic s 5G se může zahrabat.
JurasekCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 31. 1. 2021 22:43

Já říkám pořád že kabel je k nezaplacení.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 1. 2. 2021 00:03

tam kam vede kvalitní kabel tak jo, ale i lte na 3700 je dobrý, tam de jen o tom, kolik na to operátor napojí uživatelů, tohle stejné se může stát i na kabelu, když budete mít přípojku na dslam o kapacitě např. 250mbit a zapojíte po kabelu 50 lidí, tak s tím taky bude ve špičce problém.. samozřejmě každý chce co nejvíc vydělat..i za cenu naštvaných zákazníků..u nás vdf na jeden sektor 800MHz nasázel pevné lte jak houby po dešti..jak to samozřejmě časem dopadlo je jasné..večer rychlost pod 1mbit..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 2. 2021 09:12

Kabel je prežitek, už to pochopili i při nabíjení, ale když se někdo potřebuje třeba oběsit, má s bezdrátovým připojením a bezdrátovým nabíjením smůlu, to je fakt.
:D
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 1. 2. 2021 10:29

Kabel je přežitek ale jeho spolehlivost dožene až díky architektuře 5G až za hodně let.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 1. 2. 2021 10:47

Kdepak, kabel opravdu ničím nenahradíš, hlavně ten optickej. ;-)
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 1. 2. 2021 11:24

Čest. A nabídne teda Nordic něco v rámci té poslední aukce nebo vůbec nic ?
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 1. 2. 2021 13:54

Nikdy nedokázal nabídnout nic výhodného.
hgfdsa
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků