DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod imaster 29. 7. 2021 11:22

Vsak ta rychlost neni omezena. Je dána mistem kde se nachazite a pristrojem, ktery pouzivate. 5G je proto, ze je pro tuto sit pripravena. Ja zadny podvod nevidim, a to tu kartu pouzivam od lonska.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 29. 7. 2021 12:25

Ze to 5G umi, jeste neznamena, ze tam operator 5G zpristupnil. Znepristupneni 5G neznamena omezovani rychlosti.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod juandon 29. 7. 2021 13:57

Docela by mne zajímalo, na jak dlouho jsou tyto karty plánovány a jakým způsobem z toho pak vycouvají, když není stanovena expirace karty ani tarifu, který se ke kartě vztahuje. Management snad musel počítat s budoucím poklesem hodnoty peněz, který je poslední roky enormní. Pokud by to bylo tak, že by karty byly s neomezenou životností, jak to teď vypadá, tak za 100Gb stále stejných 300 Kč by za pár roků mělo daleko menší reálnou hodnotu, postupem inflace by tedy docházelo k neustálému zlevňování pro uživatele a to se mi nechce věřit.
juandon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leoš27 29. 7. 2021 14:35

Předplacené SIM v O2 5G síti zatím nejsou připojeny. A to platí i pro Datamánii, která předplacenou SIM je. Podle vyjádření z O2 se to má v budoucnosti změnit. Má to platit pro ISIM, které 5G podporují, což jsou také SIM Datamánie. Takže ještě jednou a znovu: Toto platí obecně pro předplacené SIM karty. To je celé.
Leoš27
Junior

Odeslat příspěvekod radim 29. 7. 2021 14:37

juandon: Ale vždyť to tak je. Reálná hodnota 1 GB v čase stále klesá, proč by měla být konstatní nebo dokonce stoupat? Rychlost internetu neustále stoupá, takže čas potřebný k přenesení 1 GB se stále zkracuje a tím i čas zatížení sítě.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod brumak 29. 7. 2021 14:38

juandon píše:Docela by mne zajímalo, na jak dlouho jsou tyto karty plánovány a jakým způsobem z toho pak vycouvají, když není stanovena expirace karty ani tarifu, který se ke kartě vztahuje. Management snad musel počítat s budoucím poklesem hodnoty peněz, který je poslední roky enormní. Pokud by to bylo tak, že by karty byly s neomezenou životností, jak to teď vypadá, tak za 100Gb stále stejných 300 Kč by za pár roků mělo daleko menší reálnou hodnotu, postupem inflace by tedy docházelo k neustálému zlevňování pro uživatele a to se mi nechce věřit.


Objektivně snad data zlevňujou o víc než 3% (inflace) za rok, ne? Jenom tady se všichni tváří, že specifický trh, a prodávaj nám je nejdráž v Evropě...
brumak
Junior

Odeslat příspěvekod juandon 29. 7. 2021 14:59

Já jsem přeci nevolal po zdražování ani nezlevňování, jenom jsem nevěděl, jak to mají spočítáno, když se neví, jak to s tou hodnotou Kč bude, u paušálu to po 2 letech upraví, ale u Datamánie? A místo zlevňování telekomunikačních služeb jsem zaznamenal pravý opak. Když jsem začínal asi před 7 lety u T-Mbl mimo veř.nabídky s paušálem 280.-Kč za volání v síti+100min mimo, tak postupně chtěli stále víc a min. rok to bylo již 480.-
juandon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ze.us 29. 7. 2021 15:32

u paušálu to po 2 letech upraví, ale u Datamánie?

U predplacenky lze take snadno zmenit cenu balicku. A 100GB jim je, ze?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod juandon 29. 7. 2021 15:38

To jsem nevěděl. Aha, tak teď už to vím. Děkuji za informaci.
juandon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwepo753 29. 7. 2021 16:00

100 GB ti za par let nebude stacit. Ja si take pred 10 lety rikal, ze bych chtel mit 1 GB za 100 Kc, dnes si rikam 100 GB za 100 Kc, za par let budu chtit 1 TB za 100 Kc.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 29. 7. 2021 17:34

Mohu dotaz k dobíjení? Kartu mám z minulého roku, využívám ji občas. Naposledy jsem dobíjel 300Kč v lednu. Nyní je bez kreditu, potřebovat ji budu až koncem srpna.

Nyní mi přišla SMS, že mám kartu do zítra do 20hod. dobít. Jinak "vyprší platnost kreditu a dojde k omezení placených služeb". Znamená to, že když ji nedobiju do zítřejších 20hod., tak karta zanikne a už nebude funkční?

Díky za radu.
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 29. 7. 2021 17:47

Tak k obnovení předčasně vyčerpaného balíčku 100GB, dost jsem se s tím napekloval.
V Moje O2 (ať v mobilní aplikaci, nebo webovsky) to z něčeho připojeného přes jinou SIM či jiným způsobem udělat nejde, to se mnou vykomunikoval O2 Guru na Chatu O2.
Musí se vyndat SIM z modemu a dát do smartfonu (kdybych ho neměl, tak nevím, co budu dělat :-( )

Když jsem na iPhonu s vloženou sim Datamánie přepsal link ze SMS, navedlo mne to do Moje O2 a tam zase nic dělat nešlo, po pokusu obnovit balíček jen další prázdná stránka jen s číslem sim.

Volal jsem tedy na 800 02 02 02 s žádostí o pomoc.
Pán byl ochotný, projížděl se mnou nastavení a divil se, že mi to neudělá, co potřebuji.
A nakonec se mne zeptal: "Co používáte za prohlížeč?". Já na to: "Safari". "Aha, tak použijte Google Chrome...". "I na iPhonu ?!". "Ano.".
No, a poté co jsem ten link ze SMS zadal v Chrome, otevřelo se mi okno, kde bylo správné tlačítko obnovení 100 GB balíčku a to se nakonec podařilo.

Vrátil jsem sim do routeru a už to šlape. 30denní interval se mi posunul vpřed.

Takže tak.
Naposledy upravil Nagant dne 29. 7. 2021 17:48, celkově upraveno 1
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod qwepo753 29. 7. 2021 17:48

Martin Bednar: Pouze by ti propadl kredit, kdybys tam nějaký měl.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 29. 7. 2021 18:03

qwepo753: díky

Já ještě teď volal na O2, kde mi řekli, že když kartu nedobiju 6 měsíců, tak SIM zanikne.
Tak nevím...
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod qwepo753 29. 7. 2021 18:06

Však to vyzkoušej, můžeš přece koupit zatím ještě jinou.
qwepo753
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků