DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod polda 26. 11. 2022 22:49

Přenést číslo lze kdykoli
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 27. 11. 2022 11:08

Jestli nevadí že číslo nebude fungovat v zahraničí...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 27. 11. 2022 11:22

ziki píše:Zdravím, nevíte jestli je možné, přenést číslo na již používanou SIM Datamánie :?:

Určitě jde, taky jsem přenášel po nějaké době od aktivace z Oskarty
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michal 27. 11. 2022 11:43

JiříTechnik píše:
anonymius píše:To je nejaky divny, co mas za telefon ? Zkus jinej ci vyvolat bandlock na jiny pasmo napr. pres Netmonster...

Bohužel Pixel 6, na nic jiného než 800MHz mě to u O2 nepustí, u T-Mobile ano...


To nebude telefonem. Mám to stejně, prohodím SIMky, telefon se připojí na stejnou BTS, ale pásma jsou jiná. Operátoři můžou sdílet stožáry, to ale neznamená, že musí sdílet i zbytek HW. Na stejné adrese může O2 vysílat jen 800 a T-Mobile 800+1800, 2100 ... . Na druhou stranu, vyšší frekvence nebo spojení pásem ještě automaticky nezaručuje vyšší rychlost, tam kde je velký provoz, může být LTE+ klidně pomalejší, než nezatížená 800.
Michal
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 27. 11. 2022 12:52

ziki píše:Zdravím, nevíte jestli je možné, přenést číslo na již používanou SIM Datamánie :?: Chtěl bych si na Datamánii přenést číslo, ale nejdříve tak v prvním kvartálu příštího roku nebo spíš až na jaře, ale SIMku Datamánie z loňské edice bych měl aktivovat asi už do letošního konce roku, aby nepropadla. Když bych teda aktivoval Datamánii už nyní, nebude pak problém na ni přenést číslo? :hm

Jak píše výše hauzz, jestli ti nebude vadit nefunkčnost SIM v zahraničí. A já dodám, jestli ti nebudou vadit poměrně vysoké ceny za volání a SMS.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 27. 11. 2022 21:09

Díky za informace, když jsem v minulosti někdy přenášel číslo, tak vždycky na fungl novou SIMku. Jinak na Datamánii nechci přenášet své hlavní soukromé číslo, ale podružné, které mám na různé registrace a na všechno možné, kde se požaduje telefon, ale kde nechci uvádět své hlavní číslo. A taky bych chtěl zredukovat počet aktivních SIM karet :D. Takže nefungování v zahraničí asi nebude vadit, běžně z toho volat neplánuji (na nárazové použití 15 Kč/den se občas může hodit), SMS asi taky ne a když tak 2 Kč za příležitostnou SMS zas taková tragédie není (Kaktus, Oskarta, Bleskmobil, Mobil.cz mají základ 1,5 Kč/SMS) a 100 GB se občas hodí.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 27. 11. 2022 21:14

Tak potom v pořádku B)
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 29. 11. 2022 17:38

Tak jeste asi muj posledni hejt na Datamanii. Podle rady operatora jsem volal operatorovi a chtel nechat zjistit kde je problem. Dostalo se mi omluvy za spatnou informaci od operatora, ktery mi rekl, ze opertor muze neco zjistovat ;)
Proste to tak je, duvodu muze byt hodne. Antena natocena na jinou stranu.. Nezarucuji 100% pokryti.
A jeste je pry rozdil v signalu. To, ze je plny signal jeste neznamena, ze je silny signal i na data.
Uz mam na prosinec koupenyho Kaktuse a budu sledovat jestli se neobjevi neco od VDF.
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod 4ehite-Prosti 2. 12. 2022 17:44

To jsem zvědavej co lepšího najdeš, asi nic...
4ehite sa prosti
4ehite-Prosti
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 2. 12. 2022 19:58

100GB nikde.
Ted mam Kaktus, 11GB za 150,-(Aukro). Vzal jsem to na zkousku jako T-M. Stejne misto, stejny vysilac, bezna rychlost 8-20Mbit. Naprosto dostatecne. Pokud se pres Vanoce neobjevi nejaka akce, prejdu na firemni T-M. 20GB plnou rychlosti, pak 3Mbity. Pokud bych se bez nejakeho vyrazneho omezovani vesel do 16GB, vzal bych mensi tarif.
A nebo se pokusim nastudovat to bonusove dobijeni u Kaktusu :D
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 20:16

T-Mobile kdysi nabízel pevný internet vzduchem 20/5 za 399 Kč bez limitu objemu dat. Byl k tomu dodávaný modem Huawei B525.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nereknujaksejmenuju 4. 12. 2022 23:12

Nevíte, zda lze dobít jen 200 Kč? Dřív jsem to tak dělával z mobilu přes IB FIO. Ted všude u O2 čtu, že minimum je 300. Bleskmobil ale dvoukilem dobíjet jde, občas to z toho Fia dělám kolegyni v práci.

Jde mi o to, dobít jednu teď nepoužívanou Datamánii s trochou starého kreditu, jehož platnost končí v úterý. Ale aby se mi neaktivovalo čerpání těch 100 GB, což by dobití 300Kč udělalo.
Takže pokud z Fio odešlu dobití jen 200Kč, jestli to platnost kreditu prodlouží o půlrok, nebo se s prodloužením platnosti nic nestane (bo jsem přeci nedodržel to O5 žádané tříkilo), a jen se ty dvě stovky připíšou ke starému.
nereknujaksejmenuju
Junior

Odeslat příspěvekod peta809 4. 12. 2022 23:26

Dobíjet 200 Kč přes IB podporujících bank jde i nadále.
peta809
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 5. 12. 2022 02:12

nereknujaksejmenuju píše:Nevíte, zda lze dobít jen 200 Kč? Dřív jsem to tak dělával z mobilu přes IB FIO. Ted všude u O2 čtu, že minimum je 300. Bleskmobil ale dvoukilem dobíjet jde, občas to z toho Fia dělám kolegyni v práci.

Jde mi o to, dobít jednu teď nepoužívanou Datamánii s trochou starého kreditu, jehož platnost končí v úterý. Ale aby se mi neaktivovalo čerpání těch 100 GB, což by dobití 300Kč udělalo.
Takže pokud z Fio odešlu dobití jen 200Kč, jestli to platnost kreditu prodlouží o půlrok, nebo se s prodloužením platnosti nic nestane (bo jsem přeci nedodržel to O5 žádané tříkilo), a jen se ty dvě stovky připíšou ke starému.



A nemuzes si dobit 300 a zavolat si?
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2022 06:02

Tím by si nepomohl.
jjrr
osobne

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků