DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ludek_II 5. 12. 2022 07:01

Jde dobít kredit i za 200 Kč.
Ludek_II
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 5. 12. 2022 07:40

jjrr píše:Tím by si nepomohl.


Jak to, že ne? Nabije za 300 Kč, něco provolá, bude tam mít pod 300 = data se mu neaktivují.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod anonymius 5. 12. 2022 07:49

Dobije a balicek se hned aktivuje...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 5. 12. 2022 08:16

Přesně tak.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod nehyba 5. 12. 2022 08:23

nereknujaksejmenuju píše:Nevíte, zda lze dobít jen 200 Kč? Dřív jsem to tak dělával z mobilu přes IB FIO. Ted všude u O2 čtu, že minimum je 300. Bleskmobil ale dvoukilem dobíjet jde, občas to z toho Fia dělám kolegyni v práci.

Jde mi o to, dobít jednu teď nepoužívanou Datamánii s trochou starého kreditu, jehož platnost končí v úterý. Ale aby se mi neaktivovalo čerpání těch 100 GB, což by dobití 300Kč udělalo.
Takže pokud z Fio odešlu dobití jen 200Kč, jestli to platnost kreditu prodlouží o půlrok, nebo se s prodloužením platnosti nic nestane (bo jsem přeci nedodržel to O5 žádané tříkilo), a jen se ty dvě stovky připíšou ke starému.


dobít jde i třeba 208kč(dobíjím takto,protože občas mi odejde nějaká sms na FON) ale platnost karty se prodlouží jen o šest měsícu. Při dobití 500 a výš se prodlouží o 12 měsícu
nehyba
Junior

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 5. 12. 2022 09:43

anonymius píše:Dobije a balicek se hned aktivuje...


Jo, aha, pravda, ja cetl, že ten balicek mu končí v úterý :D Ne, to mu končí platnost kreditu/sim.
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod P1x3lo 5. 12. 2022 10:04

radim píše:Ne, bazoš.

No když to aktivuješ, tak přijdeš o ten kredit 300 Kč. Otázka je, k čemu by to bylo dobré. Prodloužila by se sice platnost toho tarifu, ale vyplatilo by se to?

Ten litr je přece normální vánoční akce - "sleva" 1000 Kč na krámy. Snad sis nemyslel, že to dostaneš v hotovosti nebo v podobě kreditu?


Tak jsem to nakonec taky prodal za 600Kč 8-) Nemám pro tu kartu využití a nechtěl jsem ji aktivovat a pak něco řešit..
P1x3lo
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 5. 12. 2022 14:04

Nástroj na měření rychlosti sítě od ČTÚ i pro mobily. K dispozici je aplikace NetTest pro Android

V loňském roce spustil Český telekomunikační úřad (ČTÚ) svůj webový nástroj NetTest na měření skutečné rychlosti internetu. Nástroj dokáže změřit rychlost stahování (download), nahrávání (upload) a dobu odezvy (ping).

Výhodou je tzv. certifikované měření, které zaznamená výsledky do PDF dokumentu a ten potom může zákazník použít pro reklamaci špatné kvality (rychlosti) služeb u operátora.

https://mobilmania.zive.cz/clanky/nastr ... fault.aspx

https://play.google.com/store/apps/deta ... droid.prod
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido 5. 12. 2022 18:30

Setkal jste se někdo s problémy s 5G SIM? V telefonu funguje normálně ale když jí dám do modemu, každou chvíli se restartuje. Se starší kartou bez 5G to nedělá.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 5. 12. 2022 20:00

Ne, otec má tu novou sim v modemu MR200 a v pohodě. Net mu běží parádně a nerestartuje se nic.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod AttaliaCZ 5. 12. 2022 20:28

Já když potřeboval reklamovat vypadky, pustil jsem si ping tester po sekunde a poslal jim vypis z logu. Evidentne to sedelo s vypadky v logu routeru, bo bez reci za dva dny prificel technik a opravil to :)
AttaliaCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 5. 12. 2022 20:45

No ale pokud bude v doku**amentu i logo ČTǓ, nelze vyloučit, že přijede už druhý den ráno. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nereknujaksejmenuju 5. 12. 2022 22:23

Tak dobití 200 zafungovalo, kredit se mi tedy podařilo udržet pod 300, tj. 100GB se neaktivovalo. Platnost do 9.6.2023, kdy bude nutno sice znovu dobit, to už ale pro ten objem dat budu mit využití při častějších pobytech na chalupě než ted přes zimu (ted mi stačí v mobilu pár GB měsíčně nasyslených na Kaktusu "zadarmo" přes 1000Kč bonus z triplSIM s půlroční platností). A pak už si budu moct i dát příští dobití za 500 a mít tak případně zas i rok SIM bez starání se o její expiraci v šuplíku.
nereknujaksejmenuju
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 7. 12. 2022 06:23

Jaky je vhodny 4G modem pro datamanii s prihlednutim k tomu, ze ma v siti O2 nizsi prioritu a rychlosti nebudou kosmicke. Kamarad nameril cca 30/20 Mbs v Praze na modemu Huawei B310, ale ten uz je letitej.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 7. 12. 2022 06:30

Neřeknu: ono stačí dobít jednou za 12 měsíců 200 ale s tím že ty 2 kila po půl roce propadnou nebo těsně před vypršením kreditu další 2 kila a je měsíc netu a další půlrok s kilem na kartě...
hauzz
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků