DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Elnc 7. 12. 2022 06:45

jenik3 píše:Jaky je vhodny 4G modem pro datamanii s prihlednutim k tomu, ze ma v siti O2 nizsi prioritu a rychlosti nebudou kosmicke. Kamarad nameril cca 30/20 Mbs v Praze na modemu Huawei B310, ale ten uz je letitej.

Jakýkoliv, třeba TP-Link TL-MR150, TL-MR6400 apod. Jinak jsou to pochopitelně modemy s routerem. Sehnat čistě LTE modem je nadlidský úkon, leda si něco stvořit z Mikrotiku.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik3 7. 12. 2022 08:02

Pochopitelene mam na mysli "krabičku" na doma.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 7. 12. 2022 08:16

Však ty výše uvedené TP-Linky jsou na doma.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod retron 7. 12. 2022 20:32

má tu někdo zkušenost co se stane s Datamánií rok od aktivace bez dobití? Definitivně zdechne nebo lze třeba ještě do měsíce oživit dobitím kreditu?
retron
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamek1999 7. 12. 2022 22:59

Mam aktualni zkusenost, 13. mesic po aktivaci bez dobiti definitivne zdechne, simkarta se neprihlasi do site a v mojeo2 pise "Neplatné přihlašovací údaje.". Ozivit dobitim kreditu ani nevim jak by to bylo mozne dobit?

Edit: Nejde ani dobit, pise to: "Je nám líto, ale toto telefonní číslo nemůžeme dobít. Není naše nebo nejde o předplacenou kartu."
Naposledy upravil adamek1999 dne 8. 12. 2022 17:31, celkově upraveno 1
adamek1999
Junior

Odeslat příspěvekod Oesy 8. 12. 2022 00:26

Prostě platnost SIM je 12 měsíců, co tu řešíte?
Oesy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 12. 2022 09:05

Dobít to můžeš zkusit, pokud nebude simka v systému tak to nedovolí dobít.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 8. 12. 2022 09:08

Kdyby někdo jednu neaktivovanou SIM datamanie chtěl tak ať mi napíše SZ. Myslel jsem si, že se bude časem hodit, ale větší data stejně potrebuji na cestách a to hlavně v zahraničí.
Nechci na tom nějak vydělávat a moc se tím zabývat, takže nejlépe osobní převzetí u v práci v Jenči nebo doma v Kladně.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Michal 8. 12. 2022 09:57

Fido píše:Setkal jste se někdo s problémy s 5G SIM? V telefonu funguje normálně ale když jí dám do modemu, každou chvíli se restartuje. Se starší kartou bez 5G to nedělá.


To bude spíš tím modemem. Např. kapesní modem od D-Linku DWR-2101 prý má přesně tuhle vadu, na 4G funguje normálně, na 5G se restartuje. Výrobce s tím delší dobu nic nedělá. A to za ten klump chtějí 13 tisíc...
Michal
Junior

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 8. 12. 2022 11:09

Chtěl bych upozornit místní Melody Bojs, že mi přišla SMS, že do 15.12. je při dobití na Prodeyně O2 bonus 50 Kč. Konec hlášení. :D

Ale raději se na té prodejně napřed zeptejte, ať mi pak nenadáváte. Kdyby to náhodou pro vaše číslo neplatilo. :D
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2022 04:23

JayDeeSq píše:....většinou je LTE síť dosti vytížená a v podstatě pod Cat16, ideálně spíše Cat20 si člověk moc neškrtne.

kde se dá zjistit, jaké LTE Cat. má smartphone, u některých to uvádí GSM arena, ale zdaleka ne u všech, je na to nějaká aplikace, která tu hodnotu dokáže zobrazit, nebo webové stránky s těmito specifikacemi?
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 9. 12. 2022 08:18

Zatím to vždy bylo na krabičce telefonu .
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 9. 12. 2022 08:41

Aha, díky, to je zřejmě asi jediná možnost, jak to zjistit

tak jsem hledal na krabičce Moto G8 Power, kterou mám, a nikde není LTE Cat. uvedena, ani v návodu, jsou tam jen LTE pásma, jediný zdroj, kde je to uvedeno, je GSMarena
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fido 11. 12. 2022 22:21

Tak jedna aktuální zkušenost.
Aktivoval jsem skoro rok nepoužívanou kartu aby nepropadla. A data chtěl vysosat.
Podařilo se mi vysosat cca 37 GB, pak to spadlo na edge a na LTE to už 3 dny nemůžu zpátky dostat. Zkoušel jsem to ve 3 mobilech a ve všech to samé. Jen edge a tím pádem mizerná rychlost. Druhá dlouho používaná karta funguje ve všech úplně normálně na LTE.
Připadá mi, že O2 nějak sleduje spotřebu a škrtí to.
Fido
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 11. 12. 2022 22:52

Zkus se natvrdo prepnout na 4G. Pouzivam to na datove karte aby se mi neprepinala kvuli slabsimu signalu. Pak ale budes mit bud 4G a nebo nic.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xsquarestudio.forcelte&hl=cs&gl=US
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků