DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod petison 7. 3. 2021 14:34

Přišla mi sms , že končí zítra platnost kreditu. Ještě je po této době lhůta 6 měsíců než karta propadne? Stačí dobít až za těch necelých půl roku? Dík
petison
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 7. 3. 2021 17:55

Platnost předplacené karty je 12 měsíců od posledního dobití. Doba platnosti běžného kreditu závisí na hodnotě jednorázového dobití a určuje jí dobití s nejdelší expirací.
Doba platnosti bonusového kreditu je nezávislá na době platnosti běžného kreditu. Uplynutím doby platnosti zbývající kredit propadá.

Platnost kreditu 12 měsíců při dobití nad 500 Kč, do 499 Kč 6 měsíců. Minimální dobíjená částka je 300 Kč. Platnost samotné SIM karty je 12 měsíců od posledního dobití, nehledě na dobíjenou částku. Takže, ANO, stačí dobít za necelých 6 měsíců 300 Kč.
anonymni

Odeslat příspěvekod pctrend 7. 3. 2021 19:16

Myslím, že O2 opravdu záměrně tyto karty brzdí a začalo to od začátku tohoto roku. V místě kde je rychlost běžně okolo 20MB to jede max. 1-2MB. Pokud modem restartuji, tak rychlost vzroste na těch 20MB, ale po dvou až třech minutách opět spadne na minimum. Loni jsem bez problémů na chatě sledoval O2TV dnes to již nejde. Zkoušel jsem tři různé modemy a je to pořád stejné. Na telefonu to jede OK, tak nám to asi chtějí znechutit.
pctrend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 7. 3. 2021 19:21

To snad ne.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davsopl 7. 3. 2021 20:24

Tento měsíc budu dobíjet a následně vyzkouším rychlost. Pokud se bude opakovat, že je ta rychlost jako posledně tak nehorázně škrcená oproti běžnému tarifu O2, budu podávat reklamaci.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 17. 3. 2021 12:54

pctrend píše:Zkoušel jsem tři různé modemy a je to pořád stejné.

Jaké typy modemů jsi, prosím, zkoušel?
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 17. 3. 2021 13:15

Osobně ten poznatek o škrcení nepozoruji. Celou dobu co kartu vlastním (od uvedení ), mám na místech chalupa, práce, domov přibližně vždy stejnou rychlost. Dokonce na chalupě (Jeseníky) sdílí vysílač O2 společně s TM a rychlost tam mám +- stejnou, jako pevný internet vzduchem od TM.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mzahradnik 17. 3. 2021 16:14

Já ji mám od podzimu. Možná na začátku to bylo o něco rychlejší, ale to jsem neměřil. Teď to často měřím, a je tam max. 10 Mbit. Což je na O2 takový standart.

-- 17. 3. 2021 16:15 --

Nedovedu si představit, že by LTE od O2 bylo někdy rychlejší.
mzahradnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pctrend 17. 3. 2021 17:58

Nagant píše:
pctrend píše:Zkoušel jsem tři různé modemy a je to pořád stejné.

Jaké typy modemů jsi, prosím, zkoušel?

Huawei B315, Zyxel LTE 4506, HUAWEI E5180
pctrend
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 17. 3. 2021 19:26

Díky. Já jedu na Huawei B535-232 s našroubovanými anténkami, latence do 25ms, upload i download 10-12 Mbit/s. Centrum Hradce Králové.

S čím mám problém já, že jakmile dám na PC stahovat byť jen jediný velký soubor (Ulozto apod.), tak je v celé síti nepracovatelno pro dlouhé odezvy, při dvou souborech už nejde ani web v jiných oknech, na tabletu přes wifi příšerné odezvy.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod LGA 4. 4. 2021 06:32

Já jsem svého času používal program NetLimiter. Uměl omezit rychlost jednotlivých vláken při stahování.
LGA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nagant 4. 4. 2021 17:54

Díky za tip, mrknu na to, zda by mi to vyhovovalo.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 4. 2021 09:18

Ještě fungují odměny za dobití? Mám dojem že minule už mi kód nepřišel
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 6. 4. 2021 10:01

Fungují
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 4. 2021 16:02

funguje a dostal jsem kilčo navrch :-)
jen je pro mě záhadou, proč mi minule nepřišel ten kód
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků