DATAMÁNIE aneb 100 GB a 1000GB dat od O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod markus-131 20. 8. 2020 11:26

tomd píše:
markus-131 píše:tak ja sem celej 100gb projel a dobyl sem 300kč a žadnej problem.zase naskočilo 100gb.


A co se stalo po tom projetí 100GB? Přišla nějaká SMS? Dobyls až po projetí a zastavení internetu?
Zkusil někdo, když tam má kredit, strhne to hned těch 15 Kč?


nestrhlo mě nikdo nic děcka to na chatě cucli do nule bylo to v patek a v nedělu sem na sazce dobil 300kč a něž sem dojel na chatu jelo to mam sim pichlou v routru.sms na routru nepoznam v přihlašeni na o2 je 100gb a naskočila tam jen platnost sim.ktera tam před nebyla.
markus-131
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 20. 8. 2020 11:33

narg píše:
Pajkyt píše:
narg píše:muzete, ale musis se aktivovat do konce roku 2021, po tom datu se vsechny neaktivovane karty samy smazou

To že se musí aktivovat do konce roku 2021 najdu kde?

řek mi to operator o2 na facebooku, spis asi nahodou, primo na to jsem se ho neptal.


Mě karta došla dneska. V letáku nic použitelného nebylo, tak jsem hned volal O2 guru o další informace. O2 guru nevěděla, přepojila mě na pracovnici pro předplacené karty, tam info, že musím aktivovat do konce roku 2020. Když jsem se ptal, kde to je, prý někde v podmínkách. Jinak potvrdila hlavní údaje:

1) karta platí rok od data aktivace
2) když karta není dobitá, tak "spí", tedy můžu teď aktivovat, za měsíc či po prodatování uložit do šuplíku a vytáhnout někdy počátek července, dobít 600 Kč, a celé přítí léto datovat
3) prodloužení platnosti karty je standardní - když dobiju 300-499 Kč, prodlužuje se o 6 měsíců, když dobiju 500 Kč a více, prodlužuje se o rok

Kdybyste něko někde objevil písemné údaje o tom, do kdy je třeba kartu aktivovat, hoďte to sem. Ten rok 2021 by byl zajímavější.
Naposledy upravil xlendi dne 20. 8. 2020 13:16, celkově upraveno 2
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod JardaSY 20. 8. 2020 11:34

JardaSY píše:
sullaemail píše:
JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Na volání koukněte na Emtéčko, pokud si ho pořídíte oba, voláte si a posíláte SMS zdarma. Pokud potřebujete neomezený tarif tak za 300 Kč. Nebo 200 minut a 40 SMS za 155 Kč. Není to ale předplacenka. VoLTE na vypínání dat nepomůže, také hledám nějaké řešení.

Emtecko jsem zvažoval, ale volat můžeme mezi sebou přes WhatsApp nebo podobnou platformu. 200 minut je příliš. Sháním předplacenku s voláním kolem 1kč bez podmínek. Vypadá to, že opravdu neexistuje. Nejbližší je tomu Sazkamobil a GoMobil. Příkláním se k tomu druhýmu kvůli pokrytí.

-- 20. 8. 2020 12:23 --

imaster píše:
JardaSY píše:Zdravím datamaniaky!

Každopádně, pojďme ještě jednou otevřít téma ohledně druhé SIM na volání a internet. Zatím se rozhodují mezi GoMobil a SazkaMobil. Podmínky vypadají podobně (v případě dobití 300 - volání za korunu na měsíc). U GoMobil nicméně pouze do konce roku, na druhou stranu působí u T-Mobile, sazka u Vodafone.
Další věc, co mi vadí je, že v případě hovoru ze SIM na volání se vypínají data na datové SIM.. to může být frustrující v případě hotspot připojení. Řešením je VoLTE - nevirtuální operátor nebo DSDA telefon.
Pokud se v něčem mýlím, opravte mě prosím.

Tohle jsem pořešil přes Mtéčko. Navzájem si voláme zdarma a jí mám tarif mini, protože neprovolám, přítelkyně má tarif malé, 200 min. ji stačí.
https://www.emtecko.cz/trz/cenik-zame.html


Díky za tip. Pro někoho určitě super. Já ale nikdy nebudu řešit kdo má jakou síť. Co půjde, budu volat přes WhatsApp/Messenger/Teams. Zbytek bude nutný zlo :-D
Takže nejspíše ten GoMobil. Za 300 vlastně měsíc volám zadarmo (max 150 minut) a pak za 2kč - dalších 150 minut dokud kredit nedojde (třeba dva nebo tři další měsíce).


Ted ještě koukám, že Bleskmobil nabízí balíček 50 minut za 50kč. U nich teď jsem, tak nakonec možná i zůstanu a zkusím, jestli mi to bude vycházet.
JardaSY
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod XLADI 20. 8. 2020 12:20

Tak jak tedy jednou GURU napíšou do 3 měsíců, pak konec roku 2021 pak 2020 přitom nikde není oficiální informace si to cucají z prstu nebo co? To je tak těžké napsat platnost když to nebyli schopni napsat nikam jinam? Díval jsem se do obchodních podmínek, hledal na simce nějaké datum platnosti a nic. Podle mě by měla být platná 2 roky od nákupu po dobu platnosti záruky.
XLADI
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 20. 8. 2020 12:23

markus-131 píše:tak ja sem celej 100gb projel a dobyl sem 300kč a žadnej problem.zase naskočilo 100gb.

Tak to ano. Pokud udržuješ kredit pod 15 Kč, o peníze nepřijdeš.
Ale pokud bys měl kredit aspoň 15 Kč, mělo by to strhnout těch 15 Kč.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2020 14:28

Nechápu, proč by to mělo strhávat 15 Kč, prostě se automaticky obnoví balíček 100GB.
Naposledy upravil anonymni dne 20. 8. 2020 15:04, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod imaster 20. 8. 2020 14:49

sullaemail píše:Nechápu, proč by tomělo strhávat 15 Kč, prostě se automaticky obnoví balíček 100GB.

Taky si myslím. Pokud tam mám 300 a více, po vyčerpání dat přijde SMS a já okamžitě obnovím. Ale pokud tam je pod 300, tak se při prvním pokusu o připojení nebo hovor aktivuje balíček Den základ a strhne to 15 korun.
Tak jsem to pochopil , pokud se mýlím, opravte mě.
Momentálně tam mám -3,84 korun za 2x sms. mobil ihned po vložení sim odeslal dvě sms , jedna šla do zahraničí a druhá do Vodafone. Tu zahraniční bych i chápal, myslím že to mělo něco společné s ověřením xiaomi účtu , zabezpečení při změně sim karty. Ten Vodafone ale nechápu. Přitom ta do zahraniční stála jen 1,84 a ta do Vodafone 2 koruny.
imaster
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2020 15:07

Za devatero stránkami v diskusi zpět, je docela jasná zkušenost po spotřebování 100 GB balíčku. Prostě se sám automaticky obnovil a běželo nové 30 denní období...strana 53.
anonymni

Odeslat příspěvekod m4rk3J 20. 8. 2020 15:48

Tak v 16:44 mi přišel kód na odměnu za dobití (mám přenesené číslo) :D jen pro info.. dobíjel jsem 7.8., ale alespoň něco :)
m4rk3J
Junior

Odeslat příspěvekod Mirek.P 20. 8. 2020 16:11

sullaemail píše:Za devatero stránkami v diskusi zpět, je docela jasná zkušenost po spotřebování 100 GB balíčku. Prostě se sám automaticky obnovil a běželo nové 30 denní období...strana 53.

Takže pokud data vyčerpám např. za deset dni, mám alespoň kredit 300kc, tak se automaticky aktivuje novych 100GB? Chápu to správně?
Mirek.P
Junior

Odeslat příspěvekod sabai 20. 8. 2020 16:16

Ano.
sabai
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2020 16:18

Mirek.P píše:Takže pokud data vyčerpám např. za deset dni, mám alespoň kredit 300kc, tak se automaticky aktivuje novych 100GB? Chápu to správně?

Velmi správně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 20. 8. 2020 16:25

Mirek.P píše:
sullaemail píše:Za devatero stránkami v diskusi zpět, je docela jasná zkušenost po spotřebování 100 GB balíčku. Prostě se sám automaticky obnovil a běželo nové 30 denní období...strana 53.

Takže pokud data vyčerpám např. za deset dni, mám alespoň kredit 300kc, tak se automaticky aktivuje novych 100GB? Chápu to správně?

No, osobní zkušenost nemám, podle toho co píše KrylP tak to přesně tak funguje!
anonymni

Odeslat příspěvekod KrylP 20. 8. 2020 16:51

Nechápu to, nestačí to jednou napsat, vypadá, že někteří mají chápání lenochoda. Líný si něco přečíst, jen tu pořád prudí se stejnýma otázka... "chápu to správně?..."
Výhoda předplacenek, když máš prachy voláš a datuješ, pro některé těžko pochopit.

-- 20. 8. 2020 17:53 --

m4rk3J píše:Tak v 16:44 mi přišel kód na odměnu za dobití (mám přenesené číslo) :D jen pro info.. dobíjel jsem 7.8., ale alespoň něco :)


Ty máš samošku OK ?
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod m4rk3J 20. 8. 2020 17:00

Nemám, ale alespoň tu odměnu už opravili.
m4rk3J
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků