O2 Předplacená karta GO neomezeně - fakt dobré?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 12. 2020 22:50

V tarifech, operátorech, různých programech mobilních operatorů se nevyznám, mobily a dění okolo nesleduju vůbec (a celkem mě prostě ani nezajímá :-) ) - mám nějakou pofiderní předplacenou sim kartu od vodafone koupenou někdy před snad 10+ lety :-), volání mimo vodafone mě myslím stojí 7,9 kč za minutu :-).... Fakt to dění okolo nesleduju a tak můj dotaz bude asi hloupý :-).

Ale omylem jsem dneska v Tescu narazil na předplacenou sim kartu O2, konkrétně O2 Předplacená karta GO neomezeně (tato myslím):

https://www.mall.cz/mobilni-operatori/o ... twQAvD_BwE

V tescu byla ve slevě za (myslím) 90 nebo 99 Kč... Mělo by tam být výchozích 150 Kč kreditu a +100 kč kreditu za první dobití... Co mě ale zaujal a překvapilo bylo že údajně mě volání každý den do jakkékoliv sítě v ČR stojí JEN 20 kč a pak si můžu volat kolikrát chci, kam chci (v rámci ČR), do jakkékoliv sítě a mám to ten den zdarm a neomezeně... Přijde mi to dost výhodné, proto se chci zeptat jestli jsem to já jako mobilní noob pochopil správně...? Fakt denně zaplatím vždy jen 20 kč a pak mám volání jakkoliv dlouho a opakovaně (v rámci toho dne), kamkoliv v ČR neomezeně/zdarma...? A ve dnech kdy nikam nevolám mi to z kreditu nesebere NIC...?

Není tam nějaká "skrytý vyjímka" a chyták...? Fakt je to až tak výhodné a jednoduché...? Jak dlouho je platný ten počáteční 150 kč kredit od aktivace SIM karty...?

Díky

-- 17. 12. 2020 22:54 --

A ještě se zeptám, je nějaká jiná podobně výhodná nabídka od jiného operátora na "neomezené volání" v daném dni/časovém úseku pro předplacené karty (tarify mě nezajímají/nechci).... O ničem podobném nevím a i o tomhle slyším poprvé...

Ještě Vodafone má myslím předplacenku ale ta stojí 30 kč za den na neomezené volání...

Je ještě něco podobného ale výhodnějšího než ta od O2 za 20 kč na den?

Díky


(...asi jsou to fakt hloupé dotazy ale já mobily a operátory /nabídky fakt nesleduji :-) ).
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 17. 12. 2020 23:19

Jestli je to dobré fakt nevím, nepřijde mi to až tak výhodné. Za 300 pořídíš u Emtéčka flat - https://www.emtecko.cz/trz/
Ale ten tarif co píšeš na předplacenkách O2 skutečně nabízí Den volání za 20 Kč a případně Den volání + SMS za 25 Kč. Aktivuje se prvním hovorem a za další hovory (případně SMS) už do 23:59 neplatíš.
Naposledy upravil anonymni dne 17. 12. 2020 23:27, celkově upraveno 1
anonymni

Odeslat příspěvekod Izibia 17. 12. 2020 23:26

Výhodné je to pro lidi co párkrát do měsíce mají den, kdy zuřivě volají na všechny strany. Pokud bys volal každý den, zaplatíš 600 za měsíc a to je hodně drahé.

U vodafonu za 30 Kč je tam myslím k volání navíc i internet.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 17. 12. 2020 23:30

A Vodafone za těch 30 Kč nabízí i nějaká data. Výhodnost je diskutabilní pokud si spočítá že za 30 dní neomezených dá u O2 bez SMS 600 Kč bez dat...Nic moc. Když za 300 Kč jde sehnat neomezené volání s 1000 SMS od ČEZ mobil, od Emtéčka 10tis.minut+10tis. SMS anebo u Laudatio to je neom. volání+1GB dat. Ale jsou to paušály takže každý měsíc platit. Na druhou stranu kdykoli se dá paušál přenosem čísla během pár dní ukončit.
Neomezenky na hovory/SMS nabízí jako týdenní balíčky i Tescomobile, Bleskmobil, Opencall (ten má bez SMS) - vše v síti O2.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 17. 12. 2020 23:38

Výhodné to samozřejmě není, ale v ČR jsou zákazníci navyklí platit nehorázné ceny bez mrknutí oka a ještě si při tom pochvalovat, jak je to výhodné a levné.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 12. 2020 08:20

Z toho, co tady bylo napsáno, vyplývá, že musíš počítat. Pokud takových dnů budeš mít každý měsíc více než 15, máš lepší paušál, kde platíš měsíčně 300 a můžeš volat, jak chceš. Pokud těch dnů, kdy budeš volat, budeš mít v měsíci méně než 15, tak je výhodnější tato předplacenka. V žádném případě se nedá říct "výhodné to samozřejmě není", to prostě není pravda. Je třeba zvážit, jak volám, a pak podle toho se rozhodnout. V určitých situacích to výhodné je, v určitých ne.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 08:47

To je docela směšné, např. v lichých dnech můžeš volat z telefonu a v sudých z okna?
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod radim 18. 12. 2020 09:02

A co je ti potom, jak kdo volá? A proč zesměšňuješ někoho, kdo volá jinak než ty? Chovej se slušně laskavě. Já třeba taky nevolám častěji než co třetí den, odhadem tak těch 10 dní do měsíce. Proč by to tazatel nemohl mít podobně? Ty víš, jak volá?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 18. 12. 2020 09:42

Tak ať volá jak volá výhodné to prostě není, je to jen další nabídka opa, která je výhodná pro něj. Ne opravdu operátoři u nás nejsou charita a běžné nabídky mají do výhodnosti velmi daleko. Bohužel pořád je většina co jim to baští i s navijákem a ještě nadšeně hýká a umravňuje ty co umí aspoň trochu počítat a proto je náš trh specifický, což tak rádi operátoři zdůrazňují.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hgfdsa 18. 12. 2020 10:35

Presně tak, výhodné to je jen pro operátora.
hgfdsa
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 18. 12. 2020 11:19

Pánové, já se ptal jen na předplacenky :-), ne na paušály a vy mi tady píšete o paušálech :-)...

Nic jiného než tato předplacenka a ta od vodafonu není jo...?

A tato neomezená GO předplacenka za 20kč na den, tam není žádný "skrytý háček" jo...?

Kredit po dobití tam vydrží 6 měsíců než propadne, neví někdo náhodou jak dlouho tam vydrží ten "default" kredit 150 kč...? (U tescomobile to je jen 45 dní), tady to bude asi podobné...? Nebo i ten výchozí kredit (150kč) co je na kartě Neomezeně go vydrží těch 6 měsíců?

díky
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 18. 12. 2020 11:37

Zrovna u toho Tesco inicializační kredit platil půl roku co si pamatuju (jako když dobiješ) vždycky se prodlouží platnost celého kreditu o 6 měsíců. Ale zrovna Vodafone nebo jeho odnož Oskarta má úvodní bonus platnost nejkratší myslím těch 45 dní (nevím přesně z hlavy kolik ale VF to tak na předplacence má). A jak jsem psal na denní bázi neomezenky jen O2 a VF. Ostatní nabízí týdenní nebo měsíční balíčky. A zrovna Tesco nabízí celkem zajímavou retenci pokud 1 měsíc pojedeš za normální cenu ten balíček neomezeně a za měsíc si zavoláš o přenos čísla ke konkurenci tak operátoři nabízí na půl roku neomezené volání+SMS+1GB dat za 199 měsíčně to je slušná cena. Když se k tomu ještě připočte pokud má člověk poblíž Tesco tak 300 nabití může vyjít na pokladně 220kč reálných.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Izibia 18. 12. 2020 13:07

nody.nody píše:A tato neomezená GO předplacenka za 20kč na den, tam není žádný "skrytý háček" jo...?
Není tam háček, až na to že to není na den ale do první půlnoci.
Izibia
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 18. 12. 2020 23:34

hauzz: Já jsem si právě docela jistý že těch "default" 150 kč na sim kartě Tesco Mobile platí jen 45 dní od aktivace sim karty... Četl jsem to (podle mě co si pamatuju) přímo někde na (uvnitř) toho balení tesco sim karty co jsem si koupil... (případně na jejich webu)... Pokud bys do těch 45 dní těch výchozích 150 kč neprotelefonoval a hrozilo propadnutí, tak možná když to dobiješ za těch 300 kč, tak těch nespotřebovaná část z těch prvních/výchozích 150 kč se ti prodlouží na těch 6 měsíců, tím si teďka nejsem jistý.

Izibia: JJ díky za upřesnění, s tím počítám a vím to. Jinak tam nic není jo (háček), ve dnech kdy nevolám tak neplatím NIC...(?). Jen musím mobil matce nastavit aby náhodou nesahal na net a ona neplatila pro pár KB 20 kč za den.
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 19. 12. 2020 00:44

Jinak tam nic není jo (háček), ve dnech kdy nevolám tak neplatím NIC...(?).

Každý rok 24.8. se to připojí majiteli na jeho internetbanking a odčerpá to 22 000 Kč. Pokud je tam menší částka, vybere účet až na nulu. Ale to se dá ošetřit tak že vždycky 23.8. převedeš peníze jinam.

To byl fór. Vážně si nedokážu představit, jaké háčky tam hledáš?
Používal jsem to a fungovalo to jak má. Samozřejmě to dědí všechny nešvary 02, např. jako že když dobiješ menší částku tak O2 za půl roku smázne kredit.
Izibia
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků