VoLTE u dárkového mobilu - povolit nebo zakázat?

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 27. 12. 2020 15:39

Koupil jsem matce k vánocům nový mobil - Huawei Y5 2019. K tomu jsem ji koupil Tesco Mobile sim kartu a dostal nějakou zdarma od Tmobile. Teď používá tu od T mobile. V nastavení mobilu jsem našel možnosti "Volte hovory" (nebo něco tak) povolit nebo zakázat. Default bylo povoleno u obou karet, tak jsem to u obou zákazal, protože nevím co to přesně je :-).

Matka má sim karty na volání, předplacené, nikdy žádný tarif, nepoužívá internet.

Chci se zeptat, mám ty VOLte znovu povolit na obou kartách? Vím že by to mělo zaručovat větší kvalitu hovorů ale nevím a proto jsem to vypnul, jestli to nějak moc nežere baterii navíc a především jestli se za to nějak více neplatí, když voláte s Volte a bez (něco jako SMS a MMS z mého amatérského pohledu). Platí se za to a funguje to a žere baterii atd. prostě úplně normálně jako normální hovory a neexistuje tedy žádný důvod proč jsem to zakázal a měl bych to tedy znovu povolit...? (Přes internet to taky nijak nejde atd...?)

Děkuji
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 27. 12. 2020 16:40

VoLTE nechte zapnuté, na baterce to nepoznáte a kvalita hovorů bude o autobus dál a nic navíc se za to neplatí. Otázka je, jestli to, že to VoLTE v telefonu zapnete skutečně hovory VoLTE zapne, poněvadž třeba u Vodafonu je potřeba VoLTE ještě zapnout v samoobsluze. Nechte VoLTE zapnuté proveďte zkušební hovor, jestli bude během hovoru indikátor signálu zobrazovat LTE či rovnou VoLTE, tak je zapnuté, pokud bude indikátor signálu zobrazovat během hovoru 2G/3G, tak není VoLTE aktivní.
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 28. 12. 2020 01:52

VoLTE hlavně nepodporují všichni operátoři - kromě velké trojky - většina virtuálů včetně Tesco ho nemá (čest výjimkám třeba Emtéčko ho má celkem dlouho). Zpoplatněno je to stejně, výhoda v téměř okamžitém spojení hovoru a lepší kvalitě, a taky se dá využít internet během hovoru na kartě na které probíhá hovor (to se sice dá i s 3G ale pokrytí 3G je celkem na prd a to ho budou vypínat).
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod szantus 28. 12. 2020 09:06

VoLTE je většinou třeba zapnout přes samoobsluhu/operátora i u T-Mobile, mám zkušenost, že pokud máte více hovorů, tak spotřeba energie je s ním nižší (nemusí měnit frekvence/přepínat při hovoru). U některých telefonů Huawei,Honor nebo Xiaomi, se nahoře nezobrazuje ikonka VoLTE - funkčnost se ověří vypnutím Wi-Fi a pokud během hovoru zůstává nahoře ikonka LTE, nebo 4G tak VoLTE je aktivní - pokud se přepne na 2G, či 3G tak není aktivní.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 29. 12. 2020 15:26

Díky všem za info.

A na internet to taky nijak nešahá jo? Veškerá data přístup k internetu jsem matce vypnul.
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Izibia 16. 4. 2021 05:35

Předpokládám, že to na internet šahá - technicky jde o volání přes internet.
Jenomže to celé probíhá v režii operátora, takže nic za internet neplatíš.
Izibia
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků