Aktuální mobilní tarify

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod davsopl 19. 2. 2021 22:52

Nejsou to nějaké aktivační SMS, které se odesílají na pozadí do zahraničí? Ty se platí zvlášť. Např. iMessages, FaceTime, Google, Xiaomi Cloud atd.? Už se to tu probíralo vícekrát. Operátor by měl na infolince říct, za co to je.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 20. 2. 2021 10:04

Nejsou, nic takového neposílám. Navíc mi to svítilo v apce ihned po přenosu čísla.
Ano zavolám na infolinku at mi to vysvětlí. :hm :-)
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 2. 2021 10:21

Tak počítám ,že těch 12kč je za 6minut a 6sms. Jak psal kolega je to poměrná část(za dva dny) pravděpodobně den zúčtování je 20. v měsíci.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod metyn 20. 2. 2021 10:46

+1,dobře ty , dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 20. 2. 2021 11:26

:-)) Já to chápu od začátku. Ovšem pokud mam v tarifu 100ks SMS, tak proč nemam k dispozici prostě 100 ks
v rámci tarifu s tím, že naučtují poměrnou část z pravidelných poplatků. Místo toho, mam k dispozici pouze 6ks SMS a další mi draze učtují :hm Chápu. že takto je to výhodné pro ně.

to polda: přesně tak
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 20. 2. 2021 15:43

Musíš si stěžovat u T-Mobile, ale že s tím uspěješ, moc nedoufám. Mají to takto nastavené už roky zpět. Co vím, tak třeba O2 dává hned na začátku plnou porci vč. dat. nehledě na datum vyúčtování.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 20. 2. 2021 16:43

Tak to ja nevedel, ze to takto maji nastavene roky. Pausal sem u nich nikdy nemel. Prave sem koukal jak me osekali, pritom datovy balicek mam cely jak ma byt.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 21. 2. 2021 06:02

Hm tak maji to na webu,neni co resit.

cituji:

"Pokud váš tarif obsahuje volné minuty a sms, budou vám při změně tarifu propočítány poměrně."


Data můžete využívat v plné výši - dle podmínek vašeho nového tarifu, bez poměrného propočítání dní. Jen tak, abychom vám udělali radost."


Jak to ma Vodafone? Myslim, ze ten daval cele volne jednotky a jen udelali pomernou casti cenu pausalu.

Jinak teda vlastne clovek prejde k Tecku na tarif a plne si ho neuzije, kdyz stejne nemuze volat a psat na plno v ramci pausalu a musi cekat na nove zuctovaci obdobi.To je na palici.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 21. 2. 2021 08:31

Platí část zúčtovacího období tak tam dostane poměrnou část služeb. Není to až tak nelogické naopak nelogické je že data jsou celá.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod davsopl 21. 2. 2021 08:49

Taky bych to tak viděl u T-Mobile. Když chtějí při přenosu účtovat poměrnou částí minuty a sms, ať krátí tedy i data. U Vodafone nevím, jak to je. O2 dávalo plnou porci dat, minut a sms, které byly v paušálu, ale částku řešilo poměrnou částí. Takže se klidně stal paradox, že 18tého v měsíci naběhlo 30 GB dat, neomezené minuty a sms a vyúčtování bylo 20tého. Takže na vyčerpání 30 GB dat byly 2 dny. :-)
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 21. 2. 2021 13:24

hauzz píše:Platí část zúčtovacího období tak tam dostane poměrnou část služeb. Není to až tak nelogické naopak nelogické je že data jsou celá.


Tak jiste 6 kousku je terno i kdyz to je spravedlive,ovsem tvrde si zbytek zaplatim pokud budu chtit tarif vyuzivat do noveho zuctovani. Tak se taky muze v klidu stat,ze ho uzivatel pekne preplati i za tech par dni. No pokud by kratili i data,tak to by bylo uz uplne nepouzitelne. Jeste bych si snad musel dokupovat balik dat.

davsopl: Tak jasne to je pravda,ale furt lepsi kdyz to zustane opovi, kdyz to cele nespotrebujes,nez aby zakaznik platil a nebo to nemohl v uvozovkach pouzivat.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 22. 2. 2021 16:22

Tak když mu na měsíc stačí 100 minut 100 SMS a má pár dní do konce zúčtovacího období tak snad nebude na těch pár dní chtít celých 100 minut +100 SMS když zaplatí jen poměrnou část z paušálu. I tak to zní nelogicky? Otázka je jak byl dotyčný informován že se mu ty minuty a SMS pokrátí při prvním zúčtovacím období. Nikdy jsem se nechtěl zastávat karTelu ale tady mi to vážně přijde logické když vezmu zdravý selský rozum.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod marvy 23. 2. 2021 08:45

Pravdu mas.Tak mala pravdepodobnost ze tech par dni vyuzije 100 sms, ale proste cenikove ceny mimo pausal jsou dost prepalene.
Sice se pokrati pausal,ale jinac to pak naskakuje rychle za vyuzivane sluzby. Maji 3.50Kc za minutu,tak si to vynasob. Nebo se hned musi zakos stahnout a sluby omezit i kdyz je pravda,ze na par dni. Selsky rozum to ano.

S tou informovanosti. Myslim, ze lisacky poslali jen, ze tarif budou delat pomernou casti, o minutach a sms prave ze neinformovali.
marvy
Junior

Odeslat příspěvekod davsopl 23. 2. 2021 09:38

Když ti těch 100 minut a SMS nestačí, měl jsi vzít neomezenku. Těch 100 minut je skoro nic. Teď jsem zrovna volal rodičům na energetickou společnost a než mě přepojili na operátora, uběhlo 20 minut. Bezplatnou linku nemají, takže volání do pevné sítě.
davsopl
Junior

Odeslat příspěvekod marvy 23. 2. 2021 10:49

Ja se bavim o 6 minutach to opravdu nestaci ani na ty 2,3 dny. Nemyslel sem to tak, ze by me nestacilo 100 minut. Ja zatim skoro nevolam,situace se muze zmenit.Par minut bude propadat opovi a sms vetsina. A jen data se moc nevyplati,kdyz maji prepalene volani, to jedine mit 2 simky.Jenze chci mit vsechno jak se rika pod jednou strechou.
marvy
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků