T-Mobile - Letní datové akce

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 18. 7. 2021 23:16

by mě zajímaly přímo lokality a zařízení na kterým je to naměřeno, t-m mám v mobilu už dobrých 6let a takové rychlosti vůbec neznám, sice ne vždy to lítá jak "splašený" v řádech stovek megabitů, ale min těch 30 to šlape všude a to na mobilní připojení je celkem dostačující, s ohledem na cenovou politku t-m, kdy není problém 50% při větší snaze i 60% sleva bych chtěl vidět, kde tohle v Evropě seženete..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod odlisny 19. 7. 2021 01:31

iPhone SE (I. generace) zhruba sedmitisícové město v okrese Opava.
A někde problém bude, když se tady prodávají (prodávaly) na černém trhu simky klidně i za 3 000,-
a pokud máme nejdražšího operátora v Evropě, tak bych se rád dočkal nejlepších služeb, jenže to jaksi nejde dohromady. Kde není konkurence, nic tě nenutí zlepšovat služby.
odlisny
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 19. 7. 2021 06:58

Já za sebe musím bohužel taky říct, že to za moc nestojí. Oproti létu 2019 mám pocit, že je to strašně líné. A to mám pořád stejný telefon.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kluci z Vesnice 19. 7. 2021 08:15

tak dnes jsem zkoušel znova. Na sedačce v obývaku EDGE, načtení dat katastrofa.

Doma u okna sviti LTE 2carky signálu :
Rychlost stahování
9.39 Mb/s
Rychlost nahrávání
0.47 Mb/s
Ping (doba odezvy): 118 ms

Venku LTE 4carky signalu :

Rychlost stahování
2.44 Mb/s
Rychlost nahrávání
1.44 Mb/s
Ping (doba odezvy): 111 ms

používano na Huawei p smart 2019
lokalita: Zátor (okr. Bruntál)

jinak VDF mi tady líta neskutečnou rychlostí ale je fakt že mám novej telefon. tak jeste vyzkousim to O2 datamania jak to pojede.
kluci z Vesnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 19. 7. 2021 08:38

Nové Heřminovy, Ptačí vrch 573 m, betonový stožár - pouze 800MHz tak to bude pretizeny pekne...
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 19. 7. 2021 09:02

odlisny
to je o lidech, na tohle jsem tady poukazoval už dávno, dát 3000 za datamanii se 100GB za 300, když za 420 je u T-M neomezený HD (50GB plnou rychlostí, pak 10Mbit bez limitu dat) je trochu nesmysl, nebo max za 580... Jinak když máš iphone SE (1.gen) tak možná by to chtělo nadávat místo na operátora na sebe, protože iphone se je cat4, to stačilo možná před pár lety, když na lte bylo méně telefonů a datové přenosy byly minimální, dneska už to je nepoužitelné a ta lte síť se od té doby změnila, když máš mobil co podporuje jen to nejzákladnější z LTE sítě (to s čím se v roce 2013 startovalo), tak se nemůžeš divit, že naměříš co naměříš, já mám mobil LTE Cat 16, hekrhy tu dával screen s 330Mbit s mobilem Cat 15..a kluci z vesnice má Cat 6 a má opět pomalý internet. Jinak T-M je na Moravě bohužel slabý, část sítě tam mělo na starost O2 v rámci sharingu a to usnulo na vavřínech a není tam nic, mělo by se to změnit na podzim a snad čistě v režii T-M, v český části republiky je t-m špička, ale zároveň je k tomu třeba mít odpovídající železo, pak ta síť umí dost. Tohle je jinak stejný jako se na 600Mbit wifi síť připojovat se starým zařízením 11mbit a nadávat na operátora, že to má hrozně pomalý. Na Moravě je v současnosti nej asi VDF, O2 je propadák a nebýt sharingu od T-M tak dneska nemá ani základní lte v pplném pokrytí..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kluci z Vesnice 20. 7. 2021 20:18

Tak dnes venku na hřišti asi moje maximum, jinak doma stále bída :) a O2 bylo to stejné... tak šlo dále do světa :D
Přílohy
Screenshot_20210720_211819.jpg
kluci z Vesnice
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jenik3 20. 7. 2021 20:32

Tak ta rychlost byla pech.
Já naměřil 100mbs, což je dáno lokalitou a dostupnosti více frekvenci pro LTE v Praze. Nemůžu si na nic stěžovat. Je to rychlé a levné.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod radim 21. 7. 2021 07:02

JayDeeSq píše:odlisny
to je o lidech, na tohle jsem tady poukazoval už dávno, dát 3000 za datamanii se 100GB za 300, když za 420 je u T-M neomezený HD (50GB plnou rychlostí, pak 10Mbit bez limitu dat) je trochu nesmysl, nebo max za 580...


Nesmysl to nemusí být, když to nepotřebuješ každý měsíc, předplacenka je předplacenka. U paušálu platíš, i když to nepotřebuješ.
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 21. 7. 2021 12:10

paušál je bez závazku, teoreticky taky může být na měsíc nebo v rámci 14dní i méně..sice je to trochu složitější než jen nedobít, ale nereálné to není, než hodit 3000 do vzduchu je možností více..ale tak náš trh je pokřivený a není to vina operátorů ani čtú, ale zákazníků..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lumík930 21. 7. 2021 13:28

No Datamanie už nespíš za 3000 nebudou, každý toho bere pytel.
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod jenik3 22. 7. 2021 19:40

To zákonitě musí odčerpat poptávku po jiných datových službách. 100gb v mobilu stačí, na doma je to s otazníkem.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod qwepo753 22. 7. 2021 19:43

No já doufám, že to odčerpá zákaznîky jiným operátorům a ti poznají také konečně, co to je konkurenční prostředí.
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nereknujaksejmenuju 24. 7. 2021 00:49

Nemate nekdo zkusenost, jestli by slo aktivovat Sportovni leto na teto SIM ? https://www.datart.cz/sim-karta-t-mobil ... darma.html
Teoreticky ano, je tam 200 Kc kredit, jde jen o to, zda se tam da koupit ten balicek za 109. Aby to nebylo jako u te SIM "Twist Online", kde kupovat balicky nelze, jen kredit utracet cerpanim po 0,40 Kc za 1 MB.
Konkretne mi jde o toto. Tu kartu dostanu zadarmo k telefonu https://www.datart.cz/maxcom-mm134-mm134.html . VIP cenu mi to ukazuje 267 Kc. Kdyz tedy odectu 109 Kc, ktere bych dal na jakekoliv jine Twist karte za ten nutny mesicni balicek (nejak dale dobijet na ziskani rocniho 1GB internetu nehodlam), ziskam tim vlastne novy funkcni zalozni telefon za 158 korun. Treba na nejake stale vozeni v aute nebo do supliku na chalupe s nejakou aktivni predplacenkou pro pripad nouzoveho zavolani si, kdyz si svuj telefon necham doma nebo nebo prozvoneni kdyz si ho nekde zalozim nebo vytrousim na zahrade nebo na houbach :-)
nereknujaksejmenuju
Junior

Odeslat příspěvekod t152 24. 7. 2021 07:04

Tato karty dávají v datartu k telefonům a je na nich 200,-kč kreditu a při prvním dobití dostaneš ješte 100,-kč kretidu navíc + 30dní volání na čísla tmobil zdarma.Já dostal tu stejnou už před 2 lety k telefonu a aktivoval jsem ji až ted v červnu.Zaplatil na ni roční balíček 1GB /měsíc. 499,-kč. Při platbě kreditu přes aplikaci ještě 25% kreditu navíc.U mě zaplaceno 250,-kč + bonus 62,50kč
t152
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků