dětské hodinky s 2g sim kartou v česku nefungují

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod VladiSurfcam 15. 9. 2022 16:15

Zdravím,
koupil jsem dětské hodinky na sim kartu 2G.
https://www.aliexpress.com/item/1005004515384312.html
Zkoušel jsem sim kartu O2 a kaktus a ani jedna nejde. Hodinky píší: please insert valid sim card.
Půjde v česku sehnat simkarta 2g, případně nevíte jak jinak hodinky rozchodit?
Děkuji
VladiSurfcam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xyzero 15. 9. 2022 19:31

Není na sim zapnut pin?
xyzero
Junior

Odeslat příspěvekod VladiSurfcam 15. 9. 2022 20:49

Ne, je bez pinu.
VladiSurfcam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yxyxyx 13. 11. 2022 20:22

Ahoj,
mám přesně stejný problém se stejnými hodinkami a jiným operátorem.. SIM karta bez pinu a nejde se mi přihlásit do sítě - na jiném zařízení sim funguje. Koukal jsem na požadavky a frekvence by měla sedět. Ještě budu volat na operátora (t-mobile), jestli karta podporuje obyčejný 2G GSM přenos, ale logicky by to měla podporovat každá simkarta??

Kdybyste na něco kápli, prosím dejte vědět!
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elnc 13. 11. 2022 21:08

V recenzi tam totéž popisují i další z jiných států světa, takže ty hodinky asi budou pěknej s*h*i*t. No za ty prachy...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yxyxyx 13. 11. 2022 21:46

Trochu jsem ještě bádal, frekvence jsou podporované, 2G prostě simka musí umět.... Zkusil jsem dát simku do telefonu a nastavil jsem pouze 2G síť, pak jsem si z telefonu zavolal na jiné číslo pod 2G sítí. Hodinky jsem vypl, dal simku jak patří (kontakty k displeji a výkrojem ven z hodinek), po zapnutí se síť okamžitě chytila. Netuším čím přesně to bylo, tak proto raději popisuji celý postup 8-)

Ještě čekám na párovací registrační kód, píše ať vyčkám... dám tomu den/dva a budu řešit jak dál pro spárování aplikace z mobilu :-)
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 14. 11. 2022 10:44

Aha, u nás je nutné každou SIM aktivovat prvním hovorem. Pokud vkládate novou SIM pak je neaktivní.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2022 11:21

Taky dobrý,
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yxyxyx 14. 11. 2022 18:35

Tak jsem popojel až k registraci, účet a login OK, ale zasekl se při aktivaci konkrétních hodinek v aplikaci SeTracker2. Když zadám kód nebo naskenují štítek z druhé strany hodinek, aplikace píše, ať potvrdím, že registrační kód je správný, ale netuším jak bych to měl jako udělat :-D
Chtěl jsem tedy dál bádat...

Bohužel mi hodinky neodpovídají na SMS zprávy s konfiguračními kódy (pw,123456,ts#). Zkoušel jsem ještě nastavit master telefonní předvolbu na pozici 1, ale taky se nesetkalo... Ještě tam bývá heslo, takže pro konfigurační dotaz může být "pw,523681,ts#". Nemám k hodinkám žádné jiné default heslo. Řekl bych, že situace odpovídá cenovce :-D
Buď tedy nefungují SMS zprávy (zkoušel jsem i přehodit sim do telefonu a poslat první SMS a přijmou první SMS, aby se spojení "aktivovalo", ale beze změny), nebo nemám správné heslo, nebo nemám správný formát kódu.

Mám o tom už dost nastudováno, tak kdybyste něco řešili, můžete se mi ozvat do SZ, linky tu sdílet nechci, asi by to porušovalo pravidla fóra, nebo jestli je cestaj ak je vložit jako nějaké pole, můžu sem něco naposílat..
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yxyxyx 23. 11. 2022 12:18

Ahoj,

tak už se mi podařilo rozchodit úplně vše. Byl to trochu os*r, ale nakonec úspěch! 8-)

Nakonec jsem nastavení přes SMS ani nepotřeboval, ukázalo se, že chyba byla ve vypnutých datech - nevěděl jsem, že se hodinky připojují k internetu a ovládají se přes internet(komunikoval jsem sáhodlouze k prodejcem na alíku). Po aktivaci dat na tarifu se hned vše chytlo.
1) na mobil se stáhne aplikace SeTracker 2
2) vytvoří se účet
3) na hodinkách se najede do "Device info" -> "Registration code" (když píše, že máte počkat, je chyba v nefunkčních datech)
4) V aplikaci na mobilu spárujete hodinky naskenováním kódu, pak se zpřístupní všechny funkce!

Takže shrnutí - za 400Kč myslím, že fakt dobrý :-)
Do 3.,4. třídy by to mělo v pohodě nahradit telefon bez dodatečných negativ z telefonu.
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ter-ka 14. 5. 2023 12:41

Dobrý den,taky jsem koupila hodinky. Nemůžeme sehnat sim 2G. V návodu je že má v mobilu přeinstalovat síť,pokud bude jiná sim třeba 3G.Má tady s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď.

-- 14. 5. 2023 13:44 --

Dobrý den,taky jsem koupila hodinky. Nemůžeme sehnat sim 2G. V návodu je že má v mobilu přeinstalovat síť,pokud bude jiná sim třeba 3G.Má tady s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď.
Ter-ka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymius 14. 5. 2023 13:27

2G sim v soucasne dobe neexistuje. Melo by fungovat s jakoukoliv SIM.
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod yxyxyx 14. 5. 2023 14:31

Ter-ka píše:Dobrý den,taky jsem koupila hodinky. Nemůžeme sehnat sim 2G. V návodu je že má v mobilu přeinstalovat síť,pokud bude jiná sim třeba 3G.Má tady s tím někdo zkušenost? Děkuji za odpověď.


Zkoušela jsi nastavit 2G síť na simkartě v mobilním telefonu (simkarta z hodinek do mobilu, nastavit 2G a pak zase vrátit)? Taky pozor na orientaci sim karty. Mě pak najednou hodinky ožily. Taky bylo důležitý mít aktivovaná data, vše jsem popisoval výš v tématu.
yxyxyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hauzz 14. 5. 2023 18:37

Jenže volba 2G - ONLY (3G/4G..) je volba pro rádiovou část toho konkrétního mobilního telefonu, na SIM to nic nezapíše...
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mojmax 15. 5. 2023 07:21

Taky jsem tyto hodinky koupil pro dítě a vše funguje - použil jsem SIM T-mobilu, kterou jsem předem v telefonu aktivovat a pak teprve šoupnul do hodinek a vše fungovalo na první dobrou.
mojmax
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků