O2 - Zrušení závazku po zemřelém

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 10. 2022 10:01

Mám dotaz, dostal sem za úkol zrušit smlouvu po zemřelém. Po dotazu na O2 chtějí abych se osobně dostavil na prodejnu s úmrtím listem ale tam to mám skoro 80km. Mám přístup do Moje O2 takže mě napadlo požádat o OKU a převést číslo na anonymní předplacenou SIM. Zanikne tím současný účet Moje O2 včetně všech údajů nebo mám čekat nějaký problém a raději vyrazit na tu prodejnu? Číslo bych rád ještě nějakou dobu zachoval funkční na předplacené SIM a pak nechal zaniknout.
peter23p
Junior

Odeslat příspěvekod KrylP 7. 10. 2022 10:13

Nechat si číslo, může být bráno jako trestní čin, to bych neriskoval. Pěkně naklusat na prodejnu a uzavřít to...
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 10. 2022 10:15

Nesmysl. Jaký trestný čin?
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 10. 2022 10:23

Číslo není vedeno v žádné bance a neslouží jako přístup vůbec nikam ani není vedeno u žádné společnosti jako kontaktní.
peter23p
Junior

Odeslat příspěvekod petryk 7. 10. 2022 11:31

Mě naopak ponechání čísla přijde jako rozumné, pro případ nějakých komplikací. Sám jsem takto při otcově smrti vyřizoval s jeho obchodními partnery nedodělané zakázky, vracení záloh atp... A kde není žalobce, není soudce...
Mobilmania: Philips Fizz>Alcatel 302>Siemens ME45>SE T630>MDA Vario>iPhone 3G>Samsung G. Note II>nic>Samsung Gal. A50
Služební O2: 3310>6310i>6300>E51>E5-00>BB Q5>Len.Vibe Shot>nic>BB Classic>Redmi N.8Pro
petryk
Junior

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 10. 2022 11:41

No primárně mi jde o tu možnost zrušení smlouvy u O2 na dálku. Přijde my nesmyslné že vše jde řešit online ale s úmrtním listem se musí na pobočku a nejde to jinak. A číslo bych v dědickém řízení rád nabídl pokud si ho některý pozůstalí bude chtít ponechat proto ho nechci rušit hned ale zase je nesmyslné do té doby platit neomezený tarif na kterém je nulový provoz.
Naposledy upravil peter23p dne 7. 10. 2022 12:55, celkově upraveno 1
peter23p
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 7. 10. 2022 12:01

Na VF jsem taky musel osobne na pobocku. Oskenoval, nekam poslal a bylo.
Mozna by to slo datovkou.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 7. 10. 2022 13:02

Jejich byznys, jejich podmínky. Pokud O2 nedovede přijmout a zkontrolovat úmrtní list jinak než na pobočce, nejede přes to vlak. Pokud vám nejsou schopni na O2 lince nabídnout jiné řešení, tak asi není.
Ono to může mít nějaké důvody, proč to tak chtějí (třeba aby si někdo neoprávněný nepřivlastnil ten úmrtní list v elektronické podobě a nezačal s ním operovat).

Převod SIM zemřelého z paušálu na předplacenku nebo převedení k jinému operátorovi sice de jure není úplně košér (podívejte se do smlouvy a všeobecných podmínek). Jak bylo řečeno - není žalobce - není soudce.
Ale asi to fungovat bude. Navíc je často rozumné číslo nechat po nějakou dobu aktivní.
Pokud máte v ruce doklady po zemřelém, neměl by být problém změnit nastavení služby na dálku.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hauzz 7. 10. 2022 16:15

Přes OKU na předplacenku konkurence. U O2 se zaplatí poměrná část posledního paušálu do přenosu a fertig. Nevím co tu řešíte jinýho. Na nejdelší platnost předplacenky je nejlepší T-mobile nebo placená SIM Kaktusu - kredit platí rok od aktivace SIM.

-- 7. 10. 2022 17:24 --

Jak znám O2 tak by chtělo ještě měsíc výpovědní lhůty doplatit. Takže přenos a je to bez zbytečných poplatků.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 7. 10. 2022 16:53

Nevím jak u O2. ;-)
Ale obvykle platí při rušení smluv po zemřelém pravidlo slušnosti - že úvazky se nedoplácejí, a že zemřelý nemůže pokračovat v placení.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 7. 10. 2022 19:05

Naopak, požadují platit paušál, i když není SIM používána a odmítají smlouvu zrušit bez úmrtního listu.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod peter23p 7. 10. 2022 19:21

Bohužel máte pravdu odchod jinam je mnohem jednoduší než dokládat vše co chtějí a pak ještě v dědictví vypořádávat pár stovek případného přeplatku z posledního vyúčtování.
peter23p
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 7. 10. 2022 20:42

jjrr píše:Naopak, požadují platit paušál, i když není SIM používána a odmítají smlouvu zrušit bez úmrtního listu.

To je ale v pořádku.
Paušál se musí platit, dokud se jim neukáže úmrtní list, ne? K datu předložení úmrtního listu by měli smlouvu zrušit okamžitě, bez výpovědní lhůty, bez diskusí. Diskutovat se dá o tom, zda by ji neměli zrušit zpětně k datu úmrtí a případně vrátit platby za to období - za předpokladu, že na tom čísle po datu úmrtí nebyl provoz (což často nemusí být splněno - z čísla se volá smutná zpráva lidem v adresáři...). Ale to je jen teoretická diskuse a otázka možné vstřícnosti operátora. Prakticky se použije to datum předložení úmrtního listu.

https://www.vasestiznosti.cz/stiznost/6 ... -pro-umrti

-- 7. 10. 2022 22:11 --

peter23p píše:...než dokládat vše co chtějí a pak ještě v dědictví vypořádávat pár stovek případného přeplatku z posledního vyúčtování.


No, chtějí snad vidět jen ten úmrtní list. To by neměl být takový problém - snad až na tu návštěvu pobočky.
A jestli to chápu správně - když ukončí smlouvu k datu předložení úmrtního listu, přeplatek tam nebude. A i kdyby byl - notář se s tím vypořádá, s tím bych si hlavu nelámal.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter23p 15. 10. 2022 00:19

Abych to uzavřel tak nakonec mi pracovník na pobočce poradil ať to prostě převedu přes OKU na jinou SIM a úmrtní list ani nechtěl vidět.
peter23p
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků