Vodafone Vánoce 2022

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod KrylP 25. 11. 2022 09:29

Hochu si trošku omezenej a hloupej, jak daleko vidíš ! Jaká klamavá reklama? To co nabízí, tak taky prodávají. Žádný zákazník si nic takového nezaslouží, má možnost se rozhodnout a nic nekupovat.
Samsung S22 Ultra 12/512 GB, Samsung S21, Asus 8
KrylP
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 11. 2022 15:28

jjrr píše:Defacto je to klamavá reklama, chovají se ke svým zákazníkům jako šmejdi, zneužívají vánoce a předražené služby vydávají za vánoční dárky. A věřte tomu, že nachytají spoustu zákazníků, kteří si to aktivují pod dojmem, že je to zdarma. Na druhou stranu si to takoví zákazníci možná i trochu zaslouží.


No, zda si někdo aktivuje službu jen proto že je se slevou (ale ne zdarma)... to je jeho problém. Předpokládám, že u aktivace toho "dárku" je srozumitelně napsáno něco jako "data se slevou".

Takhle pojaté je to už docela dlouho... člověk musí využívat nějakou službu, něco koupit, aby dostal "vánoční dárek" či spíš výhodu. Já dostal jako dárek naposledy navíc nějaké volné minuty a/nebo data před více než deseti lety. Od té doby to bylo vždy o tom, že "dárek" byl spíš tlakem na aktivaci a využívání nějaké služby / tarifu. Podle mustru: "první dávka fetu je zdarma, pak tě naučíme to používat ve velkém, ale musíš si pro to pravidelně chodit."
No nic, já zůstávám na tarifu, ke kterému žádné dárky léta nejsou a můžu jen tiše závidět (nebo se taky smát těm, co podléhají).

Operátoři by žádné "vánoční dárky" dávat nemuseli (mně by to nechybělo). Jiné utility firmy (popeláři, dodavatelé energií), ale ani váš supermarket takhle prezentované "dárky" nedávají, resp. nedávají nic. Ale operátoři mají vánoce tradičně jako prodejní kampaň, kdy prodají nejvíc zařízení/služeb. První telefon pro rodiče jsem také kdysi dávno pořizoval před vánoci (takže je vidět, že jsem vánočnímu běsnění podlehl). Tehdy ještě u Oskara... a jako dárek k němu dostal papírové kapesníčky. ;-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 25. 11. 2022 16:12

Bohužel už mají někteří zákazníci tak vymyté mozky, že i klamavou reklamu považují za standardní prodej služeb.

Já tam vidím nakreslené zabalené vánoční dárky, vytvářejí tak účelově klamavý dojem, že nabízí zákazníkům něco zdarma.

Obrázek

Takový O2 píše jasně Black Friday, to má každý spojeno s nákupem se slevou, nikoliv s dárkem zdarma. O2 je o něco menší šmejd, protože prodává jen předražené zboží se slevou, nevytváří pŕi tom klamavý dojem vánočního dárku zdarma.

Obrázek
Naposledy upravil jjrr dne 26. 11. 2022 08:03, celkově upraveno 2
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod zoul 25. 11. 2022 16:40

Už se konečně smiřte s tím, že nic od operátora nedostanete i kdyby jste u něj byli 50 let.
Všechny zajímají jen nový zákazníci, na stávající každej kašle.
Nepamatuji si, že bych něco na Vánoce za posledních cca 10 let využil :-)
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, Yamaha MT-03, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 11. 2022 16:52

jjrr píše:O2 je o něco menší šmejd, protože prodává jen předražené zboží se slevou, nevytváří pŕi tom klamavý dojem vánočního dárku zdarma.


Tak zrovna o tom by se dalo dlouze off topic diskutovat.
O2 a jeho předražený hardware na splátky (bez navýšení), kdy se zákazníkovi neřekne, že totéž a levněji lze pořídit ve volném prodeji.
A pokud přístup O2 k nevyžádaným mobilním platbám není klasická ukázka chování šmejda... Tak pak jsem panna orleánská.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jjrr 25. 11. 2022 16:58

Však O2 je také šmejd, nepíši že ne, jen o něco menší šmejd než Vdf.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod Elnc 25. 11. 2022 20:23

Fa O2 je šmejd největší. VF sice není ideální, ale ke křivárnám typu O2 má ještě hodně daleko. Tím myslím třeba set-top-boxy pro TV a nucený nákup "nových", které jsou v podstatě úplně stejné jako ty staré, jenž O2 uměle znefunkční.
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 1. 12. 2022 14:12

5uch píše:Operátoři by žádné "vánoční dárky" dávat nemuseli (mně by to nechybělo). Jiné utility firmy (popeláři, dodavatelé energií), ale ani váš supermarket takhle prezentované "dárky" nedávají, resp. nedávají nic.


Třa Lidl má teď taky adventní kalendář, každý den sleva na nějaké zboží. ;-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 2. 12. 2022 09:49

https://www.vodafone.cz/vanoce-s-predplacenkou/
5.12., 12.12., 19.12. o<:)

To je vodkaz, kde bude Vodkafone rozbalovat "dárky". Asi jsem se mýlil, když jsem zde dříve napsal, že až poslední asi bude za něco stát. Ono tomu tak asi nebude. Projevil jsem filipa a na vodkazech na další týdny jsem se pokusil něco objevit, trošku funkční je až poslední, kde se píše :

Adventní porce dat
na vše důležité
Vymýšlení dárků, nákupy, plánování, hovory s rodinou. Data navíc vám během vánočního plánování obzvláště bodnou.

https://www.vodafone.cz/muj/gm/vanoce/4advent

Z toho usuzuji, že Vodkafone opravdu nedá ani jeden dárek zadarmo, tedy nelze o dárcích hovořit.

"Data navíc vám..." :D

Obrázek

Tak díky Vodafone o<:) :D o<:)
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glock69 2. 12. 2022 15:29

Vodafone zařízl službu vodafonemail.... Když fungovala, byl rychlý přehled, co přišlo na mail... Takže pro mne "pěkný" dárek
glock69
Junior

Odeslat příspěvekod Elnc 2. 12. 2022 15:43

Notifikaci z emailu snad umí každý chytrý telefon přímo. A u nějakého tlačítkového je to fuk, i kdyby přišla notifikace z emailu jako SMS, tak co z toho...
"Johne Spartane, máte pokutu dva kredity za porušení slovního morálního statutu!" :P
Elnc
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 12. 2022 16:01

Ohledně ukončení služby e-mail --> SMS se rozjela vášnivá debata na Techforu:

https://www.techforum.cz/topic/61579-uk ... 0-11-2022/
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 2. 12. 2022 18:30

Na téma ukončení služby SMS mail od VF jsem založil samostatnou diskusi:
Prosím, pokračujte o tomto tématu v ní (díky):
viewtopic.php?f=1&t=1327524
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 5. 12. 2022 06:29

Speciální vánoční edice předplacené karty Vaše karta je skvělý vánoční dárek pro kohokoliv, kdo potřebuje být ve spojení se světem.

Zažijte výjimečný advent s edicí Vaše karta

https://www.vodafone.cz/predplacene-karty/vase-karta/

:D Díky za nabídku, už pro ni běžím.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dwxx 5. 12. 2022 08:05

Za 200 Kč 6x 1,5 GB?
dwxx
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků