VoLTE u operatorů

O síťových operátorech a jejich službách (O2, T-Mobile, Vodafone a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod hexacore 29. 11. 2022 20:01

Zdravím,
chci se zeptat VoLTE musí pro daný telefon podporovat operátor nebo je to zavisle na něčem jiným, teda kromě telefonu také?

Mám například Realme 6s VoLTE u O2 funguje v pohode včetně VoWiFi, ale u T-Mobile ne. Čím je to dáno?

A jak zajistit případnou kompatibilitu s tím či oním operátorem, když seznamy telefonů nejsou kompletní.

Díky
hexacore
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 29. 11. 2022 21:17

Musí operátor spolupracovat s výrobcem. Což se často neděje a zákazník s tím neudělá vůbec nic. V O2 mi na rovinu řekli, že podporují jen ty telefony, které sami prodávají.

Někdy to lze obejít rootnutím telefonu a nějakým postupem z internetu, ale to je krajní řešení...
Mr.Scully
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 30. 11. 2022 07:00

Jestli to tak je, tak to bych se obával, že nestačí mít stejný typ telefonu koupený jinde, že musí být v telefonu speciální ROM pro operátora, když to není standartizované.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod hexacore 30. 11. 2022 07:04

Tak ten Realme 6s jsem kupoval zvlast. Zjima mne proc tedy u O2 to funguje a T-Mobile ne? Nedohledal jsem to vubec.
hexacore
Junior

Odeslat příspěvekod szantus 30. 11. 2022 08:40

Ještě pozor na to, že O2 má VoLTE aktivní nativně, u T-Mobile a Vodafone se u některých zákazníků musí tato funkce aktivovat (samoobsluha, nebo operátor) a samozřejmě je nutné mít novější model SIM karty, po potvrzení o aktivaci je ideální retartovat mobil. Dále se u některých telefonů nemusí zobrazovat ikonka VoLTE v horním řádku, ale přitom je funkční - nejednoduší je ověření: vypnout Wi-Fi, zapnout mobilní data a zavolat někomu - pokud se během hovoru ukazuje u signálu jeden ze symbolů (LTE/4G/5G), tak je to aktivní..
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 18. 10. 2023 16:06

Pro zajímavost jsem kontaktoval o2 s dotazem na volte v roamingu. Není v plánu a podle všeho to tam nikdo ani nechce řešit.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 18. 10. 2023 17:22

Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod oldschooltrancer- 18. 10. 2023 18:16

Aha, já myslel hlavně EU.. Polsko, Německo, Rakousko a tak.

tak edit: já nevím, jestli na tom "guru četu" jsou při smyslech, ale třeba u Německa mi to ukazuje:

Obrázek

Paní (slečna) asi nevěděla.
Může někdo potvrdit, že v Německu s O2 cz funguje volte? Díky

V Polsku VoLTE nefunguje, to mám ověřený minulej měsíc.
oldschooltrancer-
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků